BoJ و نخست وزیر درباره FX به عنوان “Evening Star” در USD/JPY بحث می کنند


اخبار و تحلیل USD/JPY

  • در حالی که نخست وزیر کیشیدا و کورودا از BoJ در مورد FX و اقتصاد بحث می کنند، ادامه می یابد
  • ظهور ستاره عصر برای جفت USD/JPY، آیا تاپ را دیده‌ایم یا این فرصتی برای ادامه روند در سطوح بهتر است؟
  • رویدادهای ریسک اصلی: CPI ایالات متحده، خرده فروشی و احساسات مصرف کننده Uni of Michigan

استخوان فک ادامه دارد

بانک مرکزی ژاپن (BoJ) و وزارت دارایی روز جمعه مذاکراتی را با تمرکز بر “تحولات اقتصادی داخلی، خارجی و بازار” برگزار کردند. از زمان آغاز درگیری در شرق اروپا در اوایل سال جاری، نگرانی‌ها در مورد حرکت سریع ین ابراز شده است و تاکنون هیچ راه‌حل مشخصی مورد توافق قرار نگرفته است.

با این وجود، تداوم استخوان فک، بازارها را سرپا نگه داشت، زیرا USD/JPY از 120، 130 و اکنون 140 عبور کرد، بدون مقاومت واقعی. بازارها همچنان منتظر اقدام قاطع BoJ برای توقف کاهش ین هستند، اما به نظر می رسد که وضعیت قابل تحمل تلقی می شود. بانک مرکزی آمریکا آخرین بانک مرکزی بزرگی است که چارچوب پولی تطبیقی ​​را حفظ کرده است، زیرا موج افزایش نرخ های تهاجمی در سراسر جهان ادامه دارد. بازدهی اوراق بهادار جهانی نیز همچنان به افزایش خود ادامه می دهد در حالی که بانک متعهد به محدود کردن بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خود در 0.25٪ است، در حالی که ایالات متحده حدود 3.3٪ است.

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله USD/JPY

اظهارات پس از جلسه حاکی از آن است که کیشیدا، نخست وزیر، هیچ درخواست خاصی از کورودا نداشته است. این نشست به عنوان یک دیدار گاه به گاه برای بحث در مورد مسائل اقتصادی و مالی گسترده توصیف شد. با این حال، کورودا نسبت به حرکت های سریع در فضای FX ابراز نگرانی کرد – که او آن را به عنوان حرکت 2-3 ین در روز توصیف می کند. این حرکت های سریع از نظر بانک نامطلوب تلقی می شود، زیرا پیش بینی و انجام تجارت را برای مشاغل دشوار می کند.

USD/JPY فنی

USD/JPY در روز جمعه افت قابل توجهی را نشان می دهد که عمدتا به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا است. با توجه به اینکه جروم پاول دیروز لحن جنگ طلبانه فدرال رزرو را ادامه داد، کاهش ارزش دلار نسبتاً غیرمعمول است. جفت های دلار در سراسر صفحه چیزی را تجربه می کنند که به نظر می رسد یک مهلت کوتاه مدت از دلار بی امان باشد.

به نظر می‌رسد این افت ظهور یک ستاره‌ی شامگاهی را آشکار می‌کند – یک الگوی برگشت نزولی، که سؤالاتی را ایجاد می‌کند که آیا به تازگی شاهد اوج‌گیری در USD/JPY بوده‌ایم. افزایش اختلاف نرخ بهره نشان می‌دهد که اینطور نیست و بنابراین این می‌تواند صرفاً فرصتی برای شرکت در “خرید پایین” برای کسانی باشد که به دنبال ادامه روند صعودی هستند.

حمایت در سطح 139.91 (سطح 1998) و مقاومت در بالاترین حد اخیر، درست زیر سطح 145 باقی می ماند.

نمودار روزانه USD/JPY

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

نمودار زیر واگرایی بین ایالات متحده و ژاپن را در مورد بازدهی نشان می دهد. بازدهی بالاتر از ارزش گذاری ارز حمایت می کند و تا زمانی که فدرال رزرو لحن جنگ طلبانه خود را حفظ کند، ادامه واگرایی تنها به ارزش گذاری USD/JPY بالاتر می افزاید.

تفاوت نرخ بهره: اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در مقابل اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن (بازده)

منبع: Refinitiv، آماده شده توسط ریچارد اسنو

رویدادهای ریسک اصلی در افق

در روز سه‌شنبه شاهد آمارهای تورم خارج از ایالات متحده هستیم، اما حتی اگر همچنان شاهد انتشار داده‌های نرم‌افزاری باشیم، احساسات جنگ‌طلبانه اخیر فدرال رزرو نشان می‌دهد که برای کاهش تورم بیشتر نیاز است. سپس داده‌های مربوط به مصرف‌کننده را از طریق خرده‌فروشی ایالات متحده و اطلاعات اولیه احساسات مصرف‌کننده میشیگان در ماه سپتامبر مشاهده می‌کنیم. داده‌های اخیر احساسات مصرف‌کننده، چرخش مثبتی را در این وضعیت مصرف‌کنندگان آمریکایی نشان داده است، زیرا چاپ‌های قبلی بالاتر از مرز 50 هستند که نشان‌دهنده تأثیر کاهش قیمت بنزین بر انتظارات اقتصادی مصرف‌کنندگان است.

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع