Dow، DAX 40 و FTSE 100 تنظیمات مشابه را قبل از خطر رویداد مشابه نشان می دهند


میانگین صنعتی Dow Jones، DAX 40 (DAX30)، FTSE 100 و Rate Hike Points Talking Points:

  • چشم انداز بازار: نزولی داو زیر 33، 150 و نزولی DAX زیر 14150
  • انتظار می رود FOMC روز چهارشنبه هفته آینده در ساعت 19:00 به وقت گرینویچ افزایش 50 بشکه ای نرخ بهره را اعلام کند، در حالی که انتظار می رود بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا در روز بعد تولید مشابهی داشته باشند.
  • به نظر می‌رسد پیش‌بینی‌ها رضایت خاطر تعطیلات را تقویت می‌کنند، اما تصاویر فنی معیاری را تشکیل می‌دهند که Dow، DAX و FTSE باید از معامله‌گران مراقبت کنند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

این هفته نسبت به ریسک رویدادهای پرمخاطب نسبتاً سبک بوده است و موضوعاتی که بازار را ترغیب به همراهی با روندهای خود کرده است، در میان راحتی در تأثیرات “فصلی” کاهش یافته است. با این اوصاف، من معتقدم که پیش بینی ممکن است تأثیر قوی تری بر بازارها داشته باشد که ممکن است به سادگی از خود راضی به نظر برسند. هفته آینده، آخرین دوره بزرگ ریسک رویداد سنگین برای سال را داریم. و لیست های برتر تصمیمات مربوط به نرخ سه تا از بزرگترین بانک های مرکزی جهان هستند: FOMC (چهارشنبه در ساعت 19:00 GMT). BOE (پنجشنبه ساعت 12:00 GMT) و ECB (پنجشنبه ساعت 13:15). بر اساس اجماع اقتصاددانان انتظار می رود که هر سه معیارهای مربوطه خود را 50 واحد پایه افزایش دهند. این نتیجه به خوبی با قیمت‌گذاری فعلی بازار ادغام می‌شود – حتی اگر هر سه شاخص معیار مربوطه (میانگین صنعتی داو جونز، DAX 40 و FTSE 100) نسبت به پایین‌ترین حد خود در سال 2022 به بالاترین رکورد نزدیک‌تر هستند. عوامل تعیین کننده در نحوه واکنش بازارها عبارتند از: آستانه نقدینگی بازار در اواخر سال. پیش‌بینی نرخ‌های پایانه از هر سه گروه و پتانسیل ایجاد یک نمای کلی از سیاست‌های پولی برای سیستم مالی جهانی از این گروه.

از بین سه بانک مرکزی، فدرال رزرو بیشترین وزن را برای مقیاس بندی فراتر از مرزهای مالی خود و خارج شدن از تصویر جهانی سیاست ها و عملکرد بازار خواهد داشت – ناگفته نماند که این اولین به روز رسانی است که به خط می رسد. شایان ذکر است، شاخص داو به طور قابل توجهی بالاتر از همتایان S&P 500 و Nasdaq 100 است. با توجه به اینکه این شاخص تراشه آبی است، این نشان دهنده تمایل به ایمنی است. این اولویت برای وضعیت کلی ریسک پذیری در بازارها خوب نیست. بیشتر شبیه بازاری است که با این اصل زندگی می کند که شما همیشه باید در معرض دید قرار بگیرید، اما واقعاً از مسیری که بازارها در آن هستند مطمئن نیستید. با کاهش نقدینگی، خطر به سمت نزول بیشتر است، زیرا ترس یک احساس قوی تر از طمع است. علاوه بر این، داو پس از عملکرد قابل توجه خود در چند ماه گذشته و درست پس از کسب یک “بازار گاوی” فنی (20 درصد از پایین ترین سطح قابل توجه) چیزی را شکل داده است که می توان آن را الگوی سر و شانه نامید. در حال حاضر، محدوده تاریخی 20 روزه به عنوان درصد لکه بسیار کم است و احتمالاً به احتمال شکستگی آن می افزاید.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -6٪ 5% 1%
هفتگی 13% 0% 4%

نمودار میانگین صنعتی داوجونز با SMA 20 روزه و محدوده تاریخی 20 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در سرزمین اصلی اروپا، به نظر می رسد بانک مرکزی اروپا باید در طیف سیاست پولی خود بسیار بیشتر در نظر بگیرد. دورنمای اقتصادی که توسط گروه‌های فراملی مانند صندوق بین‌المللی پول ارزیابی می‌شود، برای منطقه یورو نسبت به کشورهای همتای آن بیشترین مشکل را دارد و پیام‌های بانک مرکزی به‌ویژه ناهموار بوده است. راهنمایی رو به جلو می تواند به هدایت انتظارات برای بازار کمک کند حتی زمانی که نتیجه نهایی برای رشد یا بازارهای سرمایه مطلوب نباشد. به نظر می رسد پیش بینی افزایش 50 واحدی نرخ پایه کاملاً ثابت شده باشد، اما بحث های قابل توجهی در مورد اهداف و توانایی بانک مرکزی برای بستن شکاف به بانک مرکزی (چیزی که اخیراً OECD پیشنهاد کرده است) با نرخ معیار فعلی که به طور قابل توجهی کمتر از آن است وجود دارد. همتای آمریکایی خود اگر ECB مبارزه با تورم خود را با اظهارات مبنی بر اینکه اقتصاد یا بحران انرژی آنچنان که پیش بینی می شد شدید نیست تشدید کند، می تواند همبستگی منفی را که معمولاً بین نرخ بهره و بازار سرمایه وجود دارد، خنثی کند. در اینجا نیز، بزرگ‌ترین «خطر» نوسان، حرکت شدید به سمت نزول (به‌جای شکست از محدوده بالاتر) خواهد بود، و یک نقطه میانی از محدوده 2022 وجود دارد که خیلی کمتر از ازدحام ماه گذشته است.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 10% -4٪ 0%
هفتگی 37% -8٪ 3%

نمودار DAX 40 با SMA 20 روزه، نسبت ATR 5 روزه به 60 روزه (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برای FTSE 100 انگلستان، عملکرد نسبی زمانی قابل توجه است که این شاخص هرگز وارد یک “بازار نزولی” فنی نشده است (20 درصد کاهش از بالاترین سطح سیستماتیک یا تاریخ) و بازگشت بعدی که شاهد آن بودیم نزدیک به بالای سال 2022 است. دامنه. این عملکرد به ویژه با توجه به وضعیت سیاسی (شکست بودجه کوچک)، فشارهای تورمی بسیار بالا و ضعف عمومی اقتصادی که بیشتر کشورهای توسعه یافته را تحت تأثیر قرار داده است، قابل توجه است. به نظر می‌رسد که این شاخص – و به طور کلی تمایل سرمایه‌گذاران – اساساً انعطاف‌پذیرتر است. اما این بدان معنا نیست که کاملاً از فراز و نشیب اقتصاد و سلامت مالی خلاص شده است. وقفه به سمت – و مطمئناً بالاتر از – 7700 تلقینی از شور و شوق زیادی است که به نظر می رسد تصویر اصلی چشم انداز سرمایه گذاری جهانی را به چالش بکشد. از منظر فنی، این محدوده بسیار بزرگی است که ما در آن قرار داریم. و ما اخیراً شروع به گرد کردن در نزدیکی آستانه بالایی کرده‌ایم.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 14% -4٪ 0%
هفتگی 35% -10% -2٪

نمودار شاخص FTSE 100 انگلستان با SMA 20 روزه و نرخ تغییر 20 روزه (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع