AUDUSD و NZDUSD به شدت به احساسات مخاطره آمیز ضربه زدند، قرنطینه های چین


دلار استرالیا، دلار نیوزلند، چین – نکات گفتگو

  • AUDUSD در حال سقوط آزاد در حالی که دلار آمریکا همچنان به برتری خود ادامه می دهد
  • NZDUSD به چالش کشیدن YTD در حدود 0.6860 با ادامه اسلاید
  • چین به تحریک خود ادامه می دهد، اما بازارها بر نگرانی های رشد تمرکز می کنند

AUDUSD و NZDUSD هر دو تحت فشار قابل توجهی قرار گرفته اند زیرا بادهای مخالف منطقه ای با تشدید احساسات ریسک جهانی برخورد می کنند. نگرانی‌های مربوط به رکود بر هر دو ارز فشار آورده است، زیرا مجموعه گسترده‌تر کالاها همچنان در عقب مانده است. علاوه بر ضعف منطقه‌ای، Fedspeak اخیر به گرین‌بک پیشنهاد جدیدی در این هفته داده است. لورتا مستر از فدرال رزرو فاش کرد که مایل است نرخ بهره در اوایل سال 2023 به بالای 4 درصد برسد، در حالی که همچنین نشان می دهد که او در حال حاضر انتظار دارد که نرخ ها برای مدتی در سطوح بالا نگه داشته شوند. این بادهای مخالف فشار فروش مجددی را بر AUD و NZD وارد کرده است، به طوری که دومی پایین‌ترین سطح YTD را در جلسه روز پنجشنبه آزمایش کرد.

تقویم اقتصادی Antipodean

AUDUSD و NZDUSD به شدت به احساسات مخاطره آمیز ضربه زدند، قرنطینه های چین

با حسن نیت از تقویم اقتصادی DailyFX

دلار استرالیا اخیرا تحت فشار بوده است زیرا چین به مبارزه با کووید ادامه می دهد. علیرغم محرک های اخیر در چین، استرالیا تحت سلطه گرینبک بوده است. احساسات مخاطره‌آمیز به دنبال اظهارات جکسون هول اقتصادی جروم پاول، شاهد فروش عمده‌ای در بازارهای مالی بوده است. استرالیا همچنان به مازاد تجاری عمده خود ادامه می دهد زیرا زغال سنگ، LNG و سایر منابع طبیعی کلیدی همچنان در تقاضا هستند. بازار آتی همچنین مستلزم افزایش 200 واحدی دیگر از افزایش نرخ از سوی بانک مرکزی استرالیا در 12 ماه آینده است که در صورتی که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ خود را کاهش دهد، ممکن است AUDUSD را نیز تقویت کند.

نمودار 4 ساعته AUDUSD

AUDUSD و NZDUSD به شدت به احساسات مخاطره آمیز ضربه زدند، قرنطینه های چین

نمودار ایجاد شده با TradingView

دلار نیوزلند در چند هفته گذشته به شدت کاهش یافته است، به طوری که NZDUSD در حال حاضر پایین ترین سطح YTD را زیر 0.6860 آزمایش می کند. کیوی که تحت فشارهای مشابه دلار استرالیا سقوط می کند، همچنان به شدت به احساسات ریسک گره خورده است. از آنجایی که سایر بانک‌های مرکزی به پیشبرد سیاست جنگ‌طلبانه ادامه می‌دهند، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) برای دو افزایش 50 واحدی در ثانیه در پایان سال قیمت گذاری شده است که ممکن است کیوی را تقویت کند. لحن نزولی کنونی نسبت به متقاطع NZDUSD ممکن است ادامه یابد اگر چرخشی در شتاب رشد جهانی محقق نشود. اگر این ناحیه در اطراف YTD پایین بماند، ممکن است قیمت به دنبال بازگشت به ناحیه محوری در حدود 0.6215 باشد. با این حال، جهت گیری کوتاه مدت ممکن است به واکنش بازار به گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه بستگی داشته باشد.

نمودار 4 ساعته NZDUSD

AUDUSD و NZDUSD به شدت به احساسات مخاطره آمیز ضربه زدند، قرنطینه های چین

نمودار ایجاد شده با TradingView

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله گر، سه ماه یکبار پیش بینی های معاملاتی، تحلیلی و آموزشی وبینارها روزانه برگزار می شود، راهنمای معاملات برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و مخصوصاً برای کسانی که هستند جدید در فارکس.

— نوشته شده توسط برندان فاگان

برای تماس برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @BrendanFaganFX در توییتر

منبع