AUD/USD کاهش های چند ماهه تازه را برای شروع معاملات سپتامبر بررسی می کند


دلار استرالیا، AUD/USD، PMI، چین، انرژی، چشم انداز فنی – نکات گفتگو

  • پس از چهارمین جلسه سقوط سهام آمریکا، احساسات آسیا-اقیانوسیه متزلزل شد
  • داده‌های Caixin PMI چین برای تکمیل PMI قبلی NBS این کشور متمرکز است
  • AUD/USD به زیر سطح کلیدی حمایتی می رسد که زیربنای قیمت ها در اواسط آگوست بود

چشم انداز پنج شنبه آسیا و اقیانوسیه

سهام ایالات متحده در معاملات یک شبه سقوط کرد و میانگین صنعتی داوجونز شاخص‌های اصلی سهام را به سمت قرمز هدایت کرد و 0.88% سقوط کرد. شاخص نزدک-100 (NDX) 0.57% افت کرد در حالی که راسل 2000 کوچک 0.62% سقوط کرد. دلار استرالیا حساس به ریسک پس از اینکه صبح امروز شاخص PMI استرالیا در ماه اوت از سوی گروه Ai Group عبور کرد، کاهش یافت. شاخص کاهش یافت و 49.3 را چاپ کرد.

چین به مبارزه با ویروس کووید-19 ادامه می دهد. شهر گوانگژو در جنوب روز چهارشنبه محدودیت‌های جدیدی وضع کرد و به موجی از اقدامات جدید در سراسر کشور پیوست. قرنطینه ها ممکن است فعالیت های اقتصادی را پیچیده کند. داده های روز چهارشنبه PMI از اداره ملی آمار (NBS) نشان داد که بخش تولید همچنان در حال انقباض است. Caixin قرار است داده های PMI خود را امروز در ساعت 01:45 GMT منتشر کند. این شرکت خصوصی در مقایسه با داده های NBS که کارخانه های بزرگتر را ردیابی می کند، بر شرکت های کوچکتر و متوسط ​​تمرکز دارد. این باید تصویر وسیع تری از اقتصاد چین را به معامله گران ارائه دهد.

یورو/دلار آمریکا بالاتر رفت و با کاهش قیمت انرژی اروپا، نرخ را بیشتر از برابر کرد. معامله‌گران نرخ شرط‌بندی خود را در جلسه بعدی بانک مرکزی اروپا افزایش داده‌اند، به طوری که سوآپ‌های شاخص یک شبه شانس 76 درصدی برای افزایش 75 واحدی نرخ پایه را نشان می‌دهند. این تغییر تهاجمی به حمایت از بازده اوراق قرضه اروپا کمک کرد و به یورو باد عقبی بسیار مورد نیاز را ارائه داد.

چشم انداز انرژی اروپا بهبود یافته است و این امر باعث تقویت بیشتر یورو/دلار آمریکا شده است. قیمت‌های انرژی یک ساله آلمان منعکس کننده این خوش‌بینی است. طبق داده‌های GIE-AGSI در 29 اوت، فضای ذخیره‌سازی اتحادیه اروپا 80.17 درصد پر است. این نسبت از 70.31 درصد در ابتدای ماه اوت افزایش یافته است. سیاستگذاران اتحادیه اروپا ذخیره گاز را با فرض شرایط عادی زمستانی حدود 90 روز می دانند.

رویدادهای قابل توجه برای 01 سپتامبر:

ژاپن – مخارج سرمایه سالانه (سه ماهه دوم)

کره جنوبی – صادرات سال (اوت)

استرالیا – مادر وام مسکن (ژوئیه)

چین – Caixin Manufacturing PMI (AUG)

چشم انداز فنی AUD/USD

AUD/USD کاهش یافت و به نظر می رسد آماده است که این ضررها را افزایش دهد. داده های PMI چین هیچ لطفی به دلار استرالیا نکرد. فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد، سطحی که چندین بار در ماه آگوست پشتیبانی می کرد، شکسته شد. کاهش MACD و RSI جفت ارز را در وضعیت نامساعدی قرار می دهد. و با حمایت کمی از نزدیک در نمودار، به نظر می رسد قیمت ها آماده حرکت به سمت پایین هستند.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار audusd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع