EUR/USD، GBP/USD چشمگیر بازیابی در روز دوشنبه پس از معامله بدهی ایالات متحده با نقدینگی پایین


EUR/USD، GBP/USD قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشتر بخوانید: نفت خام منتظر نشست اوپک پلاس برای نشانه است. آیا گاز طبیعی روند نزولی خود را از سر می گیرد؟

آنچه قرار است روز دوشنبه با توجه به تعطیلات بانکی در بریتانیا و ایالات متحده نقدینگی کم باشد، تحت الشعاع توافقی آزمایشی بر سر سقف بدهی آمریکا قرار گرفته است. ما قبلاً شاهد برخی حرکت‌ها در نشست آسیایی بوده‌ایم زیرا دارایی‌های ریسک به دنبال بهبودی پس از 2 هفته عدم اطمینان فزاینده هستند. تا کنون می‌توانیم تأثیر آن را ببینیم زیرا دلار آمریکا روز را به عنوان ضعیف‌ترین ارز با دلار استرالیا پیشتاز آغاز می‌کند.

نمودار قدرت ارز: قوی ترین – AUD، ضعیف ترین – دلار آمریکا.

image1.png

منبع: FinancialJuice

معامله سقف بدهی ایالات متحده

توافق سقف بدهی ایالات متحده اگرچه در این مرحله آزمایشی است زیرا هنوز باید قبل از رسیدن به میز رئیس جمهور توسط هر دو طرف رای داده شود. یک نگاه کوتاه تا کنون نشان دهنده امتیازات زیادی برای هر دو طرف است که تعلیق بدهی دانشجویان یکی از موضوعات کلیدی مورد بحث است. به‌عنوان بخشی از این قرارداد، انتظار می‌رود هزینه‌های دفاعی ۱۱ درصد افزایش پیدا کند و تا ۸۸۵ میلیارد دلار افزایش یابد، در حالی که طبق گفته سیاست‌گذاران جمهوری‌خواه، انتظار می‌رود هزینه‌های غیراختیاری به استثنای دفاع تا سال ۲۰۲۲ کاهش یابد.

مطمئناً فعالان بازار از دستیابی به معامله ای که نوعی اطمینان در حرکت رو به جلو است، راحت تر خواهند بود. دلار آمریکا قبلاً در تجارت آسیایی زیان هایی را تجربه کرده است زیرا جذابیت پناهگاه امن آن کاهش می یابد و انتظار می رود این روند تا حد زیادی ادامه یابد زیرا فعالان بازار پول را به دارایی های ریسک منتقل می کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، تعطیلات بانکی در اروپا و ایالات متحده احتمالاً منجر به کاهش نقدینگی و نوسانات برای شروع هفته خواهد شد. از نظر رویدادهای ریسک از ناحیه یورو و بیشتر از آن بریتانیا برای بقیه هفته چیز زیادی وجود ندارد، اما تورم منطقه یورو را داریم که قرار است در روز پنجشنبه 1 ژوئن منتشر شود.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

یادآوری این نکته مهم است که تقویت دلار آمریکا و افزایش اخیر ممکن است در نتیجه جذب پناهگاه امن آغاز شده باشد، با این حال داده های هفته گذشته شاهد قیمت گذاری مجدد احتمالات افزایش نرخ فدرال رزرو برای ماه ژوئن و فراتر از آن بود. با توجه به اینکه ما در این هفته NFP داریم، می‌توانیم پیش از گزارش مشاغل ایالات متحده شاهد نوعی تغییر در شاخص دلار (DXY) باشیم که احتمالاً شاهد از سرگیری خرید دلار و بازگشت ارزش دلار در اواخر هفته خواهیم بود. .

نمودار روزانه EUR/USD – 29 مه 2023

image3.png

منبع: TradingView

از دیدگاه فنی، EURUSD بر روی سطح کلیدی پشتیبانی در حدود 1.0700 قرار دارد. با این نگرانی که کمبود نقدینگی در ساعات لندن ممکن است هر گونه بهبود احتمالی EURUSD را متوقف کند، جهش در جلسه آسیایی برای حرکت با مشکل مواجه شده است.

با توجه به تعطیلات بانکی، این احتمال وجود دارد که EURUSD در بقیه روز در محدوده محدودی بین 1.0700 و بالاترین روزانه در حدود 1.0745 باقی بماند. شکستن این سطوح در هر دو طرف نیز ممکن است مشکل داشته باشد و هیچ گونه پیگیری قابل توجهی نداشته باشد.

سطوح کلیدی روزانه که باید مراقب آنها بود

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

نمودار روزانه GBP/USD – 29 مه 2023

image4.png

منبع: TradingView

GBPUSD در حال حاضر پس از کاهش اخیر با چالش‌های مشابهی با EURUSD مواجه است. بازیابی به تعویق افتاده است زیرا این جفت در این مرحله در قلمروی بیش از حد خرید باقی می‌ماند در حالی که درست بالای MA 100 روزه قرار دارد و حول دسته 1.2290 پشتیبانی می‌کند. بسته شدن شمع چکشی معکوس جمعه ها نیز به پتانسیل افزایش بیشتر اشاره دارد، با این حال ممکن است تا زمانی که نقدینگی فردا به بازارها بازگردد، حرکت صعودی انفجاری را تجربه نکنیم.

سطوح کلیدی روزانه که باید مراقب آنها بود

سطوح مقاومت:

  • 1.2372
  • 1.2436 (MA 50 روزه)
  • 1.2500

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 1.2290 (MA 100 روزه)
  • 1.2250
  • 1.2200

دانش تجارت پایه

بررسی آموزشی DailyFX

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع