EUR/USD به عنوان بهترین ماه از سال 2010 تا کنون؟ چشم به CPI منطقه یورو


پیش بینی بنیادی یورو: خنثی

  • یورو در مسیر بهترین ماه از سپتامبر 2010 قرار دارد
  • تمرکز روی نسبیت بوده است، فدرال رزرو احتمالا سرعت را تنظیم می کند
  • داده های کلیدی اقتصادی پیش رو: CPI منطقه یورو و NFPs ایالات متحده

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

نحوه معامله EUR/USD

یورو تا حد زیادی از دلار آمریکا در هفته ای که عمدتاً فاقد اطلاعات بود، عملکرد بهتری داشت. با نگاهی به نمودار زیر، EUR/USD در مسیر بهترین ماه خود از سپتامبر 2010 قرار دارد! افزایش سریع یورو همچنان به دنبال داستان نسبیت است. یعنی تمرکز بیشتر بر روی فدرال رزرو بوده است.

آنچه اخیراً از سیاستگذاران فدرال رزرو شنیده ایم این است که سرعت افزایش نرخ بهره احتمالاً در جلسات آتی کند می شود. این موضوع با صورتجلسه FOMC در هفته گذشته بیشتر تقویت شد. این گزارش تاکید کرد که دسامبر احتمالاً به افزایش 50 واحدی نرخ بهره خواهد رفت، در حالی که قبلاً 75 واحد بود.

این صورتجلسه همچنین نشان داد که نرخ ها احتمالاً در نقطه ای بالاتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت به اوج می رسد. در حالی که این امر همچنان جنگ طلبانه است، بازارها به نسبیت اهمیت می دهند. بنابراین، تغییر در سرعت بانک مرکزی بی‌اهمیت نیست. در همین حال، واسیل، عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا، هفته گذشته خاطرنشان کرد که “سرعت فعلی افزایش ها کافی است”. بنابراین، همانطور که بانک مرکزی اروپا طبق برنامه پیش می رود، فدرال رزرو مسیر خود را تنظیم می کند.

این یک “محور” نیست، دور از آن. معامله گران باید به خاطر داشته باشند که داده ها بسیار مهم هستند و مقدار زیادی از آنها از سیم ها عبور می کند. در اروپا یورو به عنوان تورم اصلی منطقه یورو، تورم آلمان و داده های شغلی در انتظار است. بازارها در ماه دسامبر حداقل 50 واحد در ثانیه نرخ بهره بانک مرکزی اروپا را افزایش داده اند و شانس 75 بسیار ضعیف در نظر گرفته شده است. به این ترتیب، شگفتی های صعودی در داده ها می تواند مورد دوم را تقویت کند.

در همین حال، دلار آمریکا نیز چیزهای زیادی برای مبارزه دارد. اینها شامل معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، هسته PCE و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی نوامبر است. به یاد داشته باشید، بانک مرکزی در حال تعدیل سرعت خود به صورت استراتژیک است، زیرا انقباض در اقتصاد با تاخیر کار می کند. ارقام هنوز هم به راحتی می توانند بانک مرکزی را در مسیر فعلی خود نگه دارند. این خطرات باعث کاهش احساسات بازار و افزایش دلار می شود. به این ترتیب، هنوز زود است که صعود یورو را نقطه عطفی بدانیم.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

یورو برای یک ماه شگفت انگیز پیش می رود

یورو برای یک ماه شگفت انگیز پیش می رود

منبع داده – TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع