BoE با افزایش نرخ 50bps برآوردهای بازار را نادیده می گیرد


پوند استرلینگ نکات صحبت کردن

  • GBP پس از BoE پشتیبانی می کند.
  • بادهای مخالف اساسی برای بریتانیا و پوند.

افزایش نرخ بانک انگلستان پیشنهاد پوند را می بیند… در حال حاضر

بانک انگلستان (BoE) بسیاری از فعالان بازار را با یک مورد شگفت زده کرد 50bps تعدیل نرخ بهره (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) در حالی که بازارهای پول نشان دادند که قیمت ها به سمت a منحرف شده است 75bps افزایش دادن. در حالی که این تصمیم حاشیه ای بود و تنها با یک رای منتج به اکنون شد 2.25٪ علامت (5-4 تقسیم)، 3 عضو از جمله اعضای MPC Mann، Ramsden و Haskel طرفدار یک 75bps پیاده روی

GBP/USD تقویم اقتصادی

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

این به چه معناست جلو رفتن؟

بازارهای پول اکنون بازتاب دیگری است 50bps افزایش ماه نوامبر با قیمت دسامبر تا حد زیادی در حال حاضر بدون تغییر است. چالش‌هایی که در حال حاضر بر بانک مرکزی تاثیر می‌گذارند، تضعیف پوند، سیاست‌های مالی محدود کردن قیمت‌های انرژی در کوتاه‌مدت، رکود فنی با 2 فصل متوالی انقباض تولید ناخالص داخلی و فدرال رزرو جنگ‌طلب است. حمایت مالی دولت بریتانیا ممکن است در کوتاه‌مدت فشارهای تورمی را ثابت نگه دارد، اما باید بر تورم بالاتر در میان‌مدت تا بلندمدت تأثیر بگذارد و در صورت بروز نیاز – به طور بالقوه در یک محیط رکودی – توجیه سیاست‌های پولی سست بسیار دشوار باشد.

احتمالات نرخ بهره BOE

image2.png

منبع: Refinitiv

تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نمودار روزانه

image3.png

نمودار تهیه شده توسط Warren Venketas، IG

به طور غیرمنتظره، گاوهای GBP/USD واکنش مثبتی به اخبار کمی «دووی» نشان دادند، اما من این را به خرید دلار دیروز نسبت می‌دهم که ممکن است تا زمانی که موقعیت‌یابی دلار در مدت طولانی شلوغ باقی می‌ماند، سود زیادی به همراه داشته باشد. من انتظار دارم که این نسبتاً کوتاه مدت باشد زیرا در حال حاضر ارز جهانی ارز ترجیحی جهانی است و به سمت پایان سال 2022 حرکت می کند (در صورتی که عوامل بنیادی فعلی باقی بمانند).

سطوح مقاومت کلیدی:

  • 1.1600
  • EMA 20 روزه (بنفش)
  • 1.1410
  • 1.1300

سطوح پشتیبانی کلیدی:

احساس مشتری نزولی IG

داده های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند بلند در GBP/USD، با 79% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم که منجر به یک سوگیری کوتاه مدت در جهت نزولی می شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع