DAX و FTSE شکننده هستند زیرا احساسات بازار محتاط است


  • DAX 40: وقتی در اطراف سطح کلیدی 13000 شناور می‌شویم، تصمیم‌گیری نمی‌شود.
  • FTSE 100: علیرغم احساسات شکننده، دستاوردهای حاشیه ای را به دست می آورد.

دانش تجارت پایه

شناخت بازار سهام

پیشنهاد شده توسط زین وودا

DAX 40: وقتی در اطراف سطح کلیدی 13000 شناور می‌شویم، تصمیم‌گیری نمی‌شود.

را DAX بین ضرر و زیان در تجارت اروپا در نوسان است زیرا احساسات شکننده باقی مانده است. سرمایه گذاران همچنان محتاط هستند چاپ CPI ایالات متحدهبا این حال، بعید به نظر می رسد که ارزش سهام در آستانه نشست هفته آینده فدرال رزرو بسیار پایین تر باشد.

در بخش انرژی، منطقه یورو آماده سازی برای خاموشی های گسترده ای را آغاز کرد که انتظار می رود در ماه های زمستان رخ دهد. کمیسیون اروپا پیشنهادی ارائه کرد که از دولت‌ها می‌خواهد در کاهش 10 درصد و همچنین 5 درصد در ساعات اوج مصرف کمک کنند. در همین حال، رگولاتور آلمان هشدار داد که احتمال کمبود گاز در زمستان امسال همچنان وجود دارد. قراردادهای گاز برای سومین روز متوالی افزایش یافت زیرا به نظر می رسد مداخلات کمیسیون اروپا در حال حاضر تأثیر محدودی دارد.

شروع می شود در:

اکنون زندگی کنید:

19 سپتامبر

( 02:09 GMT )

پیشنهاد شده توسط زین وودا

چشم انداز هفتگی متقابل بازار

برای وبینار ثبت نام کنید

همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید

وبینار به پایان رسید

فشار بر شاخص همچنان ادامه دارد زیرا سیاست گذاران وظیفه غیر قابل رغبتی برای مبارزه با تورم فزاینده، کاهش قیمت ارز و کندی فعالیت اقتصادی دارند. برای در نظر گرفتن این نکته، بانک بارکلیز اعلام کرده است که انتظار دارد در نیمه اول سال 2023 با رکود اقتصادی بیش از 1 درصد برای اقتصاد منطقه یورو پیش بینی کند.

نمودار روزانه DAX 40 – 15 سپتامبر 2022

منبع: TradingView

از منظر فنی، بسته شدن صعودی هفته گذشته با افزایش‌های اولیه هفته همراه شد، قبل از اینکه شاهد تغییر احساسات باشیم که اتفاقاً با مجموعه‌ای از تلاقی‌های فنی مطابقت داشت. ما شاهد فروش حدود 480 امتیازی بودیم که همزمان با آن بود سطح فیبر 50 درصد، خط روند و همچنین 100-SMA. شمع روزانه به عنوان بسته شد دوجی و بالاتر از سطح کلیدی 13000 بار دیگر بی تصمیمی در بازارها را در لحظه برجسته می کند. ارزش بهتری در بازه‌های زمانی کوچک‌تر یافت می‌شود، زیرا پیش‌بینی سوگیری طولانی‌مدت در این مرحله دشوار است.

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

پشتیبانی مناطق

مناطق مقاومت

سطوح روانشناختی و اعداد گرد در معاملات

FTSE 100: علیرغم احساسات شکننده، سودهای نهایی را افزایش می دهد.

را شاخص تراشه آبی قبل از اینکه با نزدیک شدن به جلسه ایالات متحده، معامله تقریباً ثابت را کاهش دهد، در معاملات اولیه سودهای نهایی را به دست آورد. پس از فروش روز سه‌شنبه، بازارها نشانه‌هایی از تثبیت را نشان می‌دهند، با این حال ارقام مثبت خرده‌فروشی از ایالات متحده در اواخر امروز می‌تواند باعث افزایش ریسک دیگری شود.

در اخبار شرکتی، گروه شل (SHEL) اعلام کرد که مدیرعامل فعلی آن در پایان سال از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. مدیر عامل فعلی بن ون بوردن که نزدیک به چهار دهه در این شرکت خدمت کرده است، جانشین رئیس بخش گاز و انرژی های تجدیدپذیر شرکت، وائل ساوان خواهد شد. قیمت سهام این شرکت در این جلسه 1.5 درصد افزایش یافت. رولز رویس PLC (RR) با افزایش 5 درصدی در جلسه پیشتاز بود در حالی که صندوق سرمایه گذاری وام مسکن اسکاتلند (SMT) شاهد افزایش 4 درصدی سهام خود بود که عمدتاً به سهام خود در تعدادی از شرکت های فهرست شده نزدک کاهش یافت.

با نزدیک‌تر شدن جلسه هفته آینده بانک مرکزی انگلیس، سهام بانکی ممکن است از رشد برخوردار شوند زیرا انتظار می‌رود نرخ‌های بالاتر منجر به افزایش درآمد شود. با در نظر گرفتن این موضوع، وام دهندگان Lloyds Banking Group (LLOY) و NatWest (NWG) سهام را به ترتیب 0.7p به 47.1p و 4.4p به 274.1p بهبود دادند.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

حمایت و مقاومت

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نمودار روزانه FTSE 100 – 15 سپتامبر 2022

منبع:TradingView

را FTSE پس از روز سه شنبه تحت فشار باقی می ماند نزولی فراگیر نزدیک در بازه زمانی روزانه شاخص را در محدوده خود نگه می دارد. محدوده بین 7600 و 7000 قوی بوده است، با قیمت های متلاطم در راه اندازی. ما شاهد یک پایین تر و به دنبال آن یک بالاترین پایین تر بوده ایم زیرا اقدام قیمت سیگنال های متفاوتی را در بازه های زمانی بالاتر می دهد. ما زیر قیمت معامله می کنیم 20،50 و 100-SMA که مقاومت قوی را درست بالاتر از قیمت های فعلی ایجاد می کند، با مناطق حمایتی قوی زیر ناحیه 7300. معامله گران ممکن است ارزش بهتری را در بررسی تایم فریم های پایین تر پیدا کنند زیرا بازه زمانی روزانه متلاطم است.

بازه های معاملاتی با بازیابی فیبوناچی

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

پشتیبانی مناطق

مناطق مقاومت
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 13% -11٪ -1٪
هفتگی -9٪ 6% -1٪

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص های ردیابی احساسات معامله گر، پیش بینی معاملات سه ماهه، تحلیلی و وبینارهای آموزشی روزانه برگزار می شود، راهنمای معاملات برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و مخصوصاً برای کسانی که هستند جدید در فارکس.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع