ECB 75 Bps افزایش یافته است، با استناد به ریسک تورم، EURUSD کاهش یافته است


تصمیم بانک مرکزی اروپا برای نرخ بهره

  • بانک مرکزی اروپا 75 واحد پایه افزایش می یابد و تاکید می کند که تورم بسیار بالاست و انتظار می رود برای یک دوره طولانی بالا بماند. پیاده روی های بیشتر در راه است
  • درآمد حاصل از PEPP و APP در حال بالغ شدن همچنان به سرمایه گذاری مجدد ادامه می یابد
  • یادداشت جداگانه در مورد TLTRO در ساعت 15:45 CET ارائه می شود

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

ECB مطابق با پیش بینی 75 Bps افزایش می یابد

  • بانک مرکزی اروپا تصمیم گرفت 75 واحد پایه افزایش دهد زیرا تورم بسیار بالا باقی مانده است و خطر بالا ماندن برای مدت طولانی تری را به همراه دارد.
  • خرید دارایی باید به سرمایه گذاری مجدد ادامه یابد (APP و PEPP)
  • انتظار می رود افزایش بیشتری داشته باشد اما به داده ها و اقتصاد بستگی دارد
  • هیچ اشاره ای به تسهیلات QT، TLTRO تغییری در نرخ برای مقابله با آربیتراژ بانکی نخواهد داشت

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

معضل بانک مرکزی اروپا: وارد رکود شویم یا قیمت های بالاتر را برای مدت طولانی تری تحمل کنیم؟

منطقه یورو، شاید جدای از بریتانیا، یکی از سخت‌ترین شرایط مالی در تاریخ اخیر را ارائه می‌کند، زیرا با اثرات منفی جنگ در اوکراین که منجر به بحران انرژی شده است، مبارزه می‌کند و همچنین مجبور است نرخ بهره را به شدت افزایش دهد. به منظور مهار تورم افسارگسیخته با این حال، سخت‌تر شدن شرایط پولی می‌تواند منجر به جابه‌جایی شود، همانطور که در بازار اوراق قرضه بریتانیا دیدیم، اگرچه یک عنصر سیاسی در آن وجود داشت، و بانک مرکزی اروپا امیدوار است از افزایش بازده اوراق قرضه در کشورهای PIGS (پرتغال، ایتالیا، یونان و اسپانیا) جلوگیری کند. از طریق ابزارهای موجود در کنار ابزار حفاظت انتقال (TPI) که اخیراً معرفی شده است. این یک عمل متعادل کننده ظریف باقی می ماند.

نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا هنوز چقدر باید پیش برود.

تصمیم شورای حاکم برای افزایش 75 واحدی در ثانیه برخلاف سرعت پایین‌تر افزایش نرخ است که اخیراً از سوی بانک مرکزی استرالیا و بانک مرکزی کانادا دیده‌ایم. افزایش 25 و 50 واحدی در ثانیه نشان می‌دهد که بانک‌های مرکزی ممکن است به زودی به نرخ پایانی در جلسات آتی برسند.

مسیر نرخ‌های سیاست اصلی بانک مرکزی (تسطیح BoC و RBA)

image2.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

علاوه بر این، اظهار نظر مری دالی از فدرال رزرو در مورد خطرات احتمالی انقباض بیش از حد و کاهش اجتناب ناپذیر از افزایش 75 واحدی در ثانیه به 50 یا 25 واحد در آینده، باعث افزایش دو برابری در شاخص دلار (DXY) شد که نشان می‌دهد این شاخص حدود 3.5 درصد کاهش پیدا می‌کند. . کاهش مشابه در بازدهی خزانه 2 ساله ایالات متحده و بازدهی 10 ساله ایالات متحده به ترتیب 4% و 8% به همتایان دلاری کمک کرد تا در روزهای اخیر رشد کنند. بازده اوراق قرضه یورو قبل از اعلام این خبر پایین‌تر بود و بازدهی ایتالیا 50 واحد در ثانیه نسبت به بالاترین رقم سپتامبر کاهش یافت و بازده اوراق قرضه آلمان حدود 35 واحد پایه کاهش یافت.

با توجه به داده‌های ضعیف PMI اکتبر، افزایش 75 واحدی در ثانیه عزم شورا برای کاهش تورم را نشان می‌دهد، حتی اگر به قیمت کاهش رشد اقتصادی باشد. دیروز، داده های تولید آلمان و اتحادیه اروپا به طور قابل توجهی پیش بینی ها را نادیده گرفت – که بر شکنندگی اقتصادی اروپا در حالی که این قاره به سمت ماه های سردتر زمستان می رود، تأکید می کند.

داده‌های PMI آلمان و منطقه یورو (اکتبر)

image3.png

منبع: DFX تهیه شده توسط ریچارد اسنو

افزایش 75 واحد پایه توسط مقامات بانک مرکزی اروپا بسیار صحبت شده است و تا حد زیادی قبل از افزایش قیمت گذاری شده است. پس از اینکه مری دالی بر خطر انقباض بیش از حد و احتمال افزایش آهسته‌تر نرخ بهره در آینده تاکید کرد، EUR/USD نیز در روایت “مکث فدرال رزرو” افزایش یافت. وال استریت ژورنال همچنین مقاله ای منتشر کرد که در آن بیان کرد که جلسه هفته آینده FOMC قرار است در مورد چگونگی اطلاع رسانی افزایش های آهسته تر آینده بحث و گفتگو کند.

در نتیجه، تعجب آور نیست که جفت EURUSD پس از انتشار تا 50 پیپ فروخته شده است که به نظر می رسد در پاسخ به افزایش پیش بینی شده 75 بیت در ثانیه، «شایعه را بخرید، این واقعیت را بفروشید». در آن روز، جفت ارز بین برابری و 1.0100 معامله شده است – دو سطح کلیدی در صورتی که یورو بخواهد نشانه ای از بازگشت صعودی طولانی مدت را نشان دهد.

نمودار 5 دقیقه ای یورو/دلار آمریکا

منبع: Tradingview، تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع