EUR/USD داده های اعتماد مصرف کننده GfK را بازیابی می کند


تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • اعتماد مصرف کننده GfK نشانه های دلگرم کننده ای را برای یورو نشان می دهد.
  • سفارشات کالاهای بادوام و تمایل به ریسک برای پیشبرد تجارت امروز.
  • بازارها با صبر و حوصله منتظر ورودی جهت دار بیشتر هستند زیرا EUR/USD در حدود 1.10 معامله می شود.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی یورو

پس از اینکه اعتماد مصرف‌کننده GfK آلمان برای هفتمین ماه متوالی افزایش یافت که نشان‌دهنده خوش‌بینی مصرف‌کننده در مورد انتظارات درآمدی آتی بود، یورو توانست برخی از سودهای از دست رفته ناشی از جو محتاطانه بازار دیروز را جبران کند.

احتمالات نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است، بازارهای پول به طور قابل توجهی نسبت به هفته گذشته بدتر هستند. افزایش ضمنی نرخ بهره بانک مرکزی اروپا (ECB) تقریباً به این میزان رسیده است 70bps در دسامبر 2023 از 60bps هفته گذشته

image1.png

منبع: Refinitiv

جذب دارایی های امن به دلیل تجدید بحران بانکی (بانک اول جمهوری) از هدایت تهاجمی بانک مرکزی اروپا دور شد. با نگاهی به آینده، سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده برنامه ریزی شده و انتظار می رود بالاتر از رقم فوریه چاپ شوند – حمایت از دلار آمریکا در حالی که معاملات ایالات متحده می تواند یک بار دیگر اشتهای ریسک را ایجاد کند و بر یورو تاثیر منفی بگذارد. معاون رئیس بانک مرکزی اروپا، لوئیس دو گویندوس، در مجمع اقتصادی یونان در دلفی صحبت می کند که ممکن است باعث ایجاد نوسانات در ظهر شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تقویم اقتصادی یورو/دلار آمریکا

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

قیمت روزانه یورو/دلار آمریکا در اطراف آن ثابت می ماند 1.1000 دسته روانشناختی در ساختار کانال صعودی (سیاه). اگر نگرانی‌های بانکی همچنان بر بازارها دامن بزند، می‌توانیم شاهد شکست کانال حمایتی باشیم که مناطق حمایتی بعدی را آشکار می‌کند.

سطوح مقاومت:

  • 1.1185 (نوسان اوج مارس 2022)
  • 1.1076

سطوح پشتیبانی:

داده های احساس مشتری IG: نزولی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در EUR/USD، با 59% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک موقعیت نزولی کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع