EUR/USD برخی از سودها را به دست می آورد، داده های CPI آلمان در فوکوس


تجزیه و تحلیل EUR/USD، قیمت ها و نمودارها

  • یورو/دلار آمریکا پس از دو روز افزایش آشکار کاهش می یابد
  • به نظر می رسد که اخبار زیادی پشت این موضوع وجود نداشته باشد، ممکن است بازار کمی بیش از حد گسترش یابد
  • داده های تورم آلمان که روز پنجشنبه منتشر می شود ممکن است اوضاع را زنده کند

توصیه شده توسط دیوید کوتل

نحوه معامله EUR/USD

یورو در صبح روز چهارشنبه در اروپا اندکی در برابر دلار آمریکا عقب نشینی کرد و برخی از رشدهای قوی دو روز گذشته را کنار گذاشت.

به نظر می رسد یورو/دلار آمریکا کاملاً با انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو هزینه های استقراض را در سال جاری افزایش نمی دهد و همچنین با نشانه هایی مبنی بر اینکه یک سرایت عمومی تر بخش هایی از مبارزات تبلیغاتی بخش بانکی با بهره بالاتر را به دنبال نخواهد داشت کاملاً تکیه شده است. محیط نرخ

این جفت ارز از اواخر فوریه به طور پیوسته در حال افزایش بوده است، عمدتاً به لطف این تز که بانک مرکزی اروپا هنوز کارهای بیشتری نسبت به فدرال رزرو از نظر سیاست های پولی سخت تر دارد. در واقع، افزایش‌ها از آن زمان به بعد افزایش گسترده‌تری بوده است که از سپتامبر 2022 مشاهده شده است. رکود نسبی روز چهارشنبه می‌تواند صرفاً به دلیل فقدان نشانه‌های معاملاتی واضح و هیجان‌انگیز در جلسه اروپا باشد، یا کمی پایین‌تر از اعداد اصلی تورم آلمان باشد. قرار است روز پنجشنبه منتشر شود.

بدیهی است که اینها تأثیر روشنی بر اقدامات احتمالی بانک مرکزی اروپا در پیش رو خواهند داشت، زیرا آلمان نیروگاه منطقه یورو و بزرگترین اقتصاد ملی آن است. آلمان اعداد رسمی شاخص قیمت مصرف کننده را برای ایالت های مختلف خود منتشر خواهد کرد فرودگر، قبل از اینکه به بازارها اجازه دهید قیمت بزرگ یعنی CPI ملی را در ساعت 1200GMT ببینند. پیش‌بینی می‌شود این رقم در ماه گذشته نسبت به سال گذشته 7.3 درصد افزایش داشته باشد. اگر این کار را انجام دهد، بر معضل گسترده‌تر بانک‌های مرکزی تأکید می‌کند که در آن، مطمئناً، تورم از بالاترین سطح اخیر خود به خوبی ظاهر می‌شود، اما در عین حال بسیار بالاتر از 2 درصد یا بیشتر مورد هدف اکثر آنهاست.

نتیجه‌ای که انتظار می‌رود این دیدگاه را تغییر نمی‌دهد که کار بانک مرکزی اروپا هنوز انجام نشده است و احتمالاً حمایت بیشتر EUR/USD را ارائه خواهد کرد.

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

ارز تک به بالای اولین فیبوناچی اصلاحی صعود خود تا اوایل فوریه به بالاترین حد ده ماهه از کفهای 2 نوامبر بازگشت. 21 مارس. آن منطقه اکنون دوباره به عنوان پشتیبان عمل می کند و گاوهای یورو قبلاً یک چالش را در این هفته دفع کرده اند.

اگر آنها بتوانند خود را بالاتر از خط تثبیت کنند، کاری که هر نشانه ای از انجام آن را نشان می دهند، آن اوج های فوریه برای تمرکز دوباره در میان مدت باز خواهند گشت. با این حال، این جفت احتمالاً در مسیر صعود با مقداری سود مواجه خواهد شد، و نشانه هایی وجود دارد که این بازار ممکن است کمی بیش از حد گسترش یابد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ 11% 5%
هفتگی 5% -3٪ 0%

داده‌های احساسات خود IG نشان می‌دهد که EUR/USD از موقعیت‌یابی نسبتاً محدود رنج می‌برد، با یک سوگیری متوسط ​​نسبت به کوتاه بودن در سطوح فعلی. با توجه به افزایشی که در ماه مارس مشاهده شد، و خطر آشکاری که در نمودار روزانه ظاهر می‌شود، کاملاً قابل درک است.

با این حال، اگر تصویر اساسی همچنان حمایت کننده باشد، یورو می تواند این مشکلات بالقوه را جبران کند. اما افراد غیرمتعهد اکنون ممکن است بخواهند تا پایان ماه منتظر بمانند تا تصویر واضح تری از احساسات بازار بدست آورند.

—توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع