Dow Jones، S&P 500، Nasdaq 100 Sink after Fed، Powell، PacWest Woes Crush Sentiment


داو جونز، اس اند پی 500، نزدک 100، فدرال رزرو، جروم پاول – جلسه توجیهی:

  • داو جونز، S&P 500، نزدک 100 بعد از فدرال رزرو غرق می شوند تصمیم نرخ
  • رئیس جروم پاول نمی تواند بازارها را در مورد عدم کاهش نرخ متقاعد کند
  • یکی دیگر از بانک های منطقه ای، PacWest، با کاهش بیشتر سهام، با مشکل مواجه است

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

اشتهای ریسک پس از فدرال رزرو بدتر می شود

وال استریت روز چهارشنبه تحت فشار بود زیرا داوجونز، اس اند پی 500 و نزدک 100 پس از یک روز نسبتا شلوغ غرق شدند. همه نگاه ها به اعلام سیاست پولی فدرال رزرو معطوف بود، جایی که بانک مرکزی طبق انتظار، نرخ بهره را 25 واحد افزایش داد. اما، طبق معمول، آنچه مهم بود پیام‌ها و سیگنال‌هایی بود که از طرف رئیس جروم پاول و شرکت می‌آمد.

در خلال کنفرانس مطبوعاتی معمول، آقای پاول چند نکته قابل توجه بیان کرد. برای یک چیز، او اشاره کرد که شرایط بانکی از اوایل ماه مارس که بانک سیلیکون ولی (SVB)، یک وام دهنده منطقه ای، سقوط کرد، «به طور کلی بهبود یافته است». در همین حال، او انتظارات بازار در مورد تسهیل را کم اهمیت جلوه داد. او گفت که چشم انداز کمیته از کاهش نرخ ها حمایت نمی کند.

آیا بازارها بانک مرکزی را باور کردند؟ قطعا نه. این را می توانید در نمودار زیر مشاهده کنید. برای چشم انداز 6 ماهه، بازارها حداقل یک کاهش 25BPS تا پایان سال نسبت به دیروز اضافه کرده اند. تقریباً 2 کاهش در افق 12 ماهه قیمت گذاری شد. اگر آن را از جایی که نرخ بهره در حال حاضر است اندازه گیری کنید، حداقل 3 کاهش نرخ تا دسامبر قیمت گذاری می شود.

این نگران کننده است. چنین چرخشی کوتاه مدت احتمالاً واکنشی به بدتر شدن چشم انداز اقتصادی خواهد بود. با این حال، بازار کار همچنان محدود است. اگرچه یک کلید سنج در مسیر اشتباهی حرکت کرده است در حال حاضر حدود 1.64 شغل برای هر فرد بیکار در ایالات متحده وجود دارد که نسبت به اوج حدود 2 شغل در سال 2021 کاهش یافته است. به کمترین میزان از سال 2021 کاهش یافته است.

بلافاصله پس از کنفرانس مطبوعاتی پاول، بانک منطقه‌ای دیگر، PacWest، پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر بررسی گزینه‌های استراتژیک، از جمله فروش، شاهد کاهش 34 درصدی قیمت سهام خود بود. این باعث شد که معاملات آتی S&P 500 در معاملات پس از ساعت کاری سقوط کند. به این ترتیب، معاملات روز پنجشنبه آسیا و اقیانوسیه ممکن است کمی زشت به نظر برسد و شاخص هایی مانند ASX 200 استرالیا و شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ را در معرض خطر قرار دهد.

چشم انداز کاهش نرخ فدرال رزرو در حال تحول

چشم انداز کاهش نرخ فدرال رزرو در حال تحول

تحلیل تکنیکال داو جونز

در نمودار روزانه، معاملات آتی داوجونز یک بار دیگر شکست زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) را تایید کرده است. اما، این شاخص بالاتر از بسته شدن 26 آوریل باقی می ماند. به این ترتیب، چشم انداز فنی فوری احتمالاً خنثی می ماند. ضررهای بیشتر سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% را در 32709 نشان می دهد. در غیر این صورت، مقاومت کلیدی در حدود 34275 است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه آتی داوجونز

نمودار روزانه آتی داوجونز

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع