BoJ دقیقه به امید کاهش سرعت جهانی برای تقویت ین، YCC در سوال


تحلیل USD/JPY

  • صورتجلسات BoJ به‌طور شگفت‌انگیزی پیچیده نیست، اما سوالات بیشتری نسبت به پاسخ‌ها مطرح می‌کند.
  • آیا YCC هنوز مورد نیاز است؟
  • گاوها در ساعت 145.00 را می زنند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پیشینه اساسی ین ژاپن

ین ژاپن امروز پس از صورتجلسات جلسه بانک مرکزی ژاپن (BoJ) و داده های کلیدی اقتصادی – به تقویم زیر مراجعه کنید، در برابر دلار آمریکا سودهای حاشیه ای کسب کرد. بعداً امروز ما مشتاقانه منتظر چندین بلندگوی فدرال رزرو هستیم که باید مقداری نوسان ارز را در جفت‌های دلار آمریکا فراهم کنند.

تقویم اقتصادی

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

تجارت اخبار

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

اوایل صبح امروز، صورتجلسات BoJ نگرانی را در مورد تورم فزاینده ژاپن (اکنون بالاتر از 2% هدف) و تضعیف ین همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است. در حالی که این نگران کننده است، هیچ فشاری برای افزایش نرخ بهره و/یا تغییر موضع سیاست پولی ضعیف فعلی وجود نداشت، بلکه امیدها به رکود جهانی برای حمایت از ین و سیاست های فعلی بانک مرکزی آمریکا بود. این شامل کنترل منحنی بازدهی (YCC) است که هدف آن حفظ بازدهی مشخص برای اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGBs) است.

تورم ژاپن در برابر USD/JPY

image2.png

منبع: Refinitiv

هدف اولیه YCC ترویج تورم در ژاپن (همزمان با ضعف ین) بود که سال ها در یک محیط کاهش تورم قرار داشت. اکنون با فراتر رفتن تورم از اهداف آنها، خرید اوراق قرضه و در نتیجه فروش ین در شرایطی تورمی، به تضعیف نمایی پول محلی کمک می کند. آیا BoJ باید موضع سیاست خود را تغییر دهد یا پویایی YCC را تغییر دهد؟ من معتقدم که این باید باشد و با توجه به این واقعیت که هاروهیکو کورودا، رئیس بانک ژاپن قرار است در آوریل آینده ترک شود، این تغییر احتمالی باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. به طور خلاصه، ادامه YCC ین را در معرض نزولی بیشتر قرار می دهد و بالعکس.

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه USD/JPY

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار روزانه USD/JPY نشان می دهد 145.00 سطح مقاومت روانی پس از مداخله FX هفته گذشته بار دیگر در معرض تهدید قرار گرفت. به نظر من این سطح احتمالاً یک بار دیگر نقض می شود که توسط یک الگوی فنی کلیدی پشتیبانی می شود. عملکرد قیمت روزانه فعلی شبیه یک مثلث صعودی است که به طور سنتی به یک شکست صعودی اشاره می کند. آنچه که این وضعیت را دشوار می کند این واقعیت است که شکست ممکن است به دلیل مداخله FX منجر به افزایش بیشتر نشود، بنابراین جالب است که ببینیم آیا ژاپن برای دومین بار در سال جاری وارد بازارهای FX می شود یا خیر.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • EMA 20 روزه (بنفش)
  • 139.98 (76.4٪ فیبوناچی)/EMA 50 روزه (آبی)

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای نمودار تحلیل تکنیکال

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

احساسات مشتری IG به صعود کوتاه مدت اشاره دارد

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند کوتاه در USD/JPY، با 77% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما دیدگاهی مخالف در مورد احساسات داریم که حاکی از یک سوگیری صعودی است.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع