DAX 40 رالی برای بازپس گیری سطح 12000، پتانسیل نزولی دست نخورده


  • را DAX بسته های هفتگی زیر پشتیبانی اصلی.
  • فینال S&P PMI آلمان 47.8 واقعی در مقابل پیش بینی 48.3.
  • وزیران انرژی اتحادیه اروپا مالیات بر سود انرژی وضع می کنند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

DAX با بازآزمایی مجدد سطح کلیدی 12000، به حرکت صعودی خود در تجارت اروپا ادامه داد. این در حالی است که پس از پایان هفته ای که در آن بازارها نگرانی های انرژی منطقه ای جدید را پس از نشست روز جمعه وزرای انرژی اروپا هضم کردند.

پیش از این، PMI نهایی جهانی منطقه یورو و S&P آلمان را داشتیم که بدتر شدن شرایط را در بخش تولید تایید کرد زیرا صنعتی‌ترین اقتصاد اروپا شاهد کاهش سفارش‌های جدید بود. با افزایش قیمت انرژی و افزایش هزینه ها، شاخص PMI آلمان به پایین ترین قیمت 27 ماهه 47.8 رسید. چاپ نهایی PMI تولید منطقه یورو به 48.4 رسید که چهارمین ماه متوالی کاهش را نشان می دهد. در همین حال، اعتماد تجاری منطقه یورو دوباره به محدوده منفی سقوط کرد و تولیدکنندگان در حال حاضر مانند ماه مه 2020 بدبین بودند.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

جمعه گذشته از وزرای انرژی اتحادیه اروپا شنیدیم که قصد خود را برای وضع مالیات بادآورده بر سود شرکت های انرژی اعلام کردند. این پیش‌نویس بیانیه‌ای را در اوایل امروز دنبال کرد که در آن وزرای دارایی قرار است اعلام کنند که دولت‌ها نمی‌توانند به طور کامل از اقتصادها در برابر افزایش قیمت انرژی محافظت کنند. از آنجایی که مصرف‌کنندگان با هزینه‌های بالاتر زندگی سروکار دارند و عادت‌های خرج کردن خود را تغییر می‌دهند، این بدون شک تأثیری بر درآمد کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ خواهد داشت.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بازارهای اروپایی تحولات پیرامون Credit Suisse را زیر نظر داشتند، زیرا این غول بانکی تا 12 درصد در تجارت اروپا سقوط کرد. از آنجایی که سطوح سوآپ پیش‌فرض اعتبار (هزینه بیمه در برابر ضرر) به بالاترین حد خود رسید، تلاش‌های اولریش کورنر، مدیر اجرایی، برای آرام کردن بازار شکست خورد. بر اساس قیمت گذاری CDS، نگرانی ها در مورد اعتبار بانک وجود دارد، به طوری که احتمال نکول بانک در 5 سال آینده، 22 درصد است. این غول بانکی در حال حاضر در حال نهایی کردن برنامه های چرخشی خود است که شامل پتانسیل احیای نام تجاری First Boston است.

DAX 40 نمودار روزانه – 3 اکتبر 2022

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

از منظر فنی، شاخص در نهایت به زیر سطح روانی کلیدی 12000 در بازه زمانی هفتگی بسته شد. این شاخص از زمان نشست آسیایی تا کنون 220 واحد افزایش یافته است و ریسک های نزولی کمی بالاتر از قیمت های فعلی است.

قیمت فعلی تا حدودی کمتر از 20، 50 و 100-SMA است، در حالی که عقب نشینی برای آزمایش مجدد MA را نمی توان رد کرد، زیرا RSI تأیید می کند که شاخص از قلمرو فروش بیش از حد خارج شده است. اگر شاخص عقب‌نشینی عمیق‌تری داشته باشد، منطقه حدود 12450 کلیدی باقی می‌ماند و می‌تواند موقعیت خوبی برای ریسک به سود برای سهامداران احتمالی ایجاد کند. مهم است که تحولات ژئوپلیتیکی همراه با احساسات کلی را در نظر داشته باشید که می تواند بر هر حرکتی از اینجا تأثیر بگذارد.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدانی

پیشنهاد شده توسط زین وودا

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

مناطق پشتیبانی

•11780

•11615

•11450

مناطق مقاومت

•12115

•12310

•12450
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 14% 37% 21%
هفتگی -2٪ 0% -1٪

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های فصلی معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع