Dow پس از انتشار CPI گذشته چه کرده است؟


  • چشم انداز بازار: داو نزولی زیر 34350
  • مصرف کننده ایالات متحده تورم در ژانویه با سرعتی سریعتر از انتظار اقتصاددانان رشد کرد، اما افزایش انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو منجر به سقوط واضح داو نشد.
  • انتظارات نرخ بازار در حال رسیدن به سطوح بالقوه بیش از حد است، اما ممکن است این ملاحظات فنی باشد که در نهایت حرکت بعدی بازار سهام را تعیین کند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

چگونه FX را با استراتژی معاملاتی سهام خود معامله کنید

برای برخی، بالاترین ریسک رویداد برنامه‌ریزی‌شده در جلسه گذشته – به‌روزرسانی CPI ایالات متحده برای ژانویه – ناامیدکننده بود، زیرا شکست واضح بالاتر یا پایین‌تر را برای معیارهای «ریسک» برتر مانند میانگین صنعتی داوجونز حل نکرد. با این حال، نگاهی به نسخه‌های قبلی این مجموعه نشان می‌دهد که عدم اعتقاد در روز اکران به جای استثنا در ماه‌های اخیر عادی بوده است. در زیر، نمودار داو با شمع های روزانه برجسته شده است که نشان دهنده انتشار شش گزارش تورم گذشته است. در سه نسخه اول که در نمودار نشان داده شده است، چند حرکت فوق العاده پیشرونده وجود داشت. رقم CPI ژوئیه نشان داد که سرعت سال به سال از 9.1 درصد در ماه قبل به 8.5 درصد با انتشار 10 آگوست به اوج خود رسیده است. احساس آرامش منجر به شکاف قوی بالاتر از سطح 33000 شد، جایی که بازار قبلا متوقف شده بود.

نرخ اوت در انتشار 13 سپتامبر به 8.3 درصد کاهش یافت، که به نظر می رسید بازار را ناامید کرده است – به ویژه پس از رالی چهار روزه قبلی – زیرا افت 0.2 ppt به طور قابل توجهی کندتر از عقب نشینی 0.5 ppt در ماه قبل بود. . شکاف کاهش در آن جلسه قابل توجه بود، اما فروش بعدی باعث کاهش کلی -3.9 درصدی شد که بزرگترین ضرر یک روزه برای شاخص از 11 ژوئن 2020 بود. در کمال تعجب، به‌روزرسانی سپتامبر تنها 0.1 ppt کاهش داشت (به 8.2 درصد). اما این امر باعث نمی‌شود که بازار از شکاف افتتاحیه پایین‌تر بازگردد و روز را 2.8 درصد پایین‌تر به پایان برساند – به‌ویژه قبل از شروع صعود تدریجی آن از اکتبر تا نوامبر. از آنجا توجه روند شروع به کاهش قابل توجهی کرد.

نمودار شاخص داو با SMA های 50 و 200 روزه، شکاف ها و تاریخ انتشار CPI (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در شرایط احساسی خالص، انتشار CPI اکتبر که در 10 نوامبر منتشر شد، مسلماً بازار را تعریف می کرد. برای داو، پاسخ یک شارژ صعودی بود که مقاومت خط روند را از بالاترین سطح ژانویه 2022 تا آن نقطه از بین می برد، اما انتقال بسیار مهم تر برای شاخص دلار DXY بود. برای شاخص سهام بلو چیپ، شکاف قابل توجهی بود، اما ادامه آن در طول روز و پس از آن به طور قابل توجهی ملایم تر بود. در 13 دسامبر و 12 ژانویه، افت سرعت با 0.6 ppt کاهش در قرائت های نوامبر و دسامبر (به ترتیب به 7.1 و 6.5 درصد) به طرز چشمگیری افزایش یافت، اما واکنش بازار به طور قابل توجهی کاهش یافت. بنابراین، دیدن پاسخی بی هدف به کاهش بیشتر نرخ تورم به 6.4 درصد، واقعاً نباید تعجب آور باشد. علاوه بر این، اگر داو دامنه مقاومت فعلی خود را از طریق دو افت قابل توجه در CPI حفظ کند. چه انتظاری از چنین تغییر داده های رقیق داریم؟ همانطور که در خرده فروشی CFD Trader (در IG) در زیر مشاهده می کنید، اعتماد قوی به تقدس محدوده وجود دارد. موقعیت خالص تقریباً به 75 درصد از افرادی که موقعیت‌هایی با نوردهی کوتاه دارند، با جهش قابل توجهی در آنهایی که مقاومت را «محو می‌کنند» تغییر کرده است.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 19% -20% -9٪
هفتگی 6% -1٪ 2%

نمودار میانگین صنعتی داوجونز روی موقعیت گمانه زنی خرده فروشی در IG (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در DailyFX

برای کسانی که فقط از طریق تأثیر اولیه و کوتاه مدت ریسک رویداد برنامه ریزی شده، اصول را در نظر می گیرند (و قطعاً کسانی که تکنیک تحلیلی را به کلی نادیده می گیرند)، تأثیر CPI گذشته است و ما به سراغ نیروی دیگری خواهیم رفت. با این حال، من معتقدم که این رویداد به جریان‌های سیستمی عمیق‌تری نفوذ کرده است که به پیامدهای داده‌های امروزی ادامه خواهند داد. انتظارات نرخ فدرال رزرو حتی با توجه به مشکلات مالی متعاقب به نگرانی‌های رشد (حداقل در شرایطی که اسپرد 2-10 ایالات متحده به وارونگی پایین 41 ساله جدید رسیده است) بالاتر رفته است. با این حال، حساسیت بیشتری در مورد مسیری که سیاست پولی و پتانسیل رشد دنبال خواهد کرد، بیشتر خواهد شد. با خرده فروشی، تولید صنعتی و تمایل مسکن (از NAHB) برای چهارشنبه. فرصتی برای ارزیابی سلامت اقتصادی وجود خواهد داشت. پس از آن، تورم کارخانه‌ها و واردات با صحبت‌های فدرال رزرو آمیخته می‌شود تا به بازار یادآوری کند که در برابر فشارهای سرسخت قیمت‌ها و بانک مرکزی به همان اندازه سرسخت فشار می‌آورد.

تقویم ریسک رویدادهای اقتصادی بزرگ مبتنی بر ایالات متحده

image3.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع