BoE افزایش 50bps، GBP Pounded پس از Dovish MPC گزارش


پوند استرلینگ نکات صحبت کردن

  • GBP پس از افزایش 50 واحدی نرخ بهره BoE در پیشنهاد.
  • جمله بندی در گزارش MPC نسبت به نسخه های قبلی تهاجمی کمتر است.
  • عقب نشینی GBP/USD روی کارت ها.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی GBP

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

انتظار می رود بانک مرکزی انگلیس (BoE) با تقسیم 7 رای به نفع افزایش نرخ، نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش داده است، در حالی که Tenreyro و Dhingra از BoE تصمیم گرفتند تا نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارند، همانطور که در جلسه دسامبر انجام شد. این انشعاب نشان نمی دهد که کمیته سیاست پولی (MPC) چشم انداز قبلی خود را تغییر داده است، که با توجه به این واقعیت که اقتصاد بریتانیا در حال نشان دادن نشانه هایی از ضعف در برخی زمینه ها است، امکان پذیر بود.

MPC روایت قاطع قبلی خود را برای افزایش نرخ ها به دلیل فشارهای تورمی حذف کرد، با این حال، آنها به این اشاره کردند که ریسک های تورم “به طور قابل توجهی به سمت بالا منحرف شده است”. جنگ‌طلبانه‌ترین بیانیه تولید شده توسط این گزارش می‌گوید که «اگر فشارهای قیمتی مداوم‌تری وجود داشته باشد، تنها به تشدید بیشتر نیاز است». این تا حد زیادی توسط فعالان بازار به عنوان چشم انداز کمتر تهاجمی که باعث می شود پوند پس از عرضه عرضه شود، مورد استقبال قرار گرفته است.

تقویم اقتصادی

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نمودار روزانه

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار روزانه GBP/USD نشان دهنده فروش پوند بلافاصله پس از اعلام این خبر بود که احتمالاً به درک بازارها از چرخش یا توقف BoE اشاره می کند. اکنون MA 50 روزه حول محور حمایت روانی 1.2200 در نظر گرفته می شود در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) حرکت صعودی رو به کاهش را نشان می دهد.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

احساسات مشتری IG محتاطانه

داده های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند مخلوط شده در GBP/USD، با 50% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های کوتاه/لنگ دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم که منجر به یک تمایل کوتاه مدت مختلط می شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع