BoJ امشب، USD/JPY نزدیک به اوج


نکات صحبت ین ژاپن:

  • ین در برابر اکثر ارزها ضعیف باقی می ماند و USD/JPY بسیار نزدیک به مقاومت 145 است که هنوز جای خود را نداده است.
  • ما از بانک ژاپن می شنویم نه برای اینکه در این اختلاط گم شویم، بلکه بین تصمیم فدرال رزرو در اواخر بعدازظهر و نشست فردای بانک مرکزی انگلیس. در حال حاضر انتظار کمی برای تغییر وجود دارد. اما آیا ممکن است بعد از اینکه تورم اصلی به بالاترین حد خود در 31 سال گذشته رسید، با پنج ماه بالاتر از هدف 2 درصدی BoJ، شاهد تغییر ظاهری در پیام‌رسانی بانک باشیم؟
  • با یک روند داخلی مانند آنچه در JPY داریم، حتی کوچکترین اشاره ای به تغییر محرک اصلی می تواند حرکت قابل توجهی را وادار کند.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

سود معاملات روند اغلب در حاشیه خطا است. اگر قرار باشد یک روند غالب در جهتی منفرد بالا برود، این امر می‌تواند کمی شلختگی بیشتری را در ورودی‌ها تحمل کند، و همچنین می‌تواند دورنمای قرار گرفتن در سمت راست معامله را ساده‌تر به نظر برساند، زیرا یک سوگیری غالب وجود دارد که می توان به آن چفت کرد.

در بیشتر 18 ماه گذشته معامله گران FX چنین موضوعی را در ین ژاپن داشته اند. با افزایش نرخ بهره در سراسر جهان، بانک ژاپن توانسته است سست و منفعل بماند و در عین حال بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله ژاپن را روی 0.25 درصد محدود کند. این سیاست همچنین با ضعف قابل توجهی در ین همراه بوده است و این پویایی باعث شده است که ارز ژاپن به ارز مورد علاقه برای معاملات حمل و نقلی تبدیل شود، جایی که سرمایه گذاران از واگرایی نرخ فزاینده استفاده می کنند تا باد بیشتری را پشت بادبان نزولی ین قرار دهند. روندها

ضعف طولانی مدت ارز می تواند منجر به تورم شود. زیرا در حالی که ارزش پول بومی در حال کاهش است، ارزش سایر ارزها به صورت نسبی در حال افزایش است. و کالاهای وارداتی که در آن اقتصادهای دیگر ایجاد می‌شوند، به صورت بومی گران‌تر هستند، که فشار قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.

در ایالات متحده، این پویایی تا سال گذشته در حال شکل گیری بود. فدرال رزرو به طور مداوم این پویایی را رد می کند و در عوض می گوید که تورم گذرا و ناشی از مشکلات زنجیره تامین است. از آن زمان مشخص شد که این یک اشتباه است. اروپا در حال حاضر مانند بریتانیا تلاش می کند تا با تورم عقب نشینی کند. در ژاپن، تورم شروع به رشد کرده است و در اوایل این هفته شاهد بودیم که تورم اصلی به بالاترین حد خود در 31 سال اخیر برای ژاپن رسید.

تورم اصلی ژاپن

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی

با تداوم افزایش تورم، سوال بزرگ این است که چه زمانی ممکن است BoJ نوعی تغییر در افق را نشان دهد. و برای روشن بودن، این به دنبال یک اشاره یا نشانه ساده است که ممکن است تغییر در راه باشد، نه لزوماً تغییر کامل سیاست. همانطور که دیروز توسط زین واودای خودمان بحث شد، کورودا، فرماندار BoJ قبلاً گفته است که “مداخله روی میز است و در صورت نیاز به سرعت و بدون هشدار انجام خواهد شد.”

هنگامی که روندها به اندازه موضوع اخیر ضعف ین داخلی می شوند، احساسات به طرز باورنکردنی یک طرفه می شود. و کوچکترین اشاره به این که عواملی که این روند ممکن است تغییر کند، می تواند ترند سواران را وادار کند که به خروجی ها نگاه کنند، که سپس می تواند روندی را که می تواند فروش بیشتر را وادار کند، نفی کند.

چندین موضوع مشابه در USD/JPY در چند ماه گذشته وجود داشته است – با قیمت‌ها در 131.25 در اواخر آوریل و دوباره در سطح روانی 140 در اواسط ژوئیه – که پس از آن منجر به عقب‌نشینی 900 پیپ در مدت کوتاهی شد. در طی یکی دو هفته باز هم، هیچ چیز از نظر سیاست در طول هر یک از این اجراها تغییر نکرده است، اما اشاره ساده به اینکه ممکن است تغییر در راه باشد، می تواند حرکت بزرگی را در مدت زمان بسیار کوتاه ایجاد کند.

USD/JPY

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD/JPY در Tradingview

فناوری USD/JPY

در این مرحله سطح روانی 145 مقاومت است. دو بار در آن سطح انجام شده است که هر دو گاو نر را دوباره به هم زده اند.

اگر این مقاومت بتواند در فدرال رزرو امروز و امشب بانک مرکزی آمریکا را حفظ کند، پتانسیل تشکیل دو قله را که اغلب با هدف بازگشت نزولی دنبال می‌شود، زنده نگه می‌دارد. خط گردن برای آن شکل گیری حدود 141.50 نمودار می شود، که می تواند حرکتی احتمالی را، در صورتی که معکوس حفظ کند، تا حدود ناحیه حمایت 138.00 پیش بینی کند.

نمودار چهار ساعته USD/JPY

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD/JPY در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع