Aussie Stady but Key 0.67 Level در معرض خطر


AUD/USD تجزیه و تحلیل و نکات صحبت

  • USD آماده تقویت با نزدیک شدن FOMC است و AUD را آسیب پذیر می کند.
  • با افزایش موارد کووید، مثبت بودن در سراسر چین برای AUD نتیجه نداده است.
  • افزایش شکل گیری گوه می تواند نشان دهنده پایین آمدن پا باشد.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی دلار استرالیا

دلار استرالیا که حامی رشد است، در این هفته نسبتاً ثابت مانده است، نه بر اساس عامل «رشد» یا احساسات ریسک، بلکه به نسبت دلار ضعیف تر. این پس از هیچ ورودی داده‌های واقعی ایالات متحده یا مقامات فدرال رزرو (دوره خاموشی FOMC) اتفاق می‌افتد، اما به نظر می‌رسد بازارهای نرخ اتاق را برای نرخ‌های بالاتر در هفته آینده باز می‌کنند. نرخ پایانه برای معاملات آتی صندوق های فدرال رزرو به طور مشابه در زیر کاهش یافته است 5% به 4.928٪ در ماه مه 2023 (جدول زیر را ببینید).

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

image1.png

منبع: Refinitiv

از منظر AUD، قیمت کالاها به همراه داده‌های تولید ناخالص داخلی ضعیف‌تر دیروز، روی ارز تاثیر منفی می‌گذارد. به نظر می‌رسد تصمیم RBA در اوایل هفته تحت الشعاع داده‌های خدمات ISM ایالات متحده قرار گرفته است که پیش از تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در هفته آینده کار را آغاز کرده است.

صبح امروز به طور مثبت برای دلار استرالیا با تراز تجاری بهتر از انتظار برای ماه اکتبر آغاز شد، با این حال، تمرکز اصلی امروز بر روی داده های نیروی کار ایالات متحده خواهد بود (تقویم اقتصادی زیر را ببینید). هر چیزی که در جهت صعودی شگفت‌انگیز باشد، از داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) هفته گذشته و آمار ISM پشتیبان‌گیری می‌کند که باید خرس‌های AUD/USD را هجوم آورد.

تقویم اقتصادی

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

اقتصاد چین اخیراً پس از کاهش محدودیت‌های کووید، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در ابتدا، بازارهای کالا و ارزهای با رشد پیشرو مانند AUD مورد استقبال قرار گرفتند، اما از آن زمان به دلیل افزایش موارد COVID که باعث نگرانی شده است، از بین رفتند. شفافیت بیشتر در مورد کنترل کووید و چگونگی تأثیر بر تولید و رشد اقتصادی قبل از اینکه بازارها بتوانند واقعاً پشت بازگشایی چین قرار گیرند، مورد نیاز است.

به طور کلی، بادهای معکوس اساسی فعلی که AUD با آن مواجه است، بیشتر از دلار است که می تواند خطر کاهش احتمالی دلار استرالیا را در چند هفته آینده نشان دهد.

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه AUD/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط Warren Venketas، IG

قیمت روزانه AUD/USD توانسته است این قیمت را بالاتر از سطح روانی نگه دارد 0.6700 دسته اما در محدوده پایینی الگوی گوه در حال رشد (سیاه). همانطور که در تحلیل قبلی ذکر شد، شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنان علائم واگرایی نزولی/منفی را نشان می‌دهد که اغلب منجر به نزول بعدی می‌شود. شکستن زیر تکیه گاه گوه که به نظر می رسد همزمان با 0.6700 سطح حمایت می تواند جرقه این حرکت را پایین بیاورد و مناطق حمایت بعدی را در معرض دید قرار دهد.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند بلند در AUD/USD، با 59% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما تغییرات اخیر در موقعیت‌یابی بلند و کوتاه منجر به یک سوگیری محتاطانه کوتاه‌مدت می‌شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع