DAX 40 عقب نشینی کرد زیرا نگرانی های ژئوپلیتیکی تقاضای پناهگاه را برانگیخت


  • تقاضای هاون با افزایش عدم قطعیت آمریکا و چین، بازگشت پلوسی به تایوان.
  • سقوط سهام نیمه هادی اروپا

فصل سود چیست و در گزارش های سود به دنبال چه چیزی باشیم

DAX 40: عقب نشینی می کند زیرا نگرانی های ژئوپلیتیکی تقاضای پناهگاه را برمی انگیزد

را DAXدر تجارت اروپا عقب‌نشینی کرد زیرا داده‌های ضعیف کارخانه‌های جهانی ترس از کندی را افزایش داد، در حالی که عدم اطمینان حاکم است. نانسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پلوسی بود تنظیم برای بازدید از تایوان این تحولات به عنوان تولید داده های PMI از ایالات متحدهاروپا و آسیا که طی دو روز گذشته منتشر شد، کاهشی در فعالیت‌های کارخانه‌ها در ماه جولای نشان داد که بر ترس از رکود افزوده است.سرویس سرمایه گذاران مودیز افزایش ریسک رکود تورمی در کشورهای اتحادیه اروپا را نشان داد. با این حال، زیان ها محدود شده است زیرا درآمدهای سه ماهه شرکت ها همچنان به حمایت خود ادامه می دهند.

نانسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سه منبع گفتند که پلوسی قرار بود روز سه‌شنبه به تایوان سفر کند، زیرا ایالات متحده می‌گوید در صورت سفر به جزیره خودمختار مورد ادعای پکن، تهدیدهای چینی‌ها هرگز «بیکار ننشیند» نمی‌هراسند.. چنین اقدامی تنش‌ها را بین دو ابرقدرت اقتصادی جهان افزایش می‌دهد و ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین، روز دوشنبه اعلام کرد که منجر به “تحولات و پیامدهای بسیار جدی” خواهد شد. ترس در مورد بازدید احتمالی در سهام نیمه هادی اروپا منعکس شده است که در معاملات اولیه بین 0.6 تا 3.6 درصد کاهش یافت. بیشتر تولید تراشه های جهانی در آسیا اتفاق می افتد، بنابراین هرگونه تشدید یا افزایش عدم اطمینان در مورد ژئوپلیتیک در منطقه می تواند به کمبود تراشه یا افزایش شدید قیمت منجر شود.

ترس دیگر در این زمینه بر آن استوار است تنگه تایوان، که مسیر اصلی کشتی‌هایی است که از چین، ژاپن، کره جنوبی و تایوان به سمت غرب عبور می‌کنند و کالاها را از مراکز کارخانه‌های آسیایی به بازارهای اروپا، ایالات متحده و همه نقاط بین آن‌ها حمل می‌کنند. طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، تقریباً نیمی از ناوگان کانتینری جهانی و 88 درصد از بزرگترین کشتی‌های جهان بر حسب تناژ امسال از این آبراه عبور کرده‌اند. با توجه به مسائل عرضه و تقاضا در سطح جهانی، این آخرین چیزی است که بازارها برای به دست آوردن آرامش به آن نیاز دارند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

نمودار روزانه DAX 40 – 2 اوت 2022

DAX 40 عقب نشینی کرد زیرا نگرانی های ژئوپلیتیکی تقاضای پناهگاه را برانگیخت

منبع: IG

از دیدگاه فنی، جمعه هفته گذشته شاهد بسته شدن شمع ماهانه به عنوان یک شمع صعودی در سطح حمایت بودیم. ما بالای 50-SMA بسته شدیم و در عین حال حفظ کردیم آ ساختار صعودی (بالاترین و پایین ترین سطح) در بازه زمانی ماهانه. بازه زمانی روزانه دیدم a شمعدان دوجی دیروز بسته شد زیرا احساسات در جلسه ایالات متحده تغییر کرد. ما در حال حاضر بین 50 و 100-SMA با 13300 پشتیبانی قابل توجه روزانه. ما یک ساختار صعودی را در نمودار روزانه حفظ می کنیم، در حالی که تنها یک شکست و بسته شدن کندل در زیر آخرین بالاترین 13030 منجر به تغییر ساختار می شود.

نمودار DAX 40 1H – 2 اوت 2022

DAX 40 عقب نشینی کرد زیرا نگرانی های ژئوپلیتیکی تقاضای پناهگاه را برانگیخت

منبع: IG

را 1نمودار H در دست دیگر شکست از خط روند هفته گذشته پس از آن یک عقب نشینی قبل از حرکت به سمت بالاتر انجام شد. دیروز قبل از اینکه یک عقب نشینی شدید شاهد تسلیم شدن دستاوردهای روز باشیم، بالاترین قیمت 13571 را ایجاد کردیم. ما به تازگی از حمایت روزانه قابل توجهی در سال 13350 که مصادف با آن است، بازگشته ایم 100-SMA. از آنجایی که شرایط بازار متلاطم باقی می‌ماند، محدوده بین حمایت بالای دیروز و حمایت روزانه ممکن است فرصتی را ایجاد کند، در حالی که شکستن زیر سطح حمایت، امکان بازگشت بیشتر به سمت خط روند را باز می‌کند.

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

مناطق پشتیبانی

13350

13275

13150

مناطق مقاومت

13571

13750

14000

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@zvawda

منبع