EUR/USD در حول و حوش 1.09 تثبیت می شود زیرا شاخص دلار آسیب پذیر است


یورو/دلار آمریکا قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو به روز شده ما برای سه ماهه اول 2023 را دانلود کنید

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار CAD: افزایش نرخ 25bps BoC با Dovish Reaction، Loonie در پیشنهاد دریافت کرد

یورو/دلار آمریکا چشم انداز

EUR/USD به روند صعودی خود از دیروز ادامه داد و پس از اوپن اروپا، بالای 1.09 نگه داشت. دیروز در حالی که تاثیرات منفی تصمیم بانک مرکزی کانادا در مورد نرخ گذاری در بازار نفوذ کرد، یورو در برابر دلار افزایش یافت.

به نظر می رسد تصمیم بانک مرکزی کانادا برای نرخ بهره باعث بازگشت ریسک به احساسات شده است زیرا بازارها امیدوارند سایر بانک های مرکزی نیز از این روند پیروی کنند. BoC برای ارزیابی اثرات افزایش های اخیر بر اقتصاد کانادا، توقفی برای افزایش نرخ ها اعلام کرد. با توجه به اینکه BoC اولین بانک مرکزی بزرگی بود که نرخ بهره را افزایش داد، به نظر می‌رسد شرکت‌کنندگان در بازار اعلامیه روز گذشته را نشانه‌ای از این می‌دانند که فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا ممکن است از این روند پیروی کنند. با این حال، سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا همچنان در مورد افزایش نرخ بهره مخالف هستند، همانطور که اظهارات دیروز نشان داد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

مخلوف، ناگل و واصل، سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا، همگی در اظهارنظرهای دیروز نسبتاً متعصب باقی ماندند زیرا توافق کردند که افزایش بیشتر نرخ بهره لازم است و در عین حال هشدار دادند که ممکن است مبارزه با تورم پایان نیابد.

ما در اواخر امروز برخی از داده ها را از ایالات متحده منتشر می کنیم که اصلی ترین آنها داده های رشد تولید ناخالص داخلی است. فعالان بازار با دقت زیر نظر خواهند داشت زیرا شاخص دلار به دنبال شفافیت است.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی

شاخص دلار (DXY) به یک کاتالیزور نیاز دارد تا مسیر روشنی را در حال حاضر ارائه دهد. این شاخص طی 9 روز گذشته در محدوده ای قرار داشته است که قیمتی مشابه فصل تعطیلات داشته است. ما در حال حاضر نزدیک به محدوده پایین شناور هستیم، زیرا تولید ناخالص داخلی امروز خارج از ایالات متحده احتمالاً یک کاتالیزور بسیار مورد نیاز برای شکست را فراهم می کند.

شاخص دلار نمودار روزانه – 26 ژانویه 2023

نمودار، نمودار آبشار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

از منظر فنی، عملکرد قیمت در EUR/USD همچنان نامرتب است زیرا در کانال صعودی باقی می‌مانیم. شکست کانال بعید به نظر می رسد، اما مقاومت افقی در اطراف منطقه 1.0940 قرار دارد.

MA 100 و 200 روزه در آستانه عبور از روند صعودی در بازی در حال حاضر است. تنها نگرانی برای گاو نر در این مرحله این است که هم بازه زمانی روزانه و هم هفتگی در قلمروی که بیش از حد خرید شده باقی بماند و ممکن است ارزش در نظر گرفتن را داشته باشد.

یورو/دلار آمریکا نمودار روزانه – 26 ژانویه 2023

image3.png

منبع: TradingView

احساس مشتری IG: صعودی

داده‌های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروش در حال حاضر نسبت به EUR/USD کوتاه هستند و 66 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های EUR/USD ممکن است به افزایش خود ادامه دهند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع