AUD/USD هفته شلوغی را پیش رو دارد


دلار استرالیا، AUD/USD، چین، احساسات بازار، چشم انداز فنی – نکات گفتگو

  • معامله گران آسیا-اقیانوسیه هفته ای پر از رویداد را پیش رو دارند
  • اخبار خارج از چین ممکن است بر احساسات بازار تأثیر بگذارد
  • AUD/USD پس از افزایش قیمت ها از Falling Wedge به SMA 50 روزه حمله می کند

چشم انداز روز دوشنبه آسیا و اقیانوسیه

معامله گران آسیا-اقیانوسیه با یک هفته بالقوه پرنوسان روبرو هستند، با چندین رویداد پر تاثیر در پیش رو که ممکن است احساسات بازار را تغییر دهد. با عقب نشینی دلار آمریکا، شاخص های سهام در بازارهای ایالات متحده، اروپا و APAC بالاتر رفتند. شاخص DXY برای دومین هفته سقوط کرد که تحت تاثیر افزایش ین، یورو و دلار استرالیا قرار گرفت.

دلار استرالیا ممکن است در این هفته شاهد افزایش بیشتر در صورت افزایش ریسک باشد، اگرچه احساسات بازار شکننده بوده است زیرا معامله گران به طور مداوم داده های اقتصادی، نظرات بانک مرکزی و سایر شاخص ها را هضم می کنند. در اواخر این هفته، نرخ تورم سه ماهه دوم استرالیا ممکن است دلار استرالیا/دلار آمریکا را افزایش دهد، در صورتی که داده‌ها به سمت بالا حرکت کنند. پیش‌بینی اجماع بلومبرگ افزایش 6.3 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که از 5.1 درصد افزایش یافته است.

{{راهنما|AUD}

مشکلات بخش املاک چین و شرایط اقتصادی گسترده تر آن احتمالاً همچنان نقش مهمی در تأثیرگذاری بر احساسات بازار خواهد داشت. وزیر مالی هنگ کنگ، پل چان، در یک پست وبلاگی در آخر هفته نوشت که وضعیت مالی هنگ کنگ خوب است. اظهارات آقای چان در پاسخ به تعداد زیادی از خروج سرمایه در چند ماه گذشته است که باعث شده برخی گمان کنند که سیستم پولی شهر ممکن است به زودی نقد شوند.

معامله گران برای امروز با وضعیت اقتصادی نسبتاً سبکی روبرو هستند، اما چندین رویداد با تأثیر بالقوه زیاد در راه است. ایالات متحده شاهد به روز رسانی اعتماد مصرف کننده و پیش بینی رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم خواهد بود. این رویدادها ممکن است باعث تغییرات بزرگی در دلار آمریکا شود که پتانسیل گسترده ای برای اختلال در بازارهای مالی دارد. اروپا همچنین قرار است چاپ تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم خود را از بین ببرد.

رویدادهای قابل توجه برای 25 جولای

تایلند – فروش خودروهای جدید در سال (ژوئن)

تایلند – تراز تجاری (ژوئن)

سنگاپور – نرخ تورم اصلی سالانه (ژوئن)

تایوان – تولید صنعتی سال (ژوئن)

چشم انداز فنی AUD/USD

AUD/USD پس از اینکه قیمت ها بالاتر از مقاومت گوه قرار گرفتند، به میانگین متحرک ساده 50 روزه خود رسید. هدف قیمت، که با ارتفاع گوه اندازه گیری می شود، نشان می دهد که قیمت ها ممکن است همچنان در حال افزایش باشند. اگر قیمت ها بتوانند از SMA 50 روزه سبقت بگیرند، سطح 0.7000 به بازگرداندن کراس به یک پایه محکم کمک می کند. عقب نشینی به سمت گوه یکی دیگر از نتایج احتمالی است.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار audusd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع