EUR/USD با مقاومت در پشتیبانی قبلی کشتی می گیرد


آلمان، ECB، یورو پیش بینی:

توصیه شده توسط Tammy Da Costa

نحوه معامله EUR/USD

مبانی یورو – تورم، PCE ایالات متحده و NFP در پیش است

نرخ تورم آلمان (سالانه) با چاپ نرخ تورم سرفصل 10 درصد، کمتر از پیش‌بینی‌های 10.4 درصدی، همچنان دو رقمی است.

image1.png

از آنجایی که یورو در برابر همتای دلار آمریکا بهبود مناسبی داشته است، زیرا قیمت ها به سمت 1.050 صعود کرده است. با ضعف دلار و انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه در FOMC دسامبر (در مقابل افزایش 0.75 واحدی در ثانیه توسط بانک مرکزی اروپا) اعلام خواهد کرد، از حرکت صعودی حمایت کرده است.

معامله گران FX می توانند اعلامیه های بانک مرکزی را از طریق آن نظارت کنند تقویم بانک مرکزی

در حالی که تحت دستور دوگانه دستیابی به اشتغال کامل (نرخ بیکاری زیر 4 درصد) و ثبات قیمت ها فعالیت می کند، تورم بالا همچنان یک موضوع کلیدی برای بانک های مرکزی است. در حالی که فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا (بانک های مرکزی اروپا) همچنان به روایت جنگ طلبانه ادامه می دهند، افزایش تهاجمی نرخ بهره احتمال رکود اقتصادی را افزایش داده است.

با توجه به محدودیت‌های عرضه که قیمت‌های انرژی را در سال گذشته افزایش داده است، جنگ مداوم در اوکراین و قرنطینه در چین فشار بیشتری بر پیش‌بینی‌های رشد وارد کرده است. اگرچه تغییر در تمایلات ریسک از ابتدای سال موجب تقویت دلار شده است، اما اتکا به نفت و گاز روسیه، یورو را به ویژه آسیب پذیر کرده است.

با این حال، پس از سقوط به 0.953 پایین ترین سطح 20 ساله در ماه سپتامبر، انتظارات برای کاهش سرعت انقباضات توسط فدرال رزرو از قدرت EUR/USD حمایت کرده است.

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

چرا داده های اقتصادی مهم است؟

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

با بالا رفتن جفت ارز اصلی بالاتر از برابری (به معنای معامله EUR/USD در 1.00)، افزایش حرکت صعودی، قیمت را به بالاترین سطح ماهانه 1.0497 سوق داده است. همانطور که مقاومت روانی در 1.050 باقی می ماند، فتیله بالایی بلند شمع دیروز منطقه قوی مقاومت فنی را نشان می دهد.

رد مقاومت به خرس ها اجازه داد تا قیمت ها را قبل از رسیدن به پایین ترین سطح 1.033 (در زمان نگارش) پایین بیاورند. همانطور که نمودار روزانه زیر روشی را نشان می دهد که در آن دسته 1.0350 به کاهش حرکت صعودی در گذشته کمک کرده است و ممکن است در کوتاه مدت این کار را ادامه دهد.

با شروع این سطح روانی در ماه می، آگوست و اوایل این ماه، نگه داشتن بالاتر از این سطح می تواند قیمت ها را با سطح بزرگ بعدی در 1.050 افزایش دهد.

نمودار روزانه EUR/USD

رابط کاربری گرافیکی، نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

با این حال، در ادامه هفته، طیف گسترده‌ای از داده‌های اقتصادی می‌تواند منجر به نوسانات در باقیمانده هفته شود و یورو/دلار آمریکا را در برابر هرگونه غافلگیری که می‌تواند بر چشم‌انداز اقتصادی تأثیر بگذارد آسیب‌پذیر شود.

image3.png

تقویم اقتصادی DailyFX

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع