EUR/USD بالاتر از سطح روانی 1.0500 تثبیت می شود. سود بیشتر در فروشگاه؟


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

یورو/دلار آمریکا پس زمینه اساسی

EUR/USD قبل از گزارش NFP که اواخر امروز منتشر می شود، بالاتر از سطح روانی 1.0500 تثبیت می شود. یورو در حال حاضر در بالاترین حد 6 ماهه به دلار در حدود 1.0540 معامله می شود، زیرا شاخص دلار همچنان در حال کاهش است.

داده‌های اروپا که دیروز منتشر شد چندان توجیهی برای افزایش اخیر یورو در برابر دلار آمریکا نداشت، زیرا خرده‌فروشی‌های آلمان تخمین‌ها را نادیده می‌گرفت در حالی که اعداد PMI S&P از آلمان و منطقه یورو در محدوده انقباض باقی مانده‌اند. صبح امروز اخبار مثبتی را به همراه داشت زیرا تورم قیمت تولیدکننده در مناطق یورو (PPI) در ماه اکتبر به میزان قابل توجهی کاهش یافت و پیش‌بینی‌ها را شکست داد. با این حال، این گزارش نشان داد که فشارهای تورمی در اروپا همراه با چشم انداز ضعیف اقتصادی که نشان می دهد نیاز به ادامه افزایش نرخ بهره وجود دارد همچنان بالا است. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، این هفته به لفاظی های جنگ طلبانه خود ادامه داد و درها را برای افزایش احتمالی 75 واحد در ثانیه در نشست دسامبر بانک مرکزی اروپا باز نگه داشت.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

شاخص دلار به سقوط خود ادامه می‌دهد، زیرا لفاظی‌های کذب پاول، رئیس فدرال رزرو، با کاهش داده‌های اصلی PCE آمریکا پشتیبانی می‌شود. داده های PCE در ماه اکتبر 6 درصد نسبت به 6.3 درصد چاپ در سپتامبر کاهش یافت و فشار بیشتری بر دلار وارد کرد. بازارها به وضوح با کاهش رشد فدرال رزرو مواجه شده اند و به نظر می رسد موضوع نزولی دلار در حال افزایش است. این امر با کاهش نرخ اوج وجوه فدرال رزرو منعکس شده است که از 5.25 درصد در ماه گذشته به حدود 4.90 درصد (در زمان نگارش) کاهش یافته است. اکنون همه نگاه ها به گزارش NFP که اواخر امروز با اجماع حدود 200 هزار نفر منتشر می شود، دوخته خواهد شد. از دست دادن روند نزولی احتمالاً دلار آمریکا را تحت فشار نگه می‌دارد، در حالی که یک حرکت صعودی ممکن است برای بازگرداندن دلار به میز کافی نباشد. موقعیتی مبهم برای دلار، موقعیتی که در اکثریت سال 2022 شاهد آن نبودیم.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

از منظر فنی، EUR/USD سرانجام یک شمع روزانه را بالای سطح کلیدی 1.0500 ثبت کرد. ناحیه مقاومت بعدی در اطراف 1.0600 قرار دارد که در صورتی که چاپ NFP کمتر از حد انتظار باشد می تواند به آن برسد. RSI در محدوده اشباع خرید قرار دارد و هر فشار پایین‌تری برای این جفت ارز می‌تواند منجر به تست مجدد مقاومت شود که حمایت را به سطح 1.0500 تبدیل کرده است. شکستن زیر این سطح، پشتیبانی کلیدی در اطراف منطقه 1.0420 را وارد بازی می کند.

نمودار روزانه EURUSD – 2 دسامبر 2022

رابط کاربری گرافیکی، نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

احساس مشتری IG: صعودی

معامله گران خرده فروشی IGCSshows SHORTon EUR/USD هستند و 60 درصد معامله گران در حال حاضر موقعیت های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های EUR/USD ممکن است به افزایش خود ادامه دهند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع