DXY در زیر مقاومت دینامیکی قرار می گیرد


تحلیل دلار آمریکا (DXY).

  • بازی انتظار دلار آمریکا قبل از داده‌های شاخص شاخص قیمت مصرف کننده در هفته آینده با تمرکز مجدد بر 50 SMA ادامه می‌یابد
  • تثبیت DXY نشانه بازار در انتظار کاتالیزور بعدی است. سطوح کلیدی برای تماشا
  • دانشگاه میشیگان و فدرال رزرو تا پایان هفته صحبت می کنند
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

دلار پیش از انتشار آمار تورم در هفته آینده صبر و شکیبایی به خرج می دهد

مقامات فدرال رزرو در این هفته تعداد خود را اعلام کرده اند تا نظر خود را در مورد وضعیت اقتصاد ایالات متحده و چشم انداز خود از تورم و همچنین نرخ ها بیان کنند. به اندازه کافی جالب توجه است که بیانیه واقعی فدرال رزرو پس از نشست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) از نظر فدرال رزرو، واکنش مطلوب بازار را مشاهده نکرد. پس از آن به یک ضربه بزرگ در NFP و داده‌های PMI خدمات بسیار تشویق‌کننده برای همسو کردن انتظارات بازار با فدرال رزرو کاهش یافت. اکنون می بینیم که بازار نرخ پایانی 5.1% را پیش بینی می کند – دقیقاً عددی که در نمودار نقطه ای دسامبر فدرال رزرو ذکر شده است.

احتمالات نرخ بهره ضمنی از طریق قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو

image1.png

منبع: refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

بازارها در انتظار کاتالیزور بعدی هستند: CPI ایالات متحده

با نگاهی به عملکرد قیمت DXY، مشخص است که شاهد عدم پیگیری هستیم زیرا فعالان بازار منتظر داده‌های CPI هفته آینده ایالات متحده در روز سه‌شنبه هستند. برکسی پوشیده نیست که هم تورم اصلی و هم تورم اصلی، شتاب کاهش تورم دلگرم کننده ای را نشان داده اند و بازارها صرفاً از ذکر این موضوع در بیانیه FOMC خوشحال شدند.

در بعد فنی، به نظر می رسد DXY در اصلاح 50 درصدی افزایش عمده از اواخر سال 2021 تا اواخر سال 2022 پشتیبانی پیدا کرده است، زیرا بازارهای آینده نگر شروع به قیمت گذاری در احتمال کاهش نرخ در آینده کردند. یکی دیگر از مؤلفه‌های قوی فروش، کاهش اختلاف بازدهی یورو و ایالات متحده بود، زیرا ایالات متحده به پایان چرخه افزایش نرخ خود می‌رسد، در حالی که بانک مرکزی اروپا انگیزه‌های جدیدی برای ادامه فعالیت تهاجمی پیدا کرد و از یورو در حالی که دلار ضعیف می‌شد حمایت کرد. افزایش نرخ معمولاً ارزش گذاری FX محلی را تقویت می کند.

نمودار هفتگی DXY با دیفرانسیل بازدهی US-Bund (US10Y-DE10Y) به رنگ بنفش

image2.png

منبع: Tradingview

منطقه مورد علاقه بعدی در حدود سطح 103، بالاترین سطح مارس 2020 است. اگر دلار در اینجا باقی بماند، با توجه به روندهای کاهش تورم فعلی، ممکن است یک پیروزی سطحی باشد که نشان می دهد ما شاهد چاپ تشویق کننده دیگری از CPI خواهیم بود که به کاهش ارزش دلار می افزاید.

نمودار هفتگی سبد دلاری آمریکا (DXY).

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار روزانه الگوی جالبی از پایبندی به میانگین متحرک ساده 50 (SMA) را نشان می‌دهد که از دلار در مسیر صعود حمایت می‌کند و DXY را در مسیر نزولی افزایش می‌دهد. عملکرد قیمت در 4 جلسه گذشته به راحتی در زیر میانگین متحرک قرار گرفته است، جایی که قیمت‌ها محدود باقی می‌مانند، پیش از رقم نسبتا مهم CPI.

SMA 50 به عنوان مقاومت پویا با بالاترین نوسان قبلی 105.60، پس از آن باقی می ماند. اندیکاتور MACD نشان می دهد که ادامه صعودی همچنان امکان پذیر است در حالی که RSI (بنفش) بسیار دور از سطح خرید است. با این حال، شکست سطح 103 بار دیگر حمایت در 101.30 و سپس ثابت روانشناختی 100 را برجسته می کند.

نمودار روزانه سبد دلاری آمریکا (DXY).

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

Fed Speak و احساسات ایالات متحده در Dockett Today

آیا انتظار می رود که نظرسنجی احساسات میشیگان ایالات متحده در حدود 65 کاهش یابد، اوج خوش بینی را شاهد هستیم؟ به غیر از این گزارش، ما دو سخنرانی دیگر از اعضای برجسته فدرال رزرو برای پایان هفته داریم که باید قبل از گزارش CPI روز سه شنبه بررسی شود.

image5.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع