AUD/USD چشم‌انداز تولید ناخالص داخلی چین پس از افزایش داوجونز در میان حرکت ریسک‌پذیر


دلار استرالیا، AUD/USD، چین، تولید ناخالص داخلی، احساسات، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • افزایش ریسک در وال استریت در روز جمعه لحن روشنی را برای بازارهای آسیا و اقیانوسیه ایجاد می کند
  • داده های اقتصادی چین، از جمله تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم، برای تنظیم لحن معاملات APAC
  • AUD/USD بالاتر از سطح مقاومت قرار گرفت و تمرکز خود را روی بالاترین قیمت اکتبر قرار داد

توصیه شده توسط توماس وست واتر

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز روز دوشنبه آسیا و اقیانوسیه

بازارهای آسیا-اقیانوسیه ممکن است پس از یک جلسه پررونق وال استریت در روز جمعه که شاخص‌های اصلی افزایش یافتند، روز را با یک نوت روشن آغاز کنند. داوجونز Industrial Average 2.47 درصد افزایش یافت تا پایان هفته را به پایان برساند و دلار آمریکا در برابر بیشتر همتایان اصلی خود عقب نشینی کرد. فدرال رزرو تا نشست FOMC در 2 نوامبر در دوره خاموشی قرار دارد، زمانی که انتظار می‌رود بانک مرکزی بر اساس سوآپ‌های شاخص یک شبه، نرخ پایه خود را 75 واحد افزایش دهد.

بانک کانادا و بانک مرکزی اروپا تصمیمات مربوط به نرخ خود را اواخر این هفته ارائه خواهند کرد. به نظر می‌رسد که هر دوی آن‌ها آماده ارائه 75 واحد افزایش نرخ بهره هستند. یورو و دلار کانادا در برابر دلار آمریکا افزایش یافت. USD/CAD در روز جمعه 0.91% کاهش یافت و EUR/USD 0.78% افزایش یافت. کاهش قیمت گاز طبیعی اروپا به کاهش نگرانی‌های ناشی از بحران انرژی کمک کرد و معیار TTF هلند اکنون از ابتدای ماه حدود 40 درصد کاهش یافته است. قیمت های ایالات متحده در مدت مشابه حدود 26 درصد کاهش یافته است.

رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) در سه ماهه سوم برای چین قرار است در روز دوشنبه افزایش یابد. تولید صنعتی، خرده فروشی و تراز تجاری چین در ماه سپتامبر قرار است همزمان منتشر شود. در مجموع، نقاط داده، دید جامعی از دومین اقتصاد بزرگ جهان ارائه خواهند داد. بر اساس نظرسنجی بلومبرگ، انتظار می‌رود نرخ رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم نسبت به سال گذشته به 3.4 درصد برسد.

با وجود اقداماتی که برای جلوگیری از افت این کاهش انجام شد، یوان چین هفته گذشته در برابر دلار کاهش یافت. رویترز به نقل از منابع گزارش داد که بانک های دولتی برای دفاع از سطح 7.25 دلار را در بازار خشکی تخلیه کردند. این سطح پابرجا بود، اما دفاع طولانی مدت بعید است مگر اینکه گرین بک به دلیل شایستگی خود ضعیف شود. ین ژاپن در روز جمعه افزایش یافت که احتمالاً ناشی از مداخله بانک مرکزی ژاپن بود. اخبار نیکی ژاپن از این تز در صبح شنبه حمایت کرد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

چشم انداز فنی دلار استرالیا

AUD/USD بالاتر از سطح مقاومتی بود که چندین تلاش درون روزی را در چند هفته گذشته شکست داد، که دوره تثبیت را تشکیل داد. این ممکن است آغاز یک بازگشت بلندمدت باشد، اما بالاترین رقم اکتبر در 0.6547 باید قبل از روایت صعودی تر، جای خود را کاهش دهد.

نمودار 8 ساعته AUD/USD

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع