EUR/USD در آستانه انتشار داده های کلیدی آسیب پذیر باقی می ماند


قیمت یورو/دلار آمریکا، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: بازده اوراق قرضه ایالات متحده در آستانه انتشار گزارش تورم بزرگ ایالات متحده افزایش بیشتری یافت

چشم انداز بنیادی یورو/دلار آمریکا

با وجود افزایش پیش‌بینی رشد اتحادیه اروپا در سال 2023 توسط کمیسیون اروپا، یورو دلار ثابت باقی می‌ماند.

کمیسیون اروپا خاطرنشان کرد که اقتصاد اتحادیه اروپا با شرایط بهتری نسبت به پیش‌بینی پاییز وارد سال 2023 شد و چشم‌انداز رشد آن‌ها برای سال را به 0.9 درصد در منطقه یورو رساند. به نظر می رسد که منطقه یورو به لطف کاهش قیمت گاز و بازار کار قوی، از رکود فنی جلوگیری می کند. کمیسیون همچنین انتظارات تورمی خود را کاهش داد و اکنون انتظار می رود تورم کل در سال 2023 به 5.6 درصد کاهش یابد.

در همین حال، Centeno و de Guindos، سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا، نظراتی را که صبح امروز ارائه کردند تا حد زیادی مثبت بودند. هر دوی آنها در مورد چشم انداز تورم رو به جلو صحبت کردند و در عین حال اظهار داشتند که افزایش نرخ پس از ماه مارس همچنان وابسته به داده ها خواهد بود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

دانشگاه میشیگان در روز جمعه، نظرسنجی اولیه خود را درباره احساسات مصرف کننده منتشر کرد که نشان دهنده افزایش انتظارات تورمی یک ساله با چاپ 4.2 درصد از 3.9 درصد در ژانویه بود. این خبر خوبی برای داده های تورم ایالات متحده نیست، در حالی که رشد دستمزدها به دلیل بازار کار فشرده همچنان یک مشکل است.

بعداً امروز، میشل بومن، سیاست‌گذار فدرال رزرو را داریم که با لفاظی‌های تندروانه‌تر احتمالاً کمی فشار بر EURUSD اضافه می‌کند، با این حال، من انتظار دارم که هرگونه حرکت عمده در این جفت ارز تا زمان انتشار تورم و نرخ رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در فردای یورو متوقف شود. حوزه.

image1.pngرابط کاربری گرافیکی، متن، توضیحات برنامه به طور خودکار تولید می شودیک عکس حاوی متن توضیحات به طور خودکار تولید شد

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی

از منظر فنی، شکست هفته گذشته کانال صعودی نشان‌دهنده نزول بیشتر یورو دلار است، با بستن شمع هفتگی که اعتبار بیشتری به این ایده می‌افزاید که ضررهای بیشتری برای این جفت ارز وجود دارد.

چشم‌انداز کوتاه‌مدت کمی متفاوت‌تر است، زیرا ما از پایین‌ترین قیمت روزانه چاپ شده در جلسه آسیایی حول 1.0655 جهش کرده‌ایم. قبل از اینکه EURUSD به حرکت نزولی خود با حمایت در 1.0645 ادامه دهد و دسته 1.0600 را پایین بیاورد، نمی توان فشار کمی بالاتر برای آزمایش مجدد انتهای پایین کانال صعودی در 1.0745 را رد کرد.

یورو/دلار آمریکا نمودار روزانه – 13 فوریه 2023

رابط کاربری گرافیکی، نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

احساس مشتری IG: مختلط

داده‌های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروش در حال حاضر در EURUSD LONG هستند و 57 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران طولانی هستند نشان می‌دهد که قیمت یورو دلار ممکن است به کاهش خود ادامه دهد.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع