ECB پیاده‌روی 25bps را ارائه می‌کند که در را برای افزایش بیشتر باز می‌گذارد، اسلایدهای EUR/USD


نکات کلیدی تصمیم گیری نرخ بانک مرکزی اروپا:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بانک مرکزی اروپا مطابق با انتظارات، نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش داده است. در اینجا جای تعجب نیست زیرا داده‌های اخیر نظرسنجی وام‌دهی بانکی نشانه‌هایی را نشان می‌دهد که انقباض در اقتصاد شروع به فیلتر کردن کرده است. بانک مرکزی تأیید کرد که اطلاعات دریافتی به طور کلی از ارزیابی دورنمای تورم میان‌مدت که بانک مرکزی اروپا در جلسه قبلی خود تشکیل داده بود، پشتیبانی می‌کند.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که حرکت رو به جلو تصمیمات نرخ سیاستی بر اساس ارزیابی آن از چشم انداز تورم، با در نظر گرفتن داده های اقتصادی و مالی دریافتی، پویایی تورم اساسی و قدرت انتقال سیاست پولی ادامه خواهد داشت. فشارهای زیربنایی قیمت همچنان برای بانک مرکزی اروپا نگران کننده است زیرا معتقد است دورنمای تورم برای مدت طولانی تری نسبت به آنچه بانک مرکزی از آن راحت است، بالا مانده است.

در جبهه APP، ECB اشاره کرد که پرتفوی با سرعت اندازه گیری شده و قابل پیش بینی در حال کاهش است، زیرا سیستم یورو تمام پرداخت های اصلی از اوراق بهادار سررسید را دوباره سرمایه گذاری نمی کند. این کاهش تا پایان ژوئن 2023 به طور متوسط ​​به 15 میلیارد یورو در ماه خواهد رسید و شورای حاکم انتظار دارد سرمایه گذاری مجدد را از جولای 2023 متوقف کند.

کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا به زودی برگزار خواهد شد.

***به روز رسانی برای دنبال کردن****

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

با نگاه به آینده

مسیر افزایش نرخ برای بانک مرکزی اروپا (ECB) در کنار همتایان خود در بانک مرکزی، بیش از پیش مبهم‌تر شده است. قیمت بازار نشان می دهد که افزایش 25 واحدی بیشتر در ثانیه ممکن است برای بانک مرکزی اروپا در نشست بعدی خود با سیاست گذار هولزمن که در جلسه امروز 50 واحد در ثانیه را تبلیغ می کند، یک واقعیت باشد. این به دنبال اظهارات مشابه ایزابل اشنابل، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا نیز می باشد، در حالی که نظرات امروز نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا ممکن است در جبهه افزایش نرخ بهره انجام ندهد.

چاپ اخیر تورم یک بار دیگر چسبندگی را نشان داد، اما نشانه هایی وجود دارد که چرخه انقباض بانک مرکزی اروپا شروع به تأثیر لازم در سایر بخش های اقتصاد کرده است. داده‌های اخیر منتشر شده توسط نظرسنجی وام‌دهی بانک ECB، تقاضای ضعیف‌تر برای وام، استانداردهای اعتباری سخت‌تر توسط بانک‌ها و رشد ضعیف‌تر وام را نشان می‌دهد. داده های بالا نشان می دهد که ما باید در ماه های آینده شاهد تضعیف رشد و تقاضا در منطقه یورو باشیم.

واکنش بازار

یورو دلار نمودار روزانه

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

با نزدیک شدن به کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا، واکنش اولیه EURUSD شاهد افت 40 پیپ بود. با توجه به اینکه بانک مرکزی اروپا احتمال افزایش بیشتر در سال 2023 را رد نکرده است، این کاهش شگفت‌آور است.

با این حال، RSI در بازه زمانی هفتگی در قلمروی بیش از حد خرید قرار دارد، زیرا به بالاترین حد سالانه فعلی نزدیک می‌شویم. با نگاهی به آن از منظر چند فریم زمانی، می‌توانیم پیش از آنکه عقب‌نشینی عمیق‌تری به سمت سطح 1.0900 وارد شود، در کوتاه‌مدت بیشتر مورد ارزیابی قرار بگیریم.

سطوح کلیدی که باید به آنها توجه داشت:

سطوح مقاومت

-1.1078

-1.1150

سطوح پشتیبانی

-1.1000

-1.0950

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع