AUDNZD از ساعت 1.15 در Soft RBA Hike دور می‌شود


دلار استرالیا، دلار نیوزلند، AUDNZD، RBA، RBNZ – نکات صحبت

  • RBA بازار را با 25 bps افزایش نرخ شگفت زده کرد
  • RBNZ برای امشب 50 نقطه پایه افزایش نرخ تعیین کرده است
  • AUDNZD از بالای کانال تا خط روند پشتیبانی را آسان می کند

توصیه شده توسط برندان فاگان

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

AUDNZD پیشرفت سالانه خود را به دنبال افزایش ناگهانی نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا (RBA) که کمتر از حد انتظار بود، کاهش داد. RBA پس از افزایش نرخ بهره در اوایل سال جاری برای مبارزه با تورم تصمیم گرفت تا تنها 0.25 درصد افزایش یابد. ناامیدی باعث شد که دلار استرالیا به دلیل تطبیق معامله گران با بانک مرکزی که به نظر می رسد در حال دور شدن از افزایش نرخ بهره است، کاهش یابد.

تصمیم RBA برای پیشبرد با افزایش یک چهارم واحدی نرخ بهره نشان‌دهنده شکست در روند بانک‌های مرکزی G7 است که بسیاری از آنها برای مبارزه با تورم افزایش‌های بزرگ‌تری را انتخاب می‌کنند. این ممکن است نشان دهنده این باشد که کمپین انقباضی RBA در حال پایان است، زیرا نرخ‌ها اکنون در قلمرو محدودکننده قرار دارند. فیلیپ لو، فرماندار RBA، نیاز به متعهد ماندن در نبرد با تورم را اذعان کرد و گفت: «هیئت مدیره در عزم خود برای بازگرداندن تورم به هدف مصمم است و هر کاری را که لازم است برای دستیابی به آن انجام خواهد داد.»

AUDNZD در تمام سال افزایش یافته است زیرا اقتصاد استرالیا همچنان با توجه به تحولات جهانی به خوبی خود را حفظ می کند. علی‌رغم داده‌های قوی، AUDNZD قبل از نشست این هفته RBA پس از ناکامی در صعود به منطقه 1.15 تغییر مسیر داد. پیشرفت اخیر همچنین در مقاومت خط روند کلیدی شکست خورد، حوزه اصلی که مرز بالایی روند صعودی را برای 12 ماه گذشته تعیین کرده است. این رد باعث کاهش متقاطع به حمایت اخیر خط روند قبل از جلسه کلیدی RBNZ امشب شده است. اکنون همه نگاه ها به سمت RBNZ برای جهت گیری کوتاه مدت معطوف شده است، زیرا لحن افزایش نرخ امشب می تواند این عقب نشینی اخیر را ایجاد یا شکست دهد.

نمودار 4 ساعته AUDNZD

image1.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

به دنبال ناامیدی یک شبه از RBA، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) قرار است نرخ رسمی نقدی (OCR) را 50 واحد پایه به 3.50 درصد افزایش دهد. در جلسه سیاست گذاری قبلی خود، RBNZ با استناد به تجدید نظرهای صعودی در پیش بینی های تورم، افزایش شدیدی را ارائه داد. RBNZ همچنان نشان می‌دهد که شرایط مالی باید سخت‌تر شود، در حالی که همچنین می‌گوید که سرعت فعلی انقباض همچنان کافی است. معامله گران احتمالاً به دنبال بیانیه مرتبط با تصمیم امشب هستند تا سرنخ هایی برای راهنمایی پیش رو داشته باشند.

تقویم اقتصادی Antipodean

image2.pngimage3.png

با حسن نیت از تقویم اقتصادی DailyFX

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های سه ماهه معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد فارکس شده‌اند.

— نوشته برندان فاگان

برای تماس با برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @BrendanFaganFX در توییتر

منبع