Dow با افزایش VIX از الگوی خود خارج می شود … اما چرا دلار کاهش یافت؟


نقاط گفتگو درباره ریسک رویدادهای اقتصادی Dow، VIX، دلار و کلان:

  • چشم انداز بازار: یورو دلار نزولی زیر 1.08; USDJPY صعودی بالای 133; داو نزولی زیر 33200
  • بازارهای ایالات متحده پس از تعطیلات آخر هفته سه‌شنبه بازگشایی شدند و به نظر می‌رسید ریسک گریزی فوراً تحت تأثیر داو قرار گرفت و داو یک شکست کلیدی ارائه کرد و VIX اوج گرفتن
  • علیرغم شدت “خطر خاموش”، کاتالیزور خیلی واضحی برای این حرکت وجود نداشت و عدم پاسخگویی از سوی دلار امن، سوالات مهمی را ایجاد می کند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

بازارهای ایالات متحده روز سه شنبه پس از تعطیلات آخر هفته طولانی به دلیل ریسک گریزی غیرقابل انکار، بازگشایی شدند. آنچه قابل توجه است این است که احساس ترسی که در نهایت در ساعات معاملات نیویورک در این جلسه گذشته شاهد بودیم، در جلسات قبل و قطعاً در جلسه معاملاتی روز دوشنبه برجسته نبود. در واقع، یکی از برجسته‌ترین اجراهای بین‌المللی برای شروع هفته، از شانگهای کامپوزیت مستقر در چین بود که بزرگترین رالی یک روزه خود (تقریباً 2 درصد) در نزدیک به سه ماه گذشته را ثبت کرد. من همیشه انگیزه را هنگام ارزیابی بازارها در نظر می‌گیرم. همیشه لازم نیست یک محرک منحصر به فرد برای احساسات برای ایجاد یک روند مولد داشته باشید، اما این یک ویژگی بسیار رایج در مناظر حرکت محور است.

همانطور که من اعتقاد بازارها را ارزیابی می کنم، دشوار است که از ریسک گریزی قوی که در این جلسه سه شنبه ایالات متحده تجربه شد چشم پوشی کرد. در حالی که طبقات دارایی های متعددی وجود داشت که این فشار را منعکس می کرد، شاخص های ایالات متحده برجسته ترین آنها برای سرمایه گذاران بین المللی بود. همه معیارهای اصلی سهام که من مرتباً دنبال می‌کنم کاهش قابل توجهی را از S&P 500 تا سقف کوچک راسل 2000 تا نزدک 100 مورد علاقه سفته‌بازان ارائه کردند. میانگین صنعتی جونز. این شاخص تراشه آبی از بسیاری از نوسانات اشتباهی که اخیراً شاهد آن بودیم که به نوبه خود باعث ایجاد شکست های کاذب شده است، جلوگیری کرده است. آنچه باقی می ماند ماه ها ازدحام است که به سه هفته از کوچکترین محدوده معاملاتی از ژوئن 2021 تبدیل شد. کاهش -2.1 درصد در جلسه گذشته این محدوده، میانگین متحرک 50 روزه و مرز پایین گوه بزرگتر را از بین برد. سه ماه گذشته
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 45% -19٪ 8%
هفتگی 88% -27٪ 11%

نمودار میانگین صنعتی داوجونز با SMAهای 50 و 100 روزه، نرخ تغییر 1 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با نگاهی به معیار دیگری از فعالیت بازار، شاخص نوسانات VIX سرانجام سه شنبه نشانه های جدی زندگی را نشان می دهد. این شاخص در طول روز 2.9 هندل بالاتر (بیش از 14 درصد) داشت. این بزرگترین جهش درصدی از 26 آگوست تا کنون است – مرحله بالا آمدن آخرین سقوط قابل توجه S&P 500. این معیار، مانند داو، به ویژه در انجام اقدامات احساساتی که توسط منابع جدی اعتقاد به ریسک گریزی پشتیبانی نشده اند، محتاط بوده است. یک نیروی طبیعی «بازنگری در میانگین» در معیارهایی مانند نوسانات ضمنی وجود دارد، و VIX در حال افزایش است که نسبت به سال گذشته بسیار افراطی است. عقب تر، پایین تر به طور قابل توجهی عمیق تر وجود دارد. و ما از افراط در طرف مقابل طیف فاصله داریم – که به اعتقاد من به مرز 50 نزدیک تر است. با این حال، این نشان دهنده قدردانی سالمی است که بازارها همچنان می توانند به طور قابل توجهی و غیرقابل پیش بینی حرکت کنند. با این حال، یک بازار پاسخگو لزوماً فقدان یک محرک اساسی سیستمی را جبران نمی کند. اگر قرار است “ترس” به طور کامل چرخ را در یک حرکت پایدار بازار به دست بگیرد، تشدید قابل توجهی ضروری است.

نمودار شاخص نوسانات VIX با SMA های 50 و 100 روزه و نرخ تغییر یک روزه (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

یکی از تمایزهای قابل توجه در توزیع روندهای ریسک در سراسر بازار – غیر مرتبط با بسته شدن مناطق خاص – عدم پاسخگویی از برخی مناطق امن کلیدی بود. با کاهش شدید معیارهای متمایل به ریسک مانند شاخص های سهام ایالات متحده، من انتظار دارم پناهگاهی مانند دلار آمریکا سود ببرد. همبستگی بین معیار ارز و فعالیت، سلامتی 0.60 در 20 روز گذشته (قوی و مثبت) و 0.71 در طول سه ماه یا 60 روز گذشته است. با این وجود، شاخص دلار DXY با یک صعود ناچیز 0.41 امتیازی به ترس احتمالی واکنش نشان داد. این امر اوج روز جمعه را روشن نمی کند و نه باعث احیای روند صعودی نوپای هفته گذشته می شود. چیزی که فقدان کشش گرینبک را حتی شگفت‌انگیزتر می‌کند این است که بازدهی دو ساله آمریکا، که بازتابی از انتظارات نرخ بهره است، همچنین به بالاترین سطح چند ساله جدید در طول روز می‌افزاید. چه پاسخی به صحبت های فدرال رزرو، چه گزارش تحقیقاتی فدرال رزرو کلیولند یا داده های کلی اقتصادی؛ قطع ارتباط مشخصی با دلار وجود داشت. این یک پرچم قرمز اساسی دیگر برای اعتقاد به روندهای ریسک است. من انتظار دارم که یا ریسک پذیری در برابر شک و تردید ارز تسلیم شود یا دلار آمریکا به پناهگاه امن خود دست یابد.

نمودار شاخص دلار DXY با SMA 100 روزه با بازده دو ساله ایالات متحده (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با نگاهی به 24 ساعت آینده ریسک رویدادهای کلان اقتصادی، چند نکته برجسته از اهمیت جدی وجود دارد، اما هیچ چیز از نظر من نمی تواند از نظر سیستمی قادر باشد. برای برداشت دلار و سیاست پولی، ما کمی صحبت از فدرال رزرو داریم. اما بسیاری در حال بررسی صورتجلسات FOMC خواهند بود تا ببینند آیا بینشی در مورد اینکه چگونه بانک مرکزی در تصمیم گیری بعدی بانک مرکزی در مورد نرخ ارز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، وجود دارد یا خیر. نوسانی در انتظارات بازار نسبت به نظرات خود فدرال رزرو وجود داشته است و این نیاز به حمایت قابل توجهی برای حفظ نیروی سفته بازی دارد. در نهایت، من معتقدم کاهش‌دهنده PCE – قرائت تورم مورد علاقه فدرال رزرو – وزن بیشتری در این زمینه اساسی خواهد داشت. برای تأثیر هدفمندتر اما حادتر سیاست پولی، تصمیم نرخ RBNZ در جلسه آسیایی یک محرک توانمند دلار کیوی است – فقط انتظار نداشته باشید که نتیجه آن به بازار جهانی بازگردد.

برترین ریسک رویدادهای کلان اقتصادی جهانی برای 24 ساعت آینده

image4.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع