Dovish BoJ الهام بخش رالی USD/JPY، MA 200 روزه است


قیمت USD/JPY، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: ین ژاپن کاهش می یابد زیرا BOJ تنظیمات خط مشی را بدون تغییر نگه می دارد: برای USD/JPY کجا؟

پیشینه اساسی USD/JPY

ین یک شبه تحت تاثیر اظهارات کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BoJ) پس از اولین نشست سیاست پولی خود با لحنی منفی مواجه شد. USD/JPY در جلسه آسیایی از پایین ترین سطح 133.30 به بالاترین سطح اروپا (در زمان نگارش مقاله) 135.85 افزایش یافت.

در اولین جلسه سیاست پولی خود با بسیاری از فعالان بازار که به امید محوری یا لفاظی جنگ‌طلبانه‌تر امیدوار بودند، همه نگاه‌ها به اوئدا، فرماندار BoJ معطوف شد. در عوض، آنها پیام‌ها و بلاتکلیفی متفاوتی دریافت کردند و همچنین اعلام کردند که سیاست کنترل منحنی بازده (YCC) بدون تغییر باقی می‌ماند. این در تضاد کامل با اعلام حذف دستورالعمل آتی است که اساساً متعهد به حفظ نرخ بهره در سطوح فعلی یا پایین تر است. بانک مرکزی همچنین از بررسی 18 ماهه نحوه اجرای سیاست های پولی خود خبر داد. پیام‌های متفاوت برای من بیشتر از نظراتی ناشی می‌شد که BoJ ممکن است سیاست پولی را در طول دوره بررسی 18 ماهه تغییر دهد و در عین حال اظهار داشت که در صورت نیاز در تسهیل سیاست‌های پولی بیشتر تردید نخواهد کرد. در مجموع، هر چند موضع نسبتاً کفرآمیز BoJ، اما حداقل برای من کاملاً غیرمنتظره نیست. (برای اطلاعات بیشتر، پیش بینی رایگان سه ماهه دوم من را برای دلار آمریکا، ین ژاپن و به ویژه USD/JPY دانلود کنید، اینجا را کلیک کنید)

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پس از این اظهارنظرها، ین در کوتاه مدت با چشم اندازهای بدی همراه با بهبود مستمر احساسات پس از یک هفته سود مثبت ایالات متحده برای شرکت های بزرگ فناوری مواجه خواهد شد. داده‌های تولید ناخالص داخلی دیروز ایالات متحده به دلیل نگرانی‌ها در مورد رشد کند و تورم سرسخت، که همچنان بالاست، ناهموار بود اما نتوانست احساسات را بازدارد. این تصور فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو باید برای مدت طولانی‌تری نرخ بهره را بالاتر نگه دارد، احتمالاً در این دوره از دلار حمایت می‌کند. البته، تصویر تورم ممکن است بعداً در روز کمی واضح‌تر شود، زیرا ما داده‌های اصلی PCE ایالات متحده را داریم (فدرال رزرو، سنج تورم را ترجیح می‌دهد) که می‌تواند کمی بر چسبندگی تورم ایالات متحده روشن کند.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

افکار نهایی و چشم انداز فنی

باید دید که آیا حرکت فعلی پاهای لازم برای ادامه دارد یا خیر. فاکتورهای کلیدی بدیهی است که داده های PCE امروز ایالات متحده با پیش بینی 4.5% برای سال سال جاری خواهد بود. رقم 4.6٪ یا بالاتر احتمالاً حمایت دلار را در آخر هفته ارائه می دهد و می تواند شاهد صعود USDJPY به بالای 136.50 و بالاتر باشد.

از منظر فنی، USD/JPY امروز در نمودار روزانه زیر با افزایش احتمال عقب نشینی/بازدید، بالاترین قیمت جدیدی را به ثبت رسانده است. قیمت در حال حاضر بالاتر از ناحیه مقاومت کلیدی در اطراف سطح 135.70-136.00 شکسته است و در عین حال تلاش می کند از کانال اخیر خود خارج شود. بسته شدن شمع روزانه بالاتر از علامت 136.00، حداکثر MA 200 روزه و مارس را به ترتیب در حدود دستگیره های 137.00 و 138.00 وارد می کند.

دلار آمریکا/ نمودار روزانه JPY – 28 آوریل 2023

image2.png

منبع: TradingView، نمودار ایجاد شده توسط Zain Vawda

نگرانی جزئی من در این مرحله در رابطه با ادامه روند صعودی این واقعیت است که قیمت روزانه قیمت بالاتری را همانطور که در بالا ذکر شد چاپ کرده است. این همراه با این واقعیت است که RSI در بازه زمانی H4 زیر در قلمرو خرید بیش از حد است. کندل فعلی H4 ممکن است پس از بسته شدن کمی شفافیت ارائه دهد، زیرا بسته شدن بالای کانال می‌تواند شاهد افزایش قیمت برای دستگیره 137.00 و MA 200 روزه باشد (که در بالا ذکر شد).

از طرف دیگر، یک H4 بسته در داخل کانال می‌تواند شاهد یک اصلاح برای این جفت پس از صعود گسترده به سمت صعود باشد. فشار به سمت نزولی با حمایت به ترتیب در سطوح 135.00 و 134.50 روبرو می شود، با بسته شدن شمع زیر 133.50 که روند صعودی را باطل می کند.

نمودار چهار ساعته USD/JPY – 28 آوریل 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار ایجاد شده توسط Zain Vawda

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

شاخص قدرت نسبی (RSI)

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع