DXY سقوط کرد، سهام رالی در معاملات غیرمعمول پس از CPI


اخبار و تحلیل دلار آمریکا (DXY).

  • دلار افت کرد، سهام پس از اینکه CPI داغتر از حد انتظار شد، افزایش یافت. اما چرا؟
  • دلار آمریکا (DXY) بعید است از روند بلندمدت خارج شود
  • فقدان داده های مهم ایالات متحده (به غیر از فصل درآمد) فضایی را برای کشف قیمت فراهم می کند

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

افت دلار، افزایش ارزش سهام پس از اینکه CPI داغتر از حد انتظار شد. چرا؟

تیتر دیروز و ضربات اصلی CPI منجر به واکنش نسبتاً غیرعادی بازار شد. حرکت اولیه طبق «کتاب بازی» معمولی پیش رفت، جایی که با درک این موضوع که تورم داغتر و چسبنده‌تر از حد انتظار است، روایت کلی افزایش نرخ‌های تهاجمی («بالاتر برای مدت طولانی‌تر») از سوی فدرال رزرو شتاب بیشتری گرفت. دلار بالا، سهام پایین – همانطور که انتظار می رود.

با این حال، قیمت چرخش عظیمی را نشان داد، زیرا جلسه با کاهش بسیار دلاری و افزایش قیمت سهام ایالات متحده به پایان رسید و کمی بیش از 780 واحد بین پایین ترین و بالاترین روزانه روزانه حرکت کرد.

دلیل دقیق اینکه چرا این حرکت رخ داده است هنوز مشخص نیست، اما جالب است که ببینیم روایت “خبر بد، خبر خوب است” در مورد چاپ های آینده توسعه می یابد. این ایده ای است که ادامه تورم منجر به افزایش بیش از حد نرخ بهره فدرال رزرو می شود که ممکن است اقتصاد را زودتر از آنچه پیش بینی می شد وارد چرخش کند و اقدامات پولی ضعیف تر (کاهش نرخ ها) را در آینده ای نه چندان دور توجیه کند.

این همان چیزی است که اسپرد 10، 2 ​​(شاخص پرکاربرد رکود) به آن اشاره کرد که با وجود پیشرفت خوش‌بینانه در دارایی‌های ریسکی مانند سهام، بازدهی در قلمرو منفی عمیق شد – نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است در میان چالش‌های بنیادی تزلزل‌ناپذیر کوتاه مدت باشد. تورم سرسخت و برآوردهای ضعیف رشد.

نمودار تفاوت نرخ بازده خزانه داری 10 ساله و 2 ساله ایالات متحده را نشان می دهد.

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

بعید است که کاهش دلار آمریکا روند صعودی بلند مدت را از مسیر خود خارج کند

بازارها در روزهای آینده آشکار خواهند کرد که آیا حرکات دیروز برای مدت طولانی تری ادامه خواهد داشت یا خیر، به همین دلیل است که اقدام قیمت همچنان راهنمای اصلی است. با این حال، با بالا ماندن تورم، تصور توقف فدرال رزرو یا خوش بینی واقعی در بازارهای سهام دشوار است، زیرا در حال پیشروی به درآمدهای سه ماهه سوم با برخی از بانک های بزرگ ایالات متحده که درآمد امروز را گزارش می کنند، هستیم. علیرغم اینکه رشد درآمد برای شاخص کل کاهش یافته است، انتظار می رود هنوز هم سود مثبت باشد – شاید فقط از نظر تعداد.

با توجه به آنچه گفته شد، بازارهای سهام به خوبی می توانند سودهای بهتر از حد انتظار را افزایش دهند زیرا نوسانات در سهام افزایش یافته است. چیزی که در طول گزارش‌های سود سه ماهه دوم جالب بود این بود که چگونه چند رؤسای شرکت قبل از انتشار احتیاط کردند و بازارها وقتی ارقام «کمتر بد» از حد انتظار بودند واکنش خوبی نشان دادند.

علاوه بر این، بازارها احتمال افزایش 75 واحد پایه و حتی احتمال افزایش 100 واحدی در ثانیه را برای جلسه نوامبر افزایش داده اند. این معمولاً خود را برای حمایت از ارزش دلار وام دارد.

ابزار CME FedWatch که احتمال افزایش 75 bps را نشان می دهد (روزانه، هفتگی و ماهانه)

image2.png

منبع: CME، فدرال رزرو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

با نگاهی به شاخص دلار آمریکا (DXY)، خط روند صعودی نزدیک‌ترین سطح حمایت را ارائه می‌کند و پس از آن منطقه 110.30 قرار دارد که از سپتامبر هم به عنوان مقاومت و هم به عنوان حمایت عمل می‌کند. سطوح صعودی شامل بالاترین سطح دیروز در 113.92 و پس از آن بالاترین سالانه 114.78 است.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا (DXY).

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

جدا از فصل درآمد، داده های ایالات متحده در هفته آینده بسیار سبک به نظر می رسد که می تواند فضای بیشتری را برای قدرت بیشتر بازار فراهم کند. به نظر من، دلار همچنان حمایت می شود.

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع