Dow Jones، S&P 500، Nasdaq 100 معکوس CPI افزایش یافت زیرا معامله گران فراتر از محور فدرال رزرو نگاه می کنند


Dow Jones، S&P 500، Nasdaq 100، CPI ایالات متحده، منحنی بازده – بازار باز آسیا و اقیانوسیه

  • داو جونز، اس اند پی 500، نزدک 100 رالی معکوس ناشی از CPI
  • به نظر می رسد بازارها در حال حاضر فراتر از محور فدرال رزرو نگاه می کنند
  • شوتینگ استار، داو جونز را در برابر عقب نشینی بعدی آسیب پذیر می کند

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

فارکس برای مبتدیان

جلسه توجیهی بازار آسیا-اقیانوسیه – دوره رالی CPI وال استریت معکوس می شود

شاخص‌های Dow Jones، S&P 500 و Nasdaq 100 امروز با عبور از گزارش CPI آمریکا در نوامبر خوشحال شدند. در سراسر تابلو، داده ها کمتر شگفت زده شدند. تورم سرفصل سالانه 7.1 درصد در مقابل 7.3 درصد پیش بینی شده بود. این در حالی است که سنج اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را کاهش می‌دهد، در برابر اجماع 6.1 درصدی، از 6.0 درصد عبور کرد.

اما در عرض چند ساعت، وال استریت تقریباً تمام دستاوردهای خود را رها کرد. چه چیزی می دهد؟ با نگاهی به نمودار زیر، می بینیم که بازدهی خزانه داری در کنار داو جونز به گزارش تورم چه واکنشی نشان داده است. آیا متوجه چیز جالبی شده اید؟ نرخ 2 ساله جلویی بیش از بازده بلندمدت 10 ساله متضرر شد. این هم به این معنی بود وارونگی منحنی بازده کمی باریک شد.

با نگاهی به شرط بندی های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی سه سال آینده، می بینیم که پس از گزارش CPI، بازارها کمی انتظارات کوتاه مدت را افزایش دادند. اما در بلندمدت یا در این مورد سه سال بعد، چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو عملاً بدون تغییر باقی ماند. این می تواند به یک محوری اشاره کند که زودتر اتفاق می افتد، چیزی که معامله گران در چند ماه گذشته به طور فزاینده ای در آن قیمت گذاری کرده اند.

اما، با توجه به افزایش قیمت در این مرحله، به معنای آن فکر کنید. اگر پیوت زودتر بیاید، ریکاوری بعد از پیوت نیز زودتر می آید. به عبارت دیگر، بازارها ممکن است امروز بر بلندمدت تمرکز کرده باشند. هرچه این چرخه زودتر اتفاق بیفتد، چرخه انقباض بعدی زودتر آغاز می شود زیرا بانک مرکزی تلاش می کند تا در آینده دور تورم را تحریک کند. به یاد داشته باشید، بازارها آینده نگر هستند.

داو جونز، واکنش وزارت خزانه داری به گزارش CPI ایالات متحده

داو جونز، واکنش وزارت خزانه داری به گزارش CPI ایالات متحده

نمودار ایجاد شده در TradingView

جلسه معاملاتی چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه – مراقب ریسک پذیری باشید

با در نظر گرفتن این موضوع، هنوز مشخص نیست که بازارهای آسیا-اقیانوسیه تا چه حد ممکن است با روند صعودی این گزارش تورم مواجه شوند. معاملات آتی که داو جونز را دنبال می‌کنند تغییر چندانی نکرده و به شروع خاموش اشاره دارد. سند اقتصادی نسبتاً سبک است. با در نظر گرفتن این موضوع، شاخص هایی مانند Nikkei 225 و ASX 200 در انتظار تصمیم گیری نرخ FOMC که اواخر روز چهارشنبه منتشر می شود، می مانند.

تحلیل تکنیکال داو جونز

معاملات آتی داوجونز در نمودار روزانه زیر یک ستاره تیراندازی را پشت سر گذاشتند. این در حالی است که شاخص تلاش می کند تا از محدوده مقاومت 34246 – 34707 عبور کند. در حالی که این لزوماً یک هشدار معکوس نیست، ادامه روند نزولی می تواند به طور فزاینده ای در را به روی این چشم انداز باز کند. پشتیبانی فوری میانگین متحرک ساده 20 روزه است، پاکسازی زیر معادل 50 روز را در معرض نمایش قرار می دهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه داو جونز

نمودار روزانه داو جونز

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع