Dow Jones و S&P 500 از اوج عقب نشینی کردند زیرا قرارداد بدهی ایالات متحده به تشدید مالی اشاره دارد


داو جونز، اس اند پی 500، قرارداد سقف بدهی ایالات متحده، کاهش هزینه ها – جلسه توجیهی آسیا و اقیانوسیه:

  • داو جونز، S&P 500 با هضم معامله بدهی بازارها، سودهای روزانه را معکوس کنید
  • برآوردهای غیر رسمی حاکی از کاهش بالقوه هزینه های مالی 1 تریلیون دلاری است
  • این می تواند خطر و شدت رکود اقتصادی را در میان نرخ های بالا افزایش دهد

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

Dow Jones و S&P 500 با کاهش احتمالی مخارج دولت، سودهای روزانه خود را معکوس کردند

داوجونز، اس اند پی 500 و تا حدودی نزدک 100 از اوج خود عقب نشینی کردند تا جلسه معاملاتی روز سه شنبه را نسبتاً ثابت به پایان رساندند. در همین حال، بازدهی خزانه‌داری در سراسر جهان کاهش یافت که نشان‌دهنده یک تغییر احتمالی در انتظارات سیاست پولی ایالات متحده است. نوسانات در وال استریت همچنان محدود است، با بازار VIX ترجیح داده شده “ترس سنج” در اطراف پایین ترین سطح از اوایل سال 2022.

به نظر می رسد بخشی از بدبینی بازار ناشی از جزئیات توافق سقف بدهی است که سیاست گذاران واشنگتن در تلاش برای بررسی این هفته هستند. در آخر هفته، گزارش‌ها به گوش رسید، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، به توافق نهایی برای افزایش سقف بدهی کشور دست یافتند و در را برای اجتناب از نکول باز کرد.

انتظار می‌رود رای‌گیری در این مورد در روز چهارشنبه در مجلس برگزار شود که به سنا فرصت می‌دهد تا قبل از 5 ژوئن، که تاریخ تخمینی زمانی است که کشور می‌تواند تعهدات بدهی خود را نکول کند، آن را بررسی کند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نگاه دقیق‌تر به این توافق نشان می‌دهد که کاخ سفید انتظار دارد که این طرح حداقل یک تریلیون دلار کاهش هزینه‌های دولت را داشته باشد (تخمین رسمی هنوز گزارش نشده است).

در نظر بگیرید که این می تواند چه معنایی برای چشم انداز رشد اقتصادی ایالات متحده داشته باشد. بر اساس گزارش بلومبرگ، هزینه های فدرال سهم فزاینده ای از رشد در سه ماهه اخیر را تشکیل می دهد و به حمایت از تولید ناخالص داخلی کمک می کند. در همین حال، دومی کند شده است. بنابراین، کاهش هزینه‌ها، که عملاً به عنوان انقباض مالی عمل می‌کند، همراه با سیاست‌های پولی محدودکننده خواهد بود.

به این ترتیب، این می تواند برای کند کردن اقتصاد کار کند. از یک طرف، این می تواند تورم را کاهش دهد. اما از سوی دیگر، می تواند خطر رکود یا حتی شدت آن را افزایش دهد. شاید به همین دلیل است که امروز شاهد واکنش در بازارهای سهام و همچنین اوراق قرضه بودیم. به این ترتیب، این می تواند یک جلسه متلاطم برای ریسک اشتهایی باشد که به جلسه معاملاتی چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه می رود.

تحلیل تکنیکال داو جونز

از نقطه نظر فنی، داوجونز در یک سوگیری جهتی کمی نزولی باقی می ماند. قیمت ها شکست زیر خط روند افزایشی سابق از مارس را تایید کرده اند. این نیز به دنبال ظهور یک الگوی شمعدانی Shooting Star بود. پشتیبانی فوری سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 32709 است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه داو جونز

تحلیل تکنیکال داو جونز

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع