EUR/USD با مقاومت خط روند روبه‌رو می‌شود، پس از CPI داغ آلمان، شکست را تهدید می‌کند


چشم انداز یورو/دلار آمریکا:

  • یورو/دلار آمریکا تجمعات پس از آلمان تورم اعداد شگفت انگیز به سمت بالا
  • مبتنی بر گسترده دلار آمریکا ضعف و ریسک پذیری نیز باعث تقویت یورو
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی می پردازد تا در آینده نزدیک به آن توجه داشته باشید

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: USD/CAD در خطر سقوط با افزایش قیمت نفت، چشم انداز دلار کانادا در حال حاضر صعودی است

یورو/دلار آمریکا در روز پنجشنبه افزایش یافت که ناشی از احساسات ریسک‌پذیر، ضعف گسترده دلار آمریکا و آمار تورم داغ‌تر از حد انتظار در آلمان بود. قبل از ظهر در نیویورک، این جفت ارز حدود 0.6 درصد افزایش یافت و کمی بالاتر از سطح روانی 1.0900 معامله شد، که تهدیدی برای بازپس گیری بالاترین سطح این ماه و در آستانه سبقت گرفتن از مقاومت خط روند محوری بود.

بازده اوراق قرضه آلمان پس از غافلگیر شدن شاخص CPI در ماه مارس به شدت بالاتر رفت و به 0.8 درصد در ماه مارس و 7.4 درصد سالانه رسید که یک دهم درصد بالاتر از برآوردهای اجماع در هر دو مورد بود. فشارهای ثابت قیمت در بزرگترین اقتصاد منطقه ممکن است مهمات بیشتری را به بانک مرکزی اروپا بدهد تا به شدت سیاست های سختگیرانه خود را ادامه دهد و راه را برای تعدیل نرخ پایانه به سمت بالا هموار کند.

با توجه به اینکه انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا چند بار دیگر هزینه‌های استقراض را در ماه‌های آینده افزایش دهد، در دوره‌ای که FOMC احتمالاً با توجه به آشفتگی اخیر در بخش بانکی ایالات متحده متوقف می‌ماند، زمینه برای تقویت بیشتر یورو وجود دارد. در برابر دلار آمریکا. با این حال، واگرایی سیاست پولی، حمایت متوسطی را از ارز مشترک فراهم خواهد کرد. متغیرهای دیگری در بازی وجود دارد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -19٪ 13% 0%
هفتگی -2٪ -3٪ -3٪

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

پس از صعود این هفته، EUR/USD در حال حاضر با یک مانع اساسی در 1.0930 روبرو است: خط روند نزولی در بازی از ماه می 2021 که چندین بار در طول عمر خود به عنوان مقاومت عمل کرده است. واکنش قیمت در این مقطع فنی کلیدی خواهد بود، با یک شکستگی سمت بالا زمینه را برای آزمایش مجدد اوج های 2023 در 1.1033 آماده می کند. با قدرت بیشتر، تمرکز روی دسته روانشناختی 1.1200 تغییر می کند.

از طرف دیگر، اگر فروشندگان موفق شوند کنترل بازار را دوباره به دست آورند و a را تحریک کنند برگشت نزولی از سطوح فعلی، حمایت اولیه در 1.0730 قرار دارد، نزدیک به میانگین متحرک ساده 50 روزه همانطور که در نمودار موجود در این مقاله نشان داده شده است. در زیر این منطقه، طبقه بعدی مورد علاقه، که در حدود 1.0620 قرار دارد، مطابق با a است خط روند صعودی کوتاه مدت از پایین ترین سطح سپتامبر 2022 تمدید شد.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله EUR/USD

نمودار فنی EUR/USD

EURUSD_euro_forex_resistance

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع