BoE افزایش 50bps، بالاترین در 27 سال اخیر


پوند استرلینگ نکات صحبت کردن

  • رزرو رکود به پوند صدمه می زند.
  • 50bps برای پشتیبانی از کابل وارونه کافی نیست.

GBP/USD پیشینه اساسی

را بانک انگلستان (BoE) انتظار می رود افزایش نرخ بهره توسط 50bps در درجه اول ناشی از فشارهای بین المللی از سوی فدرال رزرو و اخیراً برخی از سخنرانان بانک مرکزی اروپا. قزاق های بانک مرکزی اروپا اعلام کردند که بانک مرکزی اروپا باید به افزایش نرخ ها برای مقابله با تورم ادامه داد.

GBP/USD تقویم اقتصادی

تقویم اقتصادی

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

پیش بینی تورم

در تورم در مقابل، پیش‌بینی اکتبر 2022 از 11 درصد به 13.3 درصد افزایش یافته است، در حالی که BoE پیش‌بینی می‌کند در سه ماهه چهارم 2022 رکود برای مدت 5 فصل داشته باشد. با بالاتر نرخ بهرهفشار بر مصرف کننده به ویژه در فضای وام مسکن و همچنین تأثیر آن بر خرده فروشی و مخارج مصرف کننده افزایش می یابد.

در آینده، بازارهای پول همچنان منتظر افزایش بیشتر نرخ هستند، اما با تهدید دائمی بحران انرژی و ترس از رکود جهانی می‌تواند شاهد کاهش سریع افزایش نرخ باشد که با توجه به اینکه BoE اولین بانک مرکزی بزرگی بود که نرخ‌ها را افزایش داد، امکان‌پذیر است.

احتمالات نرخ بهره BOE

احتمالات نرخ بهره BoE

منبع: Refinitiv

تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نمودار روزانه

نمودار روزانه gbpusd

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

GBP/USD روزانه اقدام قیمت به این خبر واکنش منفی نشان داد. من فرض می‌کنم که این در درجه اول از بیانیه رکود ناشی می‌شود، اما واکنش معکوس به افزایش 50 واحدی در ثانیه در سراسر جهان غیرمعمول نبوده است. این پوند قطعا با افزایش نفوذ عوامل خارجی خارجی روند کاهشی دارد.

سطوح مقاومت کلیدی:

  • متحرک نمایی 1.2400/100 روزه (زرد)
  • EMA 50 روزه (آبی)

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 1.2080/EMA 20 روزه (بنفش)

احساسات مشتری IG مختلط

احساسات مشتری IG داده ها (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند بلند بر GBP/USD، با 70% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های خرید و فروش، ما روی یک سوگیری محتاطانه کوتاه‌مدت می‌نشینیم.

با وارن در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @WVenketas

منبع