DAX 40 به زیر سطح کلید 12000 می رود، اولین بار در 21 ماه


  • این DAX معاشقه با کلید 12000 سطح روانی.
  • GfK آلمانی اعتماد مصرف کننده رکورد جدید چاپ پایین.
  • تنش‌های ژئوپلیتیکی پیرامون انفجار نورد استریم شاهد افزایش آینده انرژی است.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

ویژگی های معامله گران موفق

DAX در تجارت اروپا بیش از دو درصد سقوط کرد زیرا سخنرانان بانک مرکزی و افزایش بازده اوراق قرضه بر سهام جهانی تأثیر می گذارد. تنش فزاینده ژئوپلیتیک در منطقه کمک چندانی به احساسات نکرد زیرا آلمان، سوئد و دانمارک در مورد خرابکاری آشکار دو خط لوله اصلی نورد استریم تحقیق کردند.

در اوایل جلسه، ما اعداد آینده‌نگر GfK آلمانی اعتماد مصرف‌کننده را داشتیم که تصویر نسبتاً بدی را ترسیم کرد. چاپ 42.5- یک رکورد جدید را منعکس کرد زیرا نگرانی ها در مورد انرژی و ادامه چرخه پیاده روی بانک مرکزی تشدید می شود.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

با داغ شدن مناقشه انرژی با روسیه، معاملات آتی گاز طبیعی تا 14 درصد افزایش یافت و برای دومین روز متوالی افزایش یافت. این به دلیل خرابکاری احتمالی دو خط نورد استریم است که کرملین اعلام کرد از زمان تعمیرات مطمئن نیست. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت که آسیب به خطوط لوله عمدی به نظر می رسد و منطقه یورو اقدامات بیشتری را برای تضمین امنیت تاسیسات انرژی خود انجام خواهد داد.

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

در یک هفته مملو از سخنرانان بانک مرکزی، از کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و همچنین کازیمیر و رن، سیاستگذارانی شنیدیم که همگی احساسات مشابهی را تکرار کردند. نکته کلیدی این است که افزایش بیشتر نرخ بهره در راه است و کازیمیر اعلام کرد که 75bp گزینه خوبی برای نشست آتی ECB در اکتبر است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

از آنجایی که سهام جهانی تحت فشار قرار می گیرد، شرایط و احساسات در حال بدتر شدن در اروپا نوید خوبی برای صنعتی ترین اقتصاد اروپا نیست. اقتصاد آلمان همچنان در معرض خطر رکود قرار دارد زیرا بانک‌های مرکزی به مبارزه با تورم ادامه می‌دهند و DAX اکنون بیش از 20 درصد از بالاترین سطح سالانه خود کاهش یافته است و آن را محکم در محدوده بازار نزولی قرار می‌دهد.

نمودار روزانه DAX 40 – 28 سپتامبر 2022

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

از منظر فنی، شاخص همچنان به چاپ اوج های پایین و پایین تر ادامه می دهد. قیمت امروز برای اولین بار در 21 ماه اخیر به زیر سطح روانی کلیدی 12000 رسیده است. اگر قرار است قیمت بیشتر از این کاهش یابد، بسته شدن شمع روزانه زیر این سطح ضروری است.

قیمت فعلی تا حدودی کمتر از 20، 50 و 100-SMA است، در حالی که عقب نشینی برای آزمایش مجدد MA را نمی توان رد کرد، زیرا RSI تأیید می کند که شاخص اکنون در محدوده فروش بیش از حد است. مهم است که تحولات ژئوپلیتیکی را در نظر داشته باشید که می‌تواند بر هر حرکتی از اینجا تأثیر بگذارد و فشارهای نزولی به وفور باقی بماند.

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

مناطق پشتیبانی

•11780

•11615

•11450

مناطق مقاومت

•12000

•12142

•12375
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -7٪ -6٪ -6٪
هفتگی -5٪ -20% -10%

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های فصلی معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع