DAX، FTSE بسیار بالاتر، موانع فنی و کنفرانس ECB خطرات نزولی را فراهم می کنند


  • DAX 40:بهترین روز خود را در یک ماه، معاشقه با 13000 سطح کلید.
  • FTSE 100:لبه‌ها با تداوم احتیاط در اطراف بسته پشتیبانی PM Truss بالاتر می‌رود

دانش تجارت پایه

شناخت بازار سهام

پیشنهاد شده توسط زین وودا

DAX 40: بهترین روز خود را در یک ماه ثبت کرد، معاشقه با 13000 Key Level

این DAX در معاملات اولیه در تلاش برای ادامه حرکت صعودی دیروز که در بازارهای سهام قبل از کاهش در معاملات قرمز مشاهده شد، بالاتر معامله شد. حرکت صعودی که دیروز مشاهده شد توسط داده ها تسهیل نشد، بلکه توسط بازارهایی که اظهارات بسیاری از سخنرانان فدرال رزرو را ارزیابی می کردند، تسهیل شد. این کتاب بژ فدرال رزرو در خدمت تقویت ایده سفت کردن تهاجمی توسط فدرال رزرو با توجه به این که چشم انداز حرکت رو به جلو با چالش های ناشی از چشم انداز ضعیف اقتصادی و تورم پایدار مواجه است.

این بانک مرکزی اروپا (ECB) امروز در کانون توجه قرار خواهد گرفت و انتظار می رود بانک مرکزی به طور گسترده نرخ های بهره را افزایش دهد. این مورد برای بانک مرکزی اروپا همچنان قوی است تا افزایشی 75 واحدی را با افزایش 50 واحدی که به طور بالقوه برای یورو مضر است، ارائه دهد. یک اقدام متعادل کننده سخت در حالی که تصمیم فدرال رزرو در اواخر ماه قرار می گیرد، در حالی که کند شدن فعالیت اقتصادی در منطقه یورو و بحران انرژی ادامه دارد، نشان دهنده رکود اقتصادی در اواخر سال است. افزایش بیش از 75bp می تواند منجر به قوی تر شود یورو و به طور بالقوه افت شاخص در حالی که افزایش 50 واحدی می تواند شاخص را به صعود بیشتر تحریک کند.

شروع می شود در:

اکنون زندگی کنید:

12 سپتامبر

( 12:09 GMT )

پیشنهاد شده توسط زین وودا

وبینار هفتگی اسکالپینگ

برای وبینار ثبت نام کنید

همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید

وبینار به پایان رسید

در زمینه انرژی، اتحادیه اروپا قرار است در بازارهای انرژی مداخله کند تا به شرکت هایی که به دلیل بحران نقدینگی تحت فشار قرار گرفته اند، کمک کند. همچنین یک بازپس گیری سود اضافی توسط قدرت و روغن شرکت ها به دنبال محافظت از شهروندان در برابر هزینه های فزاینده است. مقامات اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه در بروکسل برای بررسی گام های بعدی، پیش از زمستانی که ممکن است نوید دهنده آغاز یک بحران طولانی مدت باشد، ملاقات کنند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

نمودار روزانه DAX 40 – 8 سپتامبر 2022

منبع: TradingView

از منظر فنی، ما یک ستاره دنباله دار شمع هفته گذشته بسته شد که نتوانست بالاتر از شکاف هفته قبل بسته شود. ستاره تیرانداز معمولاً نشان دهنده نزولی بیشتر است، اما این ناحیه مقاومت است. با توجه به حرکت نزولی قابل توجه، ما چیزی را داشته ایم که برخی آن را یک تجمع امدادی با عقب نشینی به MA’s در حال حاضر در چشم می دانند.

در بازه زمانی روزانه، دیروز شاهد بسته شدن شمع صعودی بودیم که نتوانستیم سطح کلیدی 13000 را بازیابی کنیم. ما امروز به حرکت در تجارت اروپا ادامه داده‌ایم، قبل از اینکه مقاومتی درست بالاتر از آن پیدا کنیم سطح فیب 23.6٪. اگر این سطح مقاومت تبدیل به حمایت شود، می تواند قیمت را بالاتر از سطح کلیدی قرار دهد. اگر شاخص بتواند سودها را حفظ کند و بالاتر از سطح کلیدی بسته شود، و اگر بازار با اعلام ECB تقویت شود، می‌توانیم شاهد صعود بیشتر باشیم. از طرف دیگر، ما زیر قیمت معامله می کنیم 20،50 و 100-SMA در حالی که گرادیان ها یک روند نزولی قوی را نشان می دهد، ممکن است ابتدا یک تغییر جهت تست مجدد MA در کارت باشد.

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

پشتیبانی مناطق

مناطق مقاومت

سطوح روانشناختی و اعداد گرد در معاملات

FTSE 100: با تداوم احتیاط در اطراف بسته پشتیبانی PM Truss، لبه ها بالاتر می رود

این شاخص تراشه آبی در حالی که سهام ایالات متحده بهترین جلسه خود را از اواسط آگوست به ثبت رسانده بود، در تلاش برای دنبال کردن همتایان خود با افزایش روز چهارشنبه بود. شاخص دیروز از پایین ترین سطح خود جهش کرد، اما برای روزی که با کاهش قیمت نفت کاهش یافت، پایین ماند. به دنبال آن، انتظار می‌رود که شاخص امروز صبح با افزایشی باز شود، زیرا بازارها در انتظار برنامه بالقوه نخست‌وزیر جدید لیز تراس برای مهار قبوض انرژی بریتانیا هستند.

انتظار می رود نخست وزیر تراس برنامه خود را برای مقابله با قبوض فزاینده انرژی در روز پنجشنبه ارائه دهد و از اولین اقدام مهم خود به عنوان نخست وزیر انگلیس برای جلوگیری از فشار شدیدی که برای کاهش یک بحران تاریخی هزینه زندگی با آن روبه رو است، استفاده کند. در بیانیه ایمیلی آمده است: «ما فوراً برای کمک به مردم و کسب‌وکارها در قبوض اقدام خواهیم کرد، اما همچنین اقدامات قاطعی را برای مقابله با علت اصلی این مشکلات انجام خواهیم داد تا دیگر در این موقعیت قرار نگیریم.»

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

حمایت و مقاومت

پیشنهاد شده توسط زین وودا

در اخبار شرکت‌ها، سهام Associated British Foods پس از برجسته کردن تأثیر دلار قوی بر هزینه‌های بخش خرده‌فروشی Primark خود، 8 درصد کاهش یافت. سایر سهام خرده‌فروشی تحت فشار پس از به‌روزرسانی Primark شامل Marks & Spencer بود که با افت 3 درصدی و Next پس از کاهش 210p به 5838p کاهش یافت.

نمودار روزانه FTSE 100 – 8 سپتامبر 2022

منبع:TradingView

این FTSE برای هفته پس از فروش 300 واحدی در هفته گذشته بالاتر است. ما یک … داشتیم نزولی فراگیر نزدیک در هفته، اما هنوز دنبال کردن از طریق. این شاخص در محدوده مقاومت و حمایت کلیدی به ترتیب در 7600 و 7000 محدود می شود. ما زیر قیمت معامله می کنیم 20،50 و 100-SMA در حال حاضر، اما عملکرد قیمت نشان می‌دهد که می‌توانیم قبل از ادامه هر حرکت پایین‌تری، مجدداً MA’s را آزمایش کنیم.

بازه های معاملاتی با بازیابی فیبوناچی

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

پشتیبانی مناطق

مناطق مقاومت
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 3% -5٪ -1٪
هفتگی -3٪ -25٪ -15%

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع