AUD/USD سقوط RBA، تایوان


تجزیه و تحلیل نرخ AUD/USD و نقاط صحبت

افت AUD/USD در صعود Dovish

دلار استرالیا امروز صبح ضعیف عمل کرد، علی‌رغم اینکه نرخ‌های RBA 50 واحد در ثانیه برای سومین جلسه متوالی افزایش یافت و نرخ نقدی را به 1.85 درصد رساند. عامل کلیدی رکود در استرالیا بیانیه RBA بود که در آن بانک مرکزی اعلام کرد که افزایش نرخ در مسیری از پیش تعیین شده نیست و بنابراین به اندازه افزایش نرخ بعدی اختیاری اضافه می کند. به این ترتیب، بازارهای پولی احتمال افزایش 50 واحدی در جلسه بعدی را از 70 درصد به 25 درصد کاهش داده اند.

در نتیجه، دلار استرالیا با افت 1.5 درصدی در مسیر بزرگترین افت روزانه خود در یک ماه قرار دارد. علاوه بر این، احساسات ریسک ملایم‌تر نیز بر ارز حساس به ریسک تاثیر گذاشته است، زیرا معامله‌گران صحبت‌های سخت چین در رابطه با سفر برنامه‌ریزی شده نانسی پلوسی به تایوان را هضم می‌کنند. امروز صبح، سردبیر گلوبال تایمز، هو شیجین، توییت کرد که پکن مجموعه ای از اقدامات متقابل از جمله اقدام نظامی را تدوین کرده است. با این حال، در زمان افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی، به‌ویژه بین چین و ایالات متحده، درک اینکه چگونه توییتر می‌تواند مزیت زمانی برای معامله‌گران فراهم کند مفید است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از توییتر برای معامله گران، روی لینک زیر کلیک کنید.

نحوه استفاده از توییتر برای معامله گران

AUD/USD بدترین عملکرد در یک ماه را ثبت کرد

جدیدترین دلار استرالیا: AUD/USD در RBA، تایوان کاهش یافت

منبع: Refinitiv

در جای دیگر، الف نمودار من پرچم گذاری کردم قبلاً در مورد AUD/NZD، به نظر می رسد که شکاف را کاهش می دهد.

AUD/NZD شکاف نرخ ها را می بندد

جدیدترین دلار استرالیا: AUD/USD در RBA، تایوان کاهش یافت

منبع: Refinitiv

S&P 500: پس از تنش‌های آمریکا و چین بر سر تایوان، سهام برای شروع جلسه کمی ملایم‌تر است. من همچنان بر این عقیده هستم که عملکرد قوی جولای صرفاً یک رالی در بازار نزولی بود و به دنبال کاهش سود در اطراف مقاومت 4180-4200 بود. در همان زمان، RSI اخیراً به بالای قلمروی بیش از حد خرید سقوط کرده است، که به من نشان می‌دهد که دستیابی به سودهای بیشتر دشوارتر خواهد بود.

نمودار S&P 500: بازه زمانی روزانه

جدیدترین دلار استرالیا: AUD/USD در RBA، تایوان کاهش یافت

منبع: IG

منبع