EUR/USD با بارگیری مجدد خرس ها مچاله می شود، USD/JPY همچنان زخم های خود را می لیسد


چشم انداز EUR/USD و USD/JPY:

  • یورو/دلار آمریکا زیان ها را افزایش می دهد و برای دومین روز متوالی جلوتر از ایالات متحده مهم است تورم داده های روز چهارشنبه
  • USD/JPY پیشرفت کرده است، اما دستاوردها اندک است، به طوری که این جفت پس از ضربه ناک اوت هفته گذشته همچنان متزلزل است.
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی برای تماشا می پردازد یورو/دلار آمریکا و USD/JPY در روزهای پیش رو

توصیه شده توسط دیگو کولمن

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

بیشترین خوانده شده: پیش‌بینی قیمت پوند/دلار آمریکا – پیش‌بینی‌ها در حدود اعلامیه BoE افزایش می‌یابد

دلار آمریکا، همانطور که با شاخص DXY اندازه‌گیری شد، روز سه‌شنبه بازگشت خود را افزایش داد و برای دومین روز متوالی در بحبوحه وضعیت محتاطانه وال استریت در آستانه مذاکرات سقف بدهی آمریکا و داده‌های کلیدی تورم، افزایش یافت و بازدهی خزانه‌داری پس از آن حفظ شد. یک تجمع بزرگ در پاسخ به گزارش مشاغل جامد آوریل.

در مقابل این پس‌زمینه، یورو/دلار در معاملات صبحگاهی نیویورک به شدت کاهش یافت و 0.54% کاهش یافت و به 1.0945 رسید و به پایین‌ترین سطح خود از 19 آوریل رسید. پس از فروش شدید اوایل هفته گذشته، این جفت هنوز زخم های خود را می لیسند.

در زیر ما هر دو EUR/USD و USD/JPY را از نقطه نظر فنی تجزیه و تحلیل می‌کنیم تا بینشی در مورد حرکت‌های جهت‌دار احتمالی بر اساس عملکرد قیمت و الگوها بدست آوریم.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

EUR/USD از اواسط آوریل در کانال تثبیت جانبی محبوس شده است و نرخ ارز بین حد بالایی و پایینی محدوده اخیر همانطور که در نمودار روزانه زیر نشان داده شده است به عقب و جلو برگشته است.

پس از عقب نشینی این جفت ارز در این هفته، به نظر می رسد قیمت ها به مرز پایینی فاصله نزدیک 1.0920-1.0915 نزدیک می شوند، یک طبقه کلیدی که باید مراقب آن بود. گاوها باید به هر قیمتی از این منطقه دفاع کنند، در غیر این صورت، احساسات می‌تواند به سرعت کاهش یابد و زمینه را برای افت به سمت حمایت خط روند در 1.0850 فراهم کند.

برعکس، اگر EUR/USD بهبود خود را از سر بگیرد و از سطوح فعلی به سمت بالاتر حرکت کند، مقاومت اولیه در 1.1090/1.1100 قرار می گیرد. گاوها ممکن است برای بالا بردن قیمت ها از این مانع تلاش کنند، اما اگر موفق شوند این مانع را با موفقیت برطرف کنند، مسیر کمترین مقاومت ممکن است حرکتی به سمت علامت روانی 1.1200 باشد.

نمودار فنی EUR/USD

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار شرح به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY در اوایل هفته گذشته به شدت کاهش یافت، اما با حمایت نزدیک به 133.85/133.75 مواجه شد، جایی که میانگین متحرک ساده 50 روزه با خط روند صعودی کوتاه مدت و اصلاح فیب 38.2 درصدی رالی ژانویه و مارس مطابقت دارد. این جفت متعاقباً از آن سطوح خارج شدند، اما اعتقاد صعودی نداشتند.

در حالی که سوگیری کوتاه مدت تا حدودی مثبت باقی می ماند، برای اطمینان از چشم انداز صعودی، گاوها باید میانگین متحرک ساده 200 روزه را در 137.00 دوباره بدست آورند. اگر آنها به این موفقیت دست یابند، خریداران ممکن است جرأت پیدا کنند تا به اوج های 2023 حمله کنند. با قدرت بیشتر، تمرکز به 140.20 تغییر می کند.

از طرف دیگر، اگر فروشندگان دوباره کنترل بازار را به دست آورند و موفق به شکستن کف فنی واقع در 133.85/133.75 شوند، همه شرط‌ها لغو می‌شوند. این سناریوی نزولی می تواند در را برای حرکت نزولی عمده به سمت 131.55 در کوتاه مدت باز کند.

نمودار فنی USD/JPY

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار شرح به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع