EUR/USD برای سودهای بیشتر پس از Dovish Nudge توسط فدرال رزرو پاول تنظیم شده است


EUR/USD قیمت، نمودار، و تجزیه و تحلیل

  • پس از غذا دادن پاول به کبوترها، بازده خزانه داری آمریکا کاهش می یابد.
  • EUR/USD به 105.00 نگاه می کند اما داده های ایالات متحده نزدیک است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو پیشنهاد کرد که احتمال افزایش 50 واحدی در نشست FOMC در 14 دسامبر وجود دارد، قرار است افزایش نرخ بهره آمریکا در ماه های آینده کاهش یابد. فدرال رزرو در سال جاری شش بار نرخ بهره را افزایش داده است که در چهار افزایش اخیر، همگی 75 واحد پایه فوق العاده بوده است.

«سیاست پولی با تأخیرهای نامشخص بر اقتصاد و تورم تأثیر می‌گذارد و تأثیرات کامل انقباضات سریع ما تاکنون احساس نشده است. بنابراین منطقی است که با نزدیک شدن به سطح مهاری که برای کاهش تورم کافی است، سرعت افزایش نرخ خود را تعدیل کنیم. پاول دیروز به موسسه بروکینگز گفت، زمان تعدیل سرعت افزایش نرخ ممکن است به محض جلسه دسامبر فرا برسد.

تورم و بازار کار – رئیس جروم پاول

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله EUR/USD

شیب ناخواسته رئیس پاول دیروز باعث شد بازدهی خزانه داری ایالات متحده با تاریخ کوتاهی کاهش یابد و 2 سال بیش از 20 واحد پایه در این جلسه از دست داده شود. چشم انداز فنی برای UST 2 ساله حساس به نرخ نزولی با الگوی سر و شانه به وضوح در نمودار بازده روزانه قابل مشاهده است.

الگوی سر و شانه: راهنمای معامله گر

نمودار بازده 2 ساله UST – 1 دسامبر 2022

image1.png

آخرین نگاه به معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم، یعنی PCE اصلی، در ساعت 13:30 امروز منتشر می شود و به بازار نگاه دقیق تری به فشارهای فعلی قیمت در ایالات متحده می دهد. انتظار می رود تورم در ماه اکتبر یک دهم درصد کاهش یابد و به 5 درصد برسد.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

افزایش اخیر در یورو در مقابل دلار آمریکا توسط پاول باعث تقویت مجدد شد و این جفت در حال حاضر به بالای 1.0400 معامله می شود، تقریبا 9 رقم بزرگتر از قیمت پایین چند ساله خود در 28 سپتامبر. بالاترین نرخ نوامبر در 1.0497 است. هدف بعدی این جفت، جلوتر از سطح قبلی مقاومت افقی در حدود 1.0615. پشتیبانی در 1.0370 جلوتر از 1.0350 دیده می شود.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD 1 دسامبر 2022

image2.png

نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -10% -4٪ -7٪
هفتگی -2٪ -6٪ -4٪

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 43.33 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.31 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 13.00 درصد کمتر از دیروز و 1.40 درصد بیشتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 1.24 درصد کمتر از دیروز و 4.93 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های یورو/دلار ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد بیشتر تعصب تجاری EUR/USD.

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع