AUDUSD، NZDUSD در رحمت کینگ دلار باقی بمانند


AUDUSD، NZDUSD، AUDNZD – نکات صحبت کردن

  • AUDUSD کمتر از 0.6340 پیش از داده های کلیدی اشتغال باقی می ماند
  • NZDUSD لغزش اخیر را متوقف می کند، اما با مقاومت خط روند صعودی محدود شده است
  • با رشد موضوع واگرایی خط مشی، AUDNZD مسیر خود را معکوس می کند

توصیه شده توسط برندان فاگان

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

AUDUSD و NZDUSD هر دو لغزش های اخیر خود را در برابر گرین بک به لطف بهبود احساسات ریسک متوقف کرده اند. در حالی که هر دو متقاطع تحت فشار قابل توجهی باقی می مانند، پیشنهادهای اخیر در معرض ریسک، جفت ها را از پایین ترین سطح YTD دور کرده است. علیرغم سطوح قابل توجهی از نوسانات، ریسک توانسته است نفس بکشد زیرا تقویم اقتصادی برای ایالات متحده همچنان روشن است. بازارها اکنون با صبر و حوصله منتظر نشست های آتی بانک مرکزی هستند و همه نگاه ها به جلسه سیاست گذاری FOMC در اوایل نوامبر است.

AUDUSD

معامله گران AUDUSD تقریباً در تمام سال 2022 تحت تأثیر قدرت گرینبک بوده اند، زیرا «کینگ دلار» عملاً بر بازارهای سرمایه جهانی برتری داشته است. با توجه به تصمیم بانک مرکزی استرالیا (RBA) برای کاهش سرعت افزایش نرخ بهره در آخرین جلسه سیاستگذاری، اکنون توجه به داده های اشتغال معطوف شده است. بازار کار فشرده در استرالیا مطمئناً توجه RBA را به خود جلب کرده است زیرا بانک های مرکزی به دنبال اجتناب از مارپیچ “قیمت دستمزد” هستند. RBA نرخ بیکاری را در سه ماهه چهارم 3.4 درصد می بیند که اندکی کمتر از نرخ فعلی 3.5 درصد است. اگر بازار کار نرم شود، معامله گران ممکن است به گمانه زنی در مورد نرخ ترمینال حتی پایین تر از RBA بپردازند، در نتیجه AUD را پایین بیاورند.

نمودار 4 ساعته AUDUSD

image1.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

NZDUSD

کیوی به طور قابل توجهی در برابر گرین بک مبارزه کرده است، اما ممکن است بادها در حال تغییر باشند. یک شگفتی صعودی در CPI نیوزیلند در این هفته ممکن است باعث شود که بازار احتمالات افزایش نرخ را برای جلسه نوامبر بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) مورد ارزیابی مجدد قرار دهد. در حالی که اجماع فعلی 50 واحد پایه (bps) باقی می ماند، 75 واحد در ثانیه ممکن است با توجه به اینکه قبلاً موضوع مورد بحث در جلسه سیاست گذاری قبلی بود، جذابیت بیشتری پیدا کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، NZDUSD می تواند در اینجا سرزنده باقی بماند زیرا معامله گران در انتظار FOMC و RBNZ هستند. برای تحقق هر صعودی، NZDUSD باید بالاتر از مقاومت خط روند که از اوج 5 اکتبر ناشی می شود، بشکند. اگر این جفت به چاپ نوسان پایین‌تر ادامه دهد، ممکن است حمایت در اطراف ناحیه 0.5545 دوباره مورد توجه قرار گیرد. معامله گران همچنین باید نسبت به اقدام قیمت دلار محتاط باشند، با توجه به فروش عجیب و غریب پس از چاپ CPI و PPI در هفته گذشته. اگر بازار با قدرت “اوج” دلار به قیمت گذاری نزدیک شده باشد، FX بتای بالا می تواند برای افزایش سریع این سطوح پایین تر باشد.

نمودار 4 ساعته NZDUSD

image2.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

AUDNZD

AUDNZD پس از ناکامی در شکستن سطح 1.1500 در اواخر سپتامبر، یک معکوس قوی داشته است. این تغییر مسیر زمانی رخ داد که RBA بازارها را با افزایش ۲۵ واحدی بر ثانیه در آخرین نشست خود شگفت زده کرد که بسیاری را شگفت زده کرد. واگرایی خط‌مشی اکنون به کانون توجه AUDNZD تبدیل شده است، زیرا به نظر می‌رسد RBNZ با افزایش نرخ‌های تهاجمی پیش خواهد رفت. افت شدید AUDNZD باعث شده است که از کانالی که قیمت را برای تمام سال 2022 محدود کرده است، کاهش یابد. RBA. اگر مسیر فعلی ادامه پیدا کند، ممکن است زمان زیادی باشد تا به سطح روانی کلیدی 1.1000 برسیم.

نمودار روزانه AUDNZD

image3.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های سه ماهه معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد فارکس شده‌اند.

— نوشته برندان فاگان

برای تماس با برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @BrendanFaganFX در توییتر

منبع