Aussie از احساسات ریسک پذیر ناشی از چین و فدرال رزرو تغذیه می کند


AUD/USD تجزیه و تحلیل و نکات صحبت

  • اوج نرخ بهره فدرال رزرو پس از پاول به زیر 5 درصد می رسد.
  • چین به دنبال کاهش محدودیت‌های COVID، به کالاها و AUD است.
  • تجزیه و تحلیل فنی حاکی از بازگشت احتمالی است.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی دلار استرالیا

دلار استرالیا که حامی رشد است، به دلیل فضای ریسک بازار جهانی افزایش یافته است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، شب گذشته کارها را با بیانیه ای خنثی/خنثی آغاز کرد که نشانه ای از عقب نشینی از روایت اخیر «محور فدرال رزرو» را نشان نداد. برخی از نکات برجسته سخنرانی شامل اجتناب از سفت کردن بیش از حد، الف 50bps افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر و دستیابی به فرود نرم. این بر خلاف آنچه به نظر می رسید هدف اصلی آنها برای مدتی مبارزه با تورم بود. پس از آدرس، اوج نرخ در سال 2023 اکنون به زیر کاهش یافته است 5% به 4.933٪ در ماه مه (به جدول زیر مراجعه کنید).

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

image1.png

منبع: Refinitiv

به طور طبیعی، دلار آمریکا در برابر اکثر ارزها کاهش یافت و AUD بیشتر از آن سود برد، پس از اینکه چین اعلام کرد همه محدودیت‌ها را در گوانگژو حذف کرده است. سایر استان‌ها نیز نشانه‌های تدریجی کاهش را نشان می‌دهند، در حالی که معاون نخست‌وزیر سان چونلان اظهار داشت که «چین به دنبال تسریع در حذف قرنطینه‌های بزرگ است». علاوه بر این، داده‌های PMI تولیدکننده Caixin چینی برآوردها را شکست داد که برای مجموعه کالاهای گسترده‌تر مفید است و با در نظر گرفتن روابط نزدیک استرالیا با چین به عنوان خریدار اصلی کالاها، AUD شاهد حمایت بیشتری بود.

دانش تجارت پایه

تجارت کالا

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

از سوی دیگر، PMI تولیدی استرالیا نتوانست با برآوردها مطابقت داشته باشد، اما پس‌زمینه خارجی ذکر شده در بالا، این داده‌ها را تحت الشعاع قرار داده است، زیرا بازارها منتظر انتشار شاخص اصلی کاهش قیمت PCE (معیار ترجیحی تورم فدرال رزرو) در اواخر امروز هستند. آیا داده های واقعی باید مطابق با تخمین ها چاپ شوند (5%) ممکن است قدرت بیشتری برای استرالیا وجود داشته باشد، اما هر چیزی بالاتر می تواند در برابر سخنرانی آقای پاول فشار بیاورد و فضایی را برای دلار برای یافتن برخی پیشنهادات ایجاد کند.

تقویم اقتصادی

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه AUD/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط Warren Venketas، IG

قیمت روزانه AUD/USD نشان دهنده افزایش شدید دلار استرالیا در حال حاضر کمی بالاتر از قیمت روانی است. 0.6800 دسته پشتیبانی فتیله بالایی بلند امروزی (اگر اینطور باشد)، ممکن است نشان دهنده برگشت به سمت پایین باشد، زیرا الگوی گوه در حال ظهور (سیاه) به طور سنتی به نزولی قریب الوقوع اشاره می کند. در صورت شکسته شدن مقاومت گوه، گاوها می توانند این الگو را باطل کنند و باعث آشکار شدن آن شود 0.6916 به سمت بالا حرکت کنید، همزمان با SMA 200 روزه (آبی).

شاخص قدرت نسبی (RSI) شتاب صعودی کندی را نشان می‌دهد که به عنوان واگرایی نزولی شناخته می‌شود که به موجب آن عملکرد قیمت با کاهش RSI (قرمز) مخالفت می‌کند. واگرایی نزولی اغلب منجر به نزولی می شود و به تمایل نزولی که توسط سایر جنبه های فنی ذکر شده در بالا نشان داده شده است می افزاید.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند بلند در AUD/USD، با 51% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما تغییرات اخیر در موقعیت‌یابی بلند و کوتاه منجر به یک سوگیری محتاطانه کوتاه‌مدت می‌شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع