Dow به طور محسوسی نسبت به S&P 500 و Nasdaq عقب افتاد، دلار نسبت به NFP ها رشد کرد


Nasdaq 100، دلار، EURUSD، NFPs و نقاط صحبت رکود:

  • چشم انداز بازار: USDJPY صعودی بالای 132.00; یورو دلار نزولی زیر 108
  • به دلیل تعبیر نابخردانه از درآمدهای فدرال رزرو و متا در روز قبل، این نزدک 100 و S&P 500 متهم پنجشنبه… در حالی که داو پایین تر بسته شد
  • یک دلار قوی با معکوس شدن EURUSD با قرارداد اساسی روندهای ریسک و کاهش فشار فدرال رزرو مخالفت کرد، ارز چگونه به آن پاسخ خواهد داد. NFP ها و گزارش ISM جمعه؟

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

به نظر می رسید که ریسک پذیری در جلسه گذشته خریدی جدی برای معیارهایی مانند S&P 500 پیدا کرده است، اما هزینه به طور قابل توجهی نابرابر بود. با یک پس‌زمینه مشکوک برای گاوها، سقوط در درآمد در ساعات بعد از پنجشنبه شب و برخی ریسک رویدادهای کلیدی پیش رو. معامله گران باید اختلاف را بررسی کنند. ابتدا، بیایید چشم انداز صعودی را در نظر بگیریم. با انباشته شدن سود در برخی نقاط سفته‌بازی در ماه گذشته، تصمیم فدرال رزرو در روز چهارشنبه با افزایش 25 واحدی کمتر نرخ بهره و اشاره به «فرآیند کاهش تورم» باعث ایجاد درد مشترک برای سرمایه‌گذارانی شد که عادت کرده بودند بانک‌های مرکزی به آنها توجه کنند. هوی و هوس در دهه گذشته به نظر می رسید که هزینه بیش از 20 درصدی از سهام متا پس از درآمدهای شرکت، بیشتر به آتش سوخت می افزاید. با این حال، با همه اینها، میانگین صنعتی داوجونز «تراشه آبی» کاملاً تحت تأثیر قرار نگرفت. در مقایسه با پیشرفت 1.5 درصدی S&P 500 و افزایش 3.6 درصدی نزدک، داو پس از جلسه ای که تقریباً هرگز سبز نبود، 0.1 درصد کاهش یافت. ما می‌توانیم این موضوع را تا حدی دور از ذهن بیان کنیم، اما این تنها معیار ریسکی که من به آن اشاره می‌کنم، نبود. همچنین، اگر پایه محکمی برای «ریسک کردن» وجود داشته باشد، غیرعادی است که شاهد عدم مشارکت یکی از معیارهای احساسی ترجیحی جهان باشیم.

نمودار میانگین صنعتی داوجونز با Nasdaq 100 و S&P 500 (روزانه) پوشانده شده است.

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با نگاهی متفاوت به پس‌زمینه روندهای ریسک، به یکی از معیارهای داخلی مورد علاقه‌ام در زیر اشاره می‌کنم: نسبت Nasdaq 100 به Dow. این امر پیامدهای سهام و بازارهای ایالات متحده را کاهش می دهد، که می تواند از عوامل مهمی باشد که با بررسی مستقیم هر یک از شاخص ها به سختی مهار می شود. این معیار «رشد» ترجیحی را نشان می‌دهد (این وسیله نقلیه ترجیحی قبل از مراحل میم و کریپتو بود) در مقابل یک شاخص «ارزش» رواقی‌تر. همانطور که از عملکردهای متفاوت آنها انتظار دارید، این نسبت در جلسه گذشته افزایش شدیدی را تجربه کرد. در واقع، شارژ 3.7 درصدی دومین بار (پس از 9 مارس 2021) از این مقایسه در دو دهه گذشته بود. و در حالی که من به نکات فنی نسبت ها (و نه سری داده ها) توجه زیادی نمی کنم، این اندازه گیری اتفاق افتاد که از میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) در همان روزی که اپل، آمازون و گوگل همگی از طولانی مدت مشابه خود پیشی گرفتند، پیشی گرفت. – روندهای مدت درآمدی که ما بعد از ساعت کاری برای این سه شرکت ثبت کردیم در بهترین حالت با بزرگترین (با ارزش بازار اپل با بیش از 2 تریلیون دلار) در هر دو خط بالا و پایین ترکیب شد. ما خواهیم دید که در معاملات جمعه چه اتفاقی برای بخش فناوری می‌افتد، اما به‌نظر می‌رسد که این به‌عنوان یک دستیابی هدفمند برای اقدامات «ریسک» متزلزل و محبوب به‌جای پیشنهاد برای کل بازار باشد. در حالی که روند صعودی می تواند مستحکم شود، هنوز یک پایه ناهموار است.

نمودار Nasdaq 100 به Dow Ratio با SMA 200 روزه و نرخ تغییر 1 روزه (روزانه)

image2.png

جدول ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

در همین حال، یکی دیگر از اختلافات جالب بازار با انتظارات عمومی از ریسک پذیری، بهبود از دلار آمریکا بود. گرین‌بک تعدادی محرک اساسی دارد، اما به نظر می‌رسد که وضعیت پناهگاه امن آن مطمئن‌ترین همبستگی را با لغزش VIX که به‌خوبی در کنار ارز قرار گرفته است، داشته است. با وجود اینکه S&P 500 (که از آن مشتق شده است) پیشرفت کرده بود، شاخص نوسانات در جلسه گذشته بالاتر بود. برای شاخص دلار DXY، روز 0.6 درصد افزایش یافت – بزرگترین افزایش از زمان شکست شکست خورده 5 ژانویه – به دنبال بزرگترین شکاف پایین تر از 6 اکتبر. احتمالاً پاسخ به تصمیمات بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک انگلستان (BOE) در مورد نرخ دلار کمک کننده به دلار بود. برای بانک مرکزی بریتانیا، افزایش 50 واحدی انتظارات را برآورده کرد، اما واکنش واقعی به چشم‌انداز مشابه انتظاری برای سقف نزدیک به نرخ‌ها بود. بانک مرکزی اروپا 50 واحد افزایش یافت و روشن کرد که حداقل یک حرکت مشابه دیگر در راه است، اما یورو همچنان به طور گسترده افت کرد. چشم انداز نرخ بهره ایالات متحده تا پایان سال تغییر چندانی نکرده است، بنابراین چه موضوعی برای هدایت دلار به سمت مرحله بعدی آن خواهد بود: پناهگاه ایمن یا خیر؟

نمودار EURUSD با SMA 20 روزه و نرخ تغییر 1 روزه (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در حالی که وارد آخرین جلسه معاملاتی هفته می شویم، پس زمینه های اساسی حل نشده زیادی وجود دارد. تفسیر سیاست پولی جهانی هنوز در زمان واقعی آشکار می شود. متمایزترین تاثیر کلان جهانی درآمد در این فصل پس از حدود 4 تریلیون دلار ارزش بازار تنها از اپل، آمازون و گوگل در معاملات روز جمعه خود را نشان خواهد داد. اگر بتواند یک سر بخار ایجاد کند – صعودی یا نزولی – می تواند مقدار قابل توجهی کنترل کند. سپس پیامدهای عدم قطعیت رکود نیز وجود دارد. صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود را در اوایل این هفته افزایش داد، اما این دقیقاً نگرانی بازار را برطرف نکرد. برای یک فهرست برتر، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFPs) یک بار دیگر به عنوان نماینده هر بحث اساسی در بازار تشریح خواهد شد. مطمئناً فضای تیتر زیادی ایجاد خواهد کرد. با این حال، تمرکز من بر شاخص دیگری است که همسویی بهتری با وضعیت بزرگترین اقتصاد جهان دارد: گزارش بخش خدمات ISM.

ریسک بالای رویدادهای کلان اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image4.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

بخش خدمات در ایالات متحده تقریباً سه چهارم تولید و اشتغال این کشور را تشکیل می دهد. به این ترتیب، اقدامات کمی وجود دارد که بیشتر با سلامت عمومی اقتصادی آن هماهنگ باشد. با توجه به اینکه ماهانه به‌روزرسانی می‌شود، پروکسی به موقع‌تر از بزرگترین سؤال اساسی در بازار است: قدرت اقتصادی. قابل ذکر است که معیار بخش خدمات در آخرین به روز رسانی به قلمرو انقباضی به شدت سقوط کرد (خوانش زیر 50.0) و گزارش تولید اوایل این هفته کاهش خود را افزایش داد. پیش‌بینی‌ها برای بازگشت به بالای بازار 50.0 (اجماع 50.4) است، اما احتمالاً در اینجا قدرت بیشتری برای ناامیدی وجود دارد.

نمودار S&P 500 با فعالیت تولیدی و خدماتی ایالات متحده، پوشش داده شده با رکودهای رسمی (ماهانه)

image5.png

نمودار ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع