Dovish Nudge فدرال رزرو باعث سقوط دلار آمریکا می شود


تحلیل قیمت و نمودار دلار آمریکا (DXY).

  • بازدهی خزانه داری آمریکا پس از نشست FOMC کاهش یافت.
  • NFP های روز جمعه مانع بعدی گاوها برای مذاکره هستند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

بیشترین خوانده شده: جدیدترین دلار آمریکا: بازگشت ضعیف به پایین ترین حد چند ماهه، ترس از کندی رشد می کند

رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، دیروز در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از FOMC اظهار داشت که «فرآیند کاهش تورم آغاز شده است… ما می‌توانیم آن را ببینیم و آن را واقعاً در قیمت کالاها تاکنون مشاهده کرده‌ایم». این اولین بار پس از چندین ماه است که پاول حتی به بازارها اشاره می کند که فدرال رزرو از مسیر تورم راضی است و این سوال را مطرح می کند که آیا نیاز به افزایش 25 واحدی دیگر نرخ بهره وجود دارد یا خیر. در حال حاضر بازارها در 22 مارس قبل از توقف فدرال رزرو، یک چهارم واحد دیگر نرخ بهره را افزایش می دهند و سپس به دنبال کاهش نرخ بهره در پایان سال هستند.

image1.png

توصیه شده توسط Nick Cawley

ایجاد اعتماد در معاملات

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده پس از نشست خبری رئیس پاول به شدت کاهش یافت و اکنون قرار است سطوح بازدهی چند ماهه را آزمایش کند. دلار 10 ساله ایالات متحده با 3.43% معامله می شود، نسبت به بالاترین رقم 15 ساله 4.33% که در اواخر اکتبر ثبت شد، در حالی که UST 2 ساله حساس به نرخ با بازدهی 4.11% گزارش شده است، به شدت کمتر از اوایل نوامبر. بالاترین سطح چند ساله 4.88٪.

بازده 2 ساله خزانه داری ایالات متحده – نمودار ماهانه

image2.png

دلار آمریکا پس از FOMC کاهش بیشتری یافت و به زیر منطقه حمایتی که در چند هفته گذشته حفظ شده بود، رسید. نمودار DXY همچنان نزولی است و شاخص دلار آمریکا احتمالاً به زودی سطح روانی 100 را آزمایش خواهد کرد، شاید حتی در این هفته بسته به گزارش شغلی ایالات متحده در روز جمعه. تصمیم امروز بانک مرکزی اروپا – افزایش 50 واحدی نرخ بهره کاملاً قیمت گذاری شده است – در صورتی که رئیس جمهور لاگارد همچنان به تکرار موضع جنگ طلبانه بانک مرکزی ادامه دهد، ممکن است بر دلار تأثیر بگذارد. یورو دارای وزن تقریبی 57 درصد در شاخص دلار آمریکا (DXY) است.

نمودار قیمت روزانه دلار آمریکا (DXY) – 2 فوریه 2023

image3.png

نظر شما در مورد دلار آمریکا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع