BoE نرخ‌ها را 25 واحد در ثانیه افزایش داد، انتظار می‌رود تورم کاهش یابد، پوند بالاتر است


نکات کلیدی تصمیم گیری نرخ BoE:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بانک انگلستان همانطور که انتظار می رفت با رای سیاست گذاران BoE، Tenreyro و Dhingra، نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش داد. BoE اعلام کرد که CPI سه ماهه دوم احتمالاً پایین‌تر از پیش‌بینی‌شده در فوریه خواهد بود، زیرا سقف قیمت انرژی طولانی‌تر و قیمت‌های عمده فروشی پایین‌تر است، در حالی که معتقد است افزایش اخیر در داده‌های تورم ممکن است طولانی‌مدت نباشد. قیمت های قوی کالاهای اصلی در ماه فوریه به قیمت های نامنظم پوشاک نسبت داده شد.

بانک مرکزی رشد دستمزدها را سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها در فوریه کاهش می‌دهد زیرا انتظارات تورمی کاهش یافته است و کسب‌وکارها شاهد تورم سالانه 5.6 درصدی برای سه ماه منتهی به فوریه 2023 در مقایسه با 6.2 درصد در سه ماه منتهی به نوامبر 2022 هستند. BoE اعلام کرد. اگر نشانه‌هایی از فشارهای مداوم قیمت‌ها وجود داشته باشد، تشدید بیشتر سیاست پولی ضروری است.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

در مورد آشفتگی اخیر بخش بانکی، BoE معتقد است که سیستم بانکی بریتانیا سرمایه و نقدینگی قوی را حفظ می‌کند، که دلیل انعطاف‌پذیری آن در طول پیامدهای اخیر است. MPC به نظارت دقیق هرگونه تأثیر بر شرایط اعتباری خانوارها و مشاغل و در نتیجه تأثیر آن بر چشم انداز اقتصاد کلان و تورم ادامه خواهد داد. بر اساس گزارش MPC، اقدامات حمایتی اخیر اعلام شده در بودجه بهار می تواند سطح تولید ناخالص داخلی را در سال های آینده حدود 0.3 درصد افزایش دهد. با این حال، تأثیر دقیق آن به‌ویژه در حوزه‌های عرضه و تقاضا قبل از گزارش سیاست پولی ماه می ارزیابی خواهد شد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله GBP/USD

با نگاه به آینده

داده‌های تورم بریتانیا که در این هفته منتشر شد، واقعاً بر بانک مرکزی انگلستان (BoE) فشار وارد کرد زیرا تورم در بخش مهمان‌نوازی به‌ویژه چسبنده است. تنها نکته مثبت برای بریتانیا و بانک انگلستان در مورد تورم، نظرسنجی پنل تصمیم گیرندگان خود بانک از مشاغل است که به افزایش کمتر تهاجمی قیمت ها و دستمزدها در خط لوله اشاره می کند و به نظر می رسد که داده های رسمی دستمزدها در نهایت به تدریج کاهش می یابد. این موضوع توسط داده‌های پانل تصمیم‌گیران که امروز منتشر شد تأیید شد که نشان می‌دهد تورم در سال 2023 به 5.6 درصد رسیده است که کمتر از برآوردهای قبلی 6.2 درصدی است. با این حال، اگر بخش هتلداری همچنان شاهد افزایش قابل توجه قیمت ها باشد، این و کاهش قیمت بنزین نمی توانند تورم را کاهش دهند.

واکنش بازار

GBPUSD نمودار روزانه

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه GBPUSD شاهد افزایش 40 پیپ قبل از عقب نشینی برای معامله در اطراف دسته 1.23 بود. تصویر بزرگتر برای GBPUSD به نفع کابل‌ها باقی می‌ماند، با آزمایش بالاترین سطح سالانه و سطح روانشناختی 1.2500 که احتمالاً در حال افزایش است. در بازه زمانی روزانه، GBPUSD بالاتر از دسته 1.2050 صعودی باقی می ماند، با بستن شمع روزانه در زیر، ساختار صعودی را باطل می کند.

سطوح کلیدی که باید به آنها توجه داشت:

سطوح مقاومت

-1.2400

-1.2500 (سطح روانشناسی)

-1.2620

سطوح پشتیبانی

-1.2200

-1.2145 (MA 50 روزه)

-1.2075 (MA 100 روزه)

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع