DAX و FTSE با هم ترکیب شدند زیرا بازارها پس از Selloff دیروز نفس می کشند


  • DAX 40:سودهای حاشیه ای در تلاش برای بازیابی ضررهای دیروز.
  • FTSE 100:با تضعیف بازارها، کاهش تورم، ضرر را افزایش می دهد.

دانش تجارت پایه

شناخت بازار سهام

پیشنهاد شده توسط زین وودا

DAX 40: سودهای حاشیه ای در تلاش برای بازیابی ضررهای دیروز

این DAX در تجارت اروپا به رشد اندکی دست یافت زیرا به دنبال جبران بخشی از زیان های دیروز بود. این شاخص پس از دیروز به بازارهای جهانی پیوست چاپ CPI ایالات متحده، با این باور که FED برای مدت طولانی تری جنگ طلب خواهد ماند. با نزدیک شدن دوباره به سطح کلیدی 13000، سودهای حاصل از پایان هفته گذشته و اوایل این هفته تسلیم شدند.

منطقه یورو از کاهش شدید تولید صنعتی خبر داد که باعث معکوس شدن رشدهای حاصل در ماه های می و ژوئن شد. آلمان، اسپانیا و فرانسه از جمله کشورهایی بودند که شاهد کاهش قابل توجه تولید بودند در حالی که محدودیت های عرضه همچنان یک مشکل باقی مانده است. چشم انداز حرکت رو به جلو تصویری تلخ را ترسیم می کند که مشکلات عرضه همچنان ادامه دارد و قیمت انرژی اکنون بر سایر صنایع همراه با کاهش سفارشات جدید تأثیر می گذارد. انتظار جهش در تولید به این زودی ها را نداشته باشید. این امر مطمئناً بر روی شرکت‌های منطقه یورو با نزدیک شدن به پایان سال تأثیر خواهد گذاشت و بدون شک تأثیری بر سودآوری شرکت‌های فهرست شده در این شاخص خواهد داشت.

شروع می شود در:

اکنون زندگی کنید:

19 سپتامبر

( 02:09 GMT )

پیشنهاد شده توسط زین وودا

چشم انداز هفتگی متقابل بازار

برای وبینار ثبت نام کنید

همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید

وبینار به پایان رسید

در زمینه انرژی، آلمان اکنون در حال بررسی چشم انداز ملی کردن شرکت Uniper SE است تا از ثبات انرژی اطمینان حاصل کند. این شرکت در نیمه اول سال حدود 12 میلیارد یورو زیان دید. Uniper که قبلاً از دولت کمک دریافت کرده است به کمک بیشتری نیاز دارد. دولت در ماه ژوئیه پس از بسته نجات، 30 درصد از سهام را در اختیار گرفت و اکنون 50 درصد سهام یا ملی شدن کامل را در نظر گرفته است. سهام Uniper در طول جلسه تا 10 درصد کاهش یافت.

نمودار روزانه DAX 40 – 14 سپتامبر 2022

نمودار روزانه DAX

منبع: TradingView

از منظر فنی، بسته شدن صعودی هفته گذشته با افزایش های اولیه هفته دنبال شد. با این حال، دیروز شاهد تغییر احساسات بودیم که با مجموعه ای از تلاقی های فنی همراه بود. ما شاهد فروش حدود 480 امتیازی بودیم که همزمان با آن بود سطح فیبر 50 درصد، خط روند و همچنین 100-SMA. شمع روزانه بسته می شود شمعدان نزولی اشاره به نزولی بیشتر به عنوان سطح کلید 13000 اکنون در فاصله لمس کردن.

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

پشتیبانی مناطق

مناطق مقاومت

سطوح روانشناختی و اعداد گرد در معاملات

FTSE 100: با تضعیف بازارها، کاهش تورم، زیان را افزایش می دهد

این شاخص تراشه آبی تلاش برای به دست آوردن هر گونه دستاورد در تجارت اروپا حتی با کاهش در اعداد تورم انگلستان، نشان از تسلط بر محیط کلان در حال حاضر. تورم اصلی بریتانیا به میزان اندکی افزایش یافت که نشانه‌ای از وجود تورم در اقتصاد است. در همین حال، قیمت مسکن لندن حتی با وجود افزایش تورم و افزایش هزینه های زندگی، به سیر صعودی خود ادامه داد. میانگین قیمت مسکن در سال جهش 9 درصدی داشته که سریع‌ترین سرعت آن از سال 2016 است. طبق گزارش دفتر آمار ملی، قیمت‌ها در سطح ملی با سریع‌ترین سرعت خود از ماه می 2003 افزایش می‌یابند.

در حالی که ما برای یافتن یک جهت بلندمدت تلاش می کنیم، شاخص همچنان تحت فشار و محدود باقی می ماند. از آنجایی که انتشار داده ها و احساسات کلی بازار همچنان به حرکت ها ادامه می دهد، جلسه بانک مرکزی هفته آینده ممکن است تصویر بلندمدت را روشن کند.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

حمایت و مقاومت

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نمودار روزانه FTSE 100 – 14 سپتامبر 2022

نمودار روزانه FTSE

منبع:TradingView

این FTSE پس از دیروز همچنان تحت فشار است نزولی فراگیر نزدیک در بازه زمانی روزانه شاخص را در محدوده خود نگه می دارد. محدوده بین 7600 و 7000 قوی بوده است، با قیمت های متلاطم در راه اندازی. ما شاهد یک پایین تر و به دنبال آن یک بالاترین پایین تر بوده ایم زیرا اقدام قیمت سیگنال های متفاوتی را در بازه های زمانی بالاتر می دهد. ما زیر قیمت معامله می کنیم 20،50 و 100-SMA در حال حاضر با مناطق حمایتی قوی زیر 7300 منطقه. معامله گران ممکن است ارزش بهتری را در بررسی تایم فریم های پایین تر پیدا کنند زیرا بازه زمانی روزانه متلاطم است.

بازه های معاملاتی با بازیابی فیبوناچی

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

پشتیبانی مناطق

مناطق مقاومت
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 51% -32٪ -10%
هفتگی -10% 11% 1%

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله گر، پیش بینی معاملات سه ماهه، تحلیلی و وبینارهای آموزشی روزانه برگزار می شود، راهنمای معاملات برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و مخصوصاً برای کسانی که هستند جدید در فارکس.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع