BoE انتظار یک رکود، شکست پوند را دارد


GBP/USD اساسی نکات برجسته:

  • بانک مرکزی انگلستان رکود اقتصادی در بریتانیا را پیش بینی می کند
  • GBP/USD تست مجدد 1.20

بانک انگلستان بزرگترین افزایش نرخ بهره را از سال 1995 با 50 واحد در ثانیه افزایش در نرخ بانکی انجام داد. با این حال، آن‌ها احتمالاً یکی از بی‌نظیرترین افزایش‌های 50bps در تاریخ را نیز ارائه کردند، بنابراین بر روی پوند فشار آوردند تا دسته 1.20 را در برابر دلار آمریکا دوباره آزمایش کنند. BoE پیش‌بینی می‌کند که بریتانیا در سه ماهه سوم وارد رکود اقتصادی شود که پنج فصل به طول می‌انجامد و تولید ناخالص داخلی به 2.1 درصد کاهش می‌یابد. علاوه بر این، BoE انتظارات خود را در مورد اوج تورم افزایش داد که در حال حاضر 13.3 درصد در اکتبر مشاهده می شود، از بالای 11 درصد. به این ترتیب، پوند، که فرزند پوستر رکود تورمی بوده است، همچنان با خطرات نزولی مواجه خواهد شد.

در جای دیگر، BoE همچنین تاکید کرد که بر اساس نرخ های ضمنی بازار، که نرخ بانکی را به 3 درصد می رساند، پیش بینی می شود که تورم در افق سه ساله به 0.8 درصد کاهش یابد. پایین‌ترین پیش‌بینی تا کنون در این افق است، بنابراین پیامی واضح را ارسال می‌کند که نه تنها بازارها نسبت به انقباض BoE بسیار تهاجمی باقی می‌مانند، بلکه کاهش نرخ‌ها می‌تواند زودتر از آنچه انتظار می‌رفت رخ دهد.

پیش بینی هفتگی پوند/دلار آمریکا: BoE انتظار رکود اقتصادی، شکست پوند را دارد

منبع: بانک انگلستان

در همین حال، در ایالات متحده، حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی درخشان تا حدی نگرانی‌های مربوط به رکود اقتصادی را در حال حاضر کاهش داده‌اند و مهم‌تر از آن، این تصور را که پاول در کنفرانس مطبوعاتی اخیر خود پس از تصمیم‌گیری پس از فدرال رزرو، محوری برای فدرال رزرو قرار داده است، عقب نشینی کرده است. همانطور که گفته شد، همانطور که به هفته آینده نگاه می کنیم، تمرکز عمده روی گزارش CPI ایالات متحده خواهد بود. اگر شاهد یک شگفتی دیگر از بالا باشیم، این احتمالاً باعث شکست 1.20 در کابل می شود، در حالی که یک اشتباه نزولی 1.22 را دوباره در کانون توجه قرار می دهد.

واکنش بازار به CPI آمریکا

پیش بینی هفتگی پوند/دلار آمریکا: BoE انتظار رکود اقتصادی، شکست پوند را دارد

نیاز به دانستن کامل راهنمای تجارت پوند (GBP)

منبع