DXY بر روی سود به عنوان بازده، بهبود داده ها ایجاد می کند


تحلیل دلار آمریکا (DXY).

  • داده‌های اقتصادی بهتر از ترس به محرک‌های اخیر دلار می‌افزاید
  • بازدهی خزانه‌داری آمریکا بالاتر می‌رود زیرا انتظارات نرخ بهره احتمال افزایش ۲۵ واحدی دیگر از سوی فدرال رزرو را پیش‌بینی می‌کند.
  • DXY به راحتی 103.0 را می شکند و به اوج مارس در حدود 105.65 می رسد.
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

مطالبات اولیه بیکاری پس از چاپ بزرگتر هفته گذشته، به راحتی بهتر چاپ می شود

ادعاهای اولیه بیکاری در هفته گذشته پس از رسیدن به 264 هزار نفر، نگرانی های بسیاری را برانگیخت و نشان داد که شرایط مالی سخت تر شروع به تأثیرگذاری بر بازار کار کرده است و احتمال افزایش نرخ بهره دیگر از سوی فدرال رزرو را کاهش می دهد. با این حال، این هفته چاپ به 242k رسید که کمتر از حد اجماع 254k است. در همان زمان، شاخص تولیدی فیلادلفیا که کمتر دنبال می‌شد، در برابر پیش‌بینی 19.8- به 10.4- رسید. به نظر می رسد که سلامت بخش تولید پس از اینکه شاخص تولید امپراتوری نیویورک به طور غیرمنتظره ای از 10.8 در آوریل به 031.8 در ماه می سقوط کرد، به شدت کاهش یافت.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

بازدهی ایالات متحده به حرکت صعودی دلار کمک می کند

بازده خزانه 2 ساله 10 ساله و حساس تر به نرخ بهره در اوایل جلسه ایالات متحده به افزایش خود ادامه داد و به افزایش دلار (DXY) کمک کرد.

نمودار روزانه بازده خزانه داری 2 ساله ایالات متحده

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

از آنجایی که داده های بنیادی کاهش می یابد و جریان می یابد، احتمالاً شاهد واکنش های متفاوتی در بازار خواهیم بود، اما روند اخیر دلار یک طرفه بوده است. در ابتدا به نظر می رسید که دلار ناشی از عدم اطمینان در مورد نکول بالقوه ایالات متحده است که ناشی از عدم توافق برای افزایش سقف بدهی است. اکنون، به نظر می رسد که همانطور که ابزار FedWatch در زیر نشان می دهد، دلار با احتمال بیشتری برای افزایش 25 واحدی دیگر قیمت گذاری می شود. در حال حاضر بازارها احتمال 36 درصدی را برای افزایش مجدد در ماه ژوئن پیش بینی می کنند، در حالی که یک هفته پیش این شانس تنها 10 درصد بود.

ابزار CME FedWatch

image3.png

منبع: CME FedWatch Tool تهیه شده توسط ریچارد اسنو

تجزیه و تحلیل فنی DXY

سبد دلار آمریکا از آخرین مراحل هفته گذشته افزایش یافته است و به گذشته نگاه نکرده است. پس از خروج از کانال افقی، شاخص تلاش کرد تا بالای 103.00 معامله شود – سطحی که بارها در سال 2023 وارد عمل شده است. ادامه حرکت صعودی امروز DXY را به بالای 103 رسانده است که نشانه های کمی از عقب نشینی را نشان می دهد.

در صورتی که DXY بالای 103 بسته شود، اوج های ژانویه و مارس را که به ترتیب در فاصله 105.65 و 105.88 ظاهر می شوند، مورد توجه قرار می دهد. اگر DXY بالاتر از 103 بسته شود، طبیعتاً به عنوان نزدیکترین سطح حمایت و به دنبال آن کران بالای کانال افقی، در حدود 102.25 و سپس 101.00 ثابت خواهد شد. شتاب محض حرکت فعلی می تواند به زودی شاهد داغ شدن بیش از حد بازار باشد – RSI می تواند به عنوان یک سنج برای این مورد استفاده شود.

نمودار روزانه سبد دلاری آمریکا (DXY).

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع