ECB در مقابل فدرال رزرو هفته آینده ادامه دارد، EUR/USD به دنبال شکست است


تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • همه نگاه ها به داده های اقتصادی ایالات متحده و بانک مرکزی اروپا صحبت می کنند.
  • محرک افزایشی برای یورو؟

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیش بینی بنیادی یورو: مختلط

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

یورو در هفته گذشته به پایان رسید و به شدت به ارزش نزدیک تر شد 1.09 دسته مقاومتی در نبردی که بین سخنرانان بانک مرکزی برای حفظ اعتبار و تداوم روایتی بسیار جنگ طلبانه صورت گرفته است، بانک مرکزی اروپا (ECB) در حال حاضر در مقابل فدرال رزرو پیشرو است. بازارها تقریباً از طریق صحبت های فدرال رزرو در مورد بالا بردن نرخ پایانه 2023 به بالاترین سطح نگاه می کنند 5% با تمرکز بر بدتر شدن داده های اقتصادی خارج از ایالات متحده. با این حال، ممکن است احمقانه باشد که بسیاری از مقامات فدرال رزرو یک جبهه متحد برای پایین آوردن واقعی تورم به سطح هدف خود ارائه می دهند.

حمایت از یورو عمدتاً ناشی از فروش دلار، اما افزایش تورم در منطقه یورو و موضع قاطع کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا برای مبارزه با تورم بوده است. او ابراز نگرانی کرد که بازگشایی چین به افزایش قیمت انرژی در سال 2023 کمک می کند و بانک مرکزی اروپا به دنبال ادامه افزایش نرخ بهره برای کاهش تورم است. 2%. این موضوع به سرعت هر گونه صحبت‌های نادرست را رد کرد و می‌توان آن را در این هفته با لاگارد و دیگر مقامات بانک مرکزی اروپا که قرار است صحبت کنند تکرار شود. این خطر وجود دارد که پیاده‌روی به‌طور تهاجمی می‌تواند به منطقه آسیب برساند و نگرانی‌های ناشی از رکود اقتصادی وجود دارد، اما همانطور که وجود دارد، تقریباً مطمئن است که تصمیم فوریه نرخ‌ها منجر به 50bps افزایش – به قیمت گذاری بازار پول در زیر مراجعه کنید.

احتمالات نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

image1.png

منبع: Refinitiv

به نظر می رسد هفته پیش رو (به پایین نگاه کنید) به سمت ایالات متحده منحرف شده است، اما داده های آلمان فشارسنج خوبی برای منطقه یورو است و می تواند خوش بینی EZ را تقویت کند، اگر داده های واقعی از انتظارات پیروی کنند. در سمت ایالات متحده، داده‌های نرم‌تر واقعاً بر شاهین‌های فدرال رزرو فشار می‌آورد و احتمالاً منجر به کاهش ارزش دلار می‌شود. به طور حتم سفارشات کالاهای بادوام بیشتر خواهد شد، زیرا بوئینگ هجوم زیادی از سفارش‌ها را به دست می‌آورد در حالی که قرار است تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه چهارم 2022 افزایش یابد. Core PCE نیز برای نشانه‌هایی از کاهش بیشتر تورم زیر ذره بین خواهد بود. احساسات مصرف‌کننده میشیگان داده‌های هفته را به پایان می‌رساند و برآوردها افزایش قابل توجهی در اعتماد مصرف‌کننده را نشان می‌دهد که در صورت تحقق می‌تواند بر EUR/USD تاثیر بگذارد.

تقویم اقتصادی یورو/دلار آمریکا

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدان

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام روزانه قیمت یورو/دلار آمریکا یک الگوی مستطیل تلفیقی دیگر (صورتی) را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده بلاتکلیفی بازار است، اما در حال وقوع است. داده های هفته آینده می تواند این حرکت را تسریع کند و بسته شدن شمع روزانه در بالا یا پایین مقاومت/حمایت مستطیلی ممکن است منجر به سوگیری جهت کوتاه مدت شود. با توجه به این واقعیت که یورو به سطوح بیش از حد خرید نزدیک شده است، من در کوتاه مدت افزایش قابل توجهی (در صورت وجود) نمی بینم و حتی اگر گاوها این جفت را به سمت بالا فشار دهند، می تواند به سرعت پایین بیاید. 1.1000.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

داده های احساس مشتری IG: محتاطانه

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در EUR/USD، با 67% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم. با این حال، به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌یابی بلند و کوتاه، ما به یک موقعیت ترکیبی کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع