EUR/USD به عنوان پشتیبانی از تست قیمت ها یک نفس می کشد


نقاط صحبت دلار یورو (یورو/دلار):

  • EUR/USD به میانگین متحرک 50 روزه (MA) می چسبد زیرا قیمت ها برای رهایی از طیف وسیع تری از حمایت و مقاومت تلاش می کنند.
  • یورو پس از شکستن به بالای 1.090 کاهش می یابد
  • پیش بینی های رشد کاهشی و احتمال بالاتر رکود، دلار آمریکا آسیب پذیر است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

EUR/USD از سپتامبر 2022 در یک روند صعودی شیب دار بوده است که توسط بانک مرکزی اروپا (بانک مرکزی اروپا) جنگ طلب و دلار ضعیف تر هدایت می شود. در حالی که فدرال رزرو در طول سال گذشته نرخ بهره را به شدت افزایش داد، فعالان بازار پیش‌بینی می‌کردند سرعت انقباض کمتر یا چرخش کوتاه‌مدت کاهش یابد.

از آنجایی که بانک مرکزی اروپا (بانک مرکزی اروپا) تا زمانی که تورم نشانه‌های کاهش قابل توجهی از کاهش را نشان ندهد به افزایش نرخ‌ها متعهد است، نرخ‌های بالاتر به حرکت اخیر کمک کرده است. با لفاظی های جنگ طلبانه ای که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در نشست ماه گذشته بیان کرد، قیمت گذاری مجدد انتظارات نرخ بهره باعث افزایش تقاضا برای دلار شد. با این حال، پس از سقوط به سطح حمایت قبلی در 1.0524 در 8 مارس، سقوط SVB (بانک دره سیلیکون) و Signature Bank نگرانی‌هایی را در مورد سلامت سیستم بانکی ایالات متحده ایجاد کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت EUR/USD

پس از صعود به بالای مقاومت خط روند (برگرفته از بالاترین سطح سال 2021) در ژانویه، دلار ضعیف تر و ECB جنگ طلب (بانک مرکزی اروپا) باعث شد تا یورو در برابر دلار افزایش یابد. با صعود EUR/USD به 50% فیبوناچی اصلاحی (نقطه میانی) حرکت 2021-2022، قیمت ها قبل از رسیدن به اوج فوریه 1.103 به صعود ادامه دادند. پس از آن یک عقب نشینی شدید انجام شد که شاهد پشتیبانی مجدد EUR/USD در پایین ترین سطح مارس 1.0523 قبل از صعود بود.

در حالی که یک منطقه از محدوده حمایت فنی و مقاومت که بین پایین‌ترین حد مارس و MA 50 روزه (1.073) در جلسه چهارشنبه FOMC شکل گرفت، به قیمت‌ها اجازه داد تا از افزایش اطمینان بیشتری برخوردار شوند.

نمودار روزانه EUR/USD

image1.png

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

با ناکامی گاوها در به دست آوردن کشش بالای 1.090، MA 50 روزه به بازی بازگشت و همچنان به حمایت از حرکت کوتاه مدت و بلندمدت ادامه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورداقدام قیمت،الگوهای نمودارومیانگین های متحرک، بررسی کنیدبخش آموزش DailyFX.

از آنجایی که عوامل بنیادی در خط مقدم احساسات ریسک باقی می مانند، تقویم اقتصادی بر انتشار داده های تاثیرگذاری بالایی که ممکن است در ایجاد نوسانات و اقدامات قیمت در هفته آینده نقش داشته باشد، برجسته می کند.

تقویم اقتصادی DailyFX

image2.png

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع